reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ognisko hyperechogenne, bright spot

czarna2532

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Styczeń 2010
Postów
1 333
Miasto
New York / USA
Witam. Mam pytanie na usg polowkowym u corci zauwazono cos co nazywa sie popularnie bright spot. Jesli wystepuje to jako jedyna nieprawidlowosc to mam sie nie martwic i powinno sie wchlonac do porodu. Ale ja zachodze w glowe oczywiscie czy wszystko bedzie ok. Czy ktoras z Was miala taka sytuacje?
 
reklama
U mojej starszej córki na usg połówkowym też widoczny był bright spot- lekarz uspokajał że się sam wchłonie do porodu i tak właśnie było- na usg ok. 30 tygodnia już nie było po nim śladu. Lekarz robiący usg połówkowe stwierdził, że to ognisko jest śladem po mojej infekcji którą przechodziłam w trakcie ciąży.
 
U mojej starszej córki na usg połówkowym też widoczny był bright spot- lekarz uspokajał że się sam wchłonie do porodu i tak właśnie było- na usg ok. 30 tygodnia już nie było po nim śladu. Lekarz robiący usg połówkowe stwierdził, że to ognisko jest śladem po mojej infekcji którą przechodziłam w trakcie ciąży.

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz! Ja rowniez mialam infekcje pecherza na poczatku ciazy co skonczylo sie antybiotykiem. Jestem co raz spokojniejsza. Dziekuje!
 
Mi tez na usg wykryto bright spot. Jestem przed usg polowkowym i bardzo sie denerwuje. Dajcie znac jak u was jest z ta plamka, prosze.
 
Witaj.
Mi na polowkowym wykryto ten bright spot. Zrobilam echo serduszka jakis miesiac pozniej i kardiolog juz nic nie widziala przeplywy i wszystko w serduszku bylo ok. Niedawno mialam ostatnie USG w 32 tyg i rowniez nic nie zostalo znalezione. A do twgo techniczka ktora robila mi usg powiedziala ze jej oboje dzieci to mialo a sa zdrowi :) Teraz jestem prawie 36 tydz :) na pewno sie martwisz nie da sie inaczej niestety, ale musisz byc cierpliwa. Kazdy lekarz mowi ze jak jest tylko ten jeden marker to raczej nie znaczy nic inna sprawa jest jak bylo by kilka innych tez. Powodzenia zycze na polowkowym! Kiedy masz?
 
Ja polowkowe mam 12.11 i caly czas o tym mysle. Jak w 15 tygodniu mialam robione to wyszlo tylko to ale dzidzius byl wtedy maly i chyba nie wszystko dalo sie dokladnie obejrzec. Tak misie wydaje. Super ze u Ciebie wszystko okay. Pozdrawiam.
 
reklama
Ja juz po polowkowym. Bright spot jest. Bylo robione echo serca i anatomia jest okay ale sa dodatkowe skurcze. Mam isc na kontrole za dwa tygodnie. Czy ktoras slyszala o tych skurczach?
 
Do góry