reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ognisko hiperechogenne serca płodu

Mój lekarz prowadzący nie ma takiego dobrego sprzętu dlatego jak mu powiedziałam o zwapnieniach to nie potrafił ich wychwycić na swoim sprzęcie i powiedział ze on ich raczej nie widzi ( było to tydz temu). Dziś lekarz na prenat bez problemu je zobaczył
Mój dr ma bardzo dobry sprzęt...wizyty były w odstępie tygodnia, najpierw połówkowe NFZ , po tygodniu prywatnie i na tej prywatnej nic dr nie mówił... Badanie trzeciego trymestru na NFZ mam u tego samego dr, więc zobaczę, co powie.
 
reklama
Witam. Mam 27 lat. Pierwsza ciąża. Naturalna. Obecnie 31tydzień w usg III trymestrze Zostało wykryte ognisko hiperechogeniczne w prawej komorze serca. Pozostałe parametry w usg są prawidłowe. Trochę się boję bo to pierwsza ciąża i wiadomo obawy są czy maluch będzie zdrowy Pani doktor która wykonywała badanie powiedział że wszystko jest w porządku a ja jednak czuje jakiś niepokój w środku.
 
Witam. Mam 27 lat. Pierwsza ciąża. Naturalna. Obecnie 31tydzień w usg III trymestrze Zostało wykryte ognisko hiperechogeniczne w prawej komorze serca. Pozostałe parametry w usg są prawidłowe. Trochę się boję bo to pierwsza ciąża i wiadomo obawy są czy maluch będzie zdrowy Pani doktor która wykonywała badanie powiedział że wszystko jest w porządku a ja jednak czuje jakiś niepokój w środku.
Mój synek miał na badaniu połówkowym w 21tc i nadal było na badaniu III trymestru w 29tc. Wszystko poza tym dobrze. Nie martwię się, bo moja córka też miała i do porodu nie zniknęło a dzisiaj ma prawie 9 lat, jest zdrowa, nigdy nie miała problemów z serduszkiem. Po porodzie byłam z córką jak miała rok u kardiologa, wszystko dobrze, ogniska już nie było.
Także iu moich dzieci taka uroda.
 
Odkąd na drugich prenatalnych dowiedziałam się ze w sercu mojego dziecko znajdują sie te ogniska , mimo zapewnień lekarzy ze wszystko pozostałe wyglada ok, przeczytałam wszystko co się dało na ten temat( dużo jest info na angielskich stronach) , wchodziłam na fora rodziców z dziećmi z zd, nakręcalam się , raz miałam lepsze dni a znów gdy zaczęłam czytać znow ogarniał mnie strach i niepokój. Czekałam do 3 prenat i dalej one były. Umówiłam się 2 tyg później na badania 4 d żeby zobaczyć buźkę dziecka i przekonać się sama ze nie widze żadnych anomalii przynajmniej po twarzy. I co usłyszałam ? Ze ognisk już nie ma. Cieszę się ale ciagle mysle o porodzie i czy będzie zdrowe. Lekarze mówią żeby się nie przejmować ale widze jak rutynowo wykonują usg i nie przyglądają się szczegółowo wszystkiemu jak powinni gdy już wykryją jakies jedno odstępstwo . Jestem w 34 tyg, bede mieć cc i jak urodzę dam znac czy wszystko skończyło się tak jak liczę ze będzie 🙂
 
reklama
reklama
Do góry