reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ograniczenie Praw rodzicielskich.

Dołączył(a)
24 Styczeń 2011
Postów
11
Miasto
Kraków
Bardzo Prosze o pomoc Jestem mama 3 miesiecznego Marcinka dzisiaj miałam sprawe o alimenty zasądzono Mi 500zł Miesiecznie.
Ojciec Dziecka wogóle sie małym nie interesuje chciała bym ograniczyć mu prawa do Dziecka...
Bardzo prosze o napisanie Mi jakie Ojciec dziecka bedzie miał prawa po ograniczeniu władzy rodzicielskiej??
 
reklama
Takie jakie pozostawi mu sąd -o stopniu (zakresie) ograniczenia decyduje każdorazowo sąd.
Zwykle ojciec, któremu ograniczono prawa ma prawo do współdecydowania o istotnych sprawach dziecka (kształcenie, leczenie, spędzanie wakacji, miejsce zamieszkania itp.)
 
możecie powiecie coś więcej o wniosku o ograniczenie praw rodzicielskich?
jestem w takiej sytuacji, ze bylam z ojcem dziecka i 2 miesiace temu sie rozstalismy, na poczatku mialo byc wszystko ugodowo ale wiadomo ze to sie zle konczy... z kasa kiepsko wiec mam juz gotowy wniosek o alimenty, szykuje rowniez o ograniczenie. ojciec interesuje sie i chce dziecko na weekendy. tylko ze tera to wyglada tak, ze jak ma w zamiarze jakas impreze albo wprost pisze ze ma urodziny i bedzie pil i go nie bierze albo przyprowadza mi go,piszac ze jak nie to zajmie sie nim jego matka, ktora alkohol rowniez lubi. dzisiaj mi oswiadczyl, ze zabiera malego do Zakopanego, nawet nic wczesniej nie wspominal ani sie nie pytal! mieszkamy w okolicach szczecina. mial go wziac na tydzien bo ja tez sobie zaplanowalam wyjazd. Nie ufam mu jednak na tyle zeby synka puscic z nim tak daleko. co pisac w samym wniosku i przede wszystkim w uzasadnieniu? myslicie ze to przejdzie skoro sie interesuje synem? ale coz on za samowolke wyprawia.. dodatkowo lubi alkohol i jego rodzinka tez, imprezki.. no i dzisiaj mnie wyzwal przy dziecku, pierwszy raz, ale to sa juz niepokojace obawy
pomozcie jak to szybko zalatwic, sa ponoc jakies zabezpieczenia wniosku??

piszcie
 
Witam chce złożyć wniosek na mojego ex wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich (radca prawny mi to doradził)mam wrażenie że ojciec mojego Dziecka się nad nim znęca przed wizytą dziecko zaczyna się otwierać a tuż po niej jest tak zamknięte a ojciec wyzywa że jest upośledzony że niczego go nie nauczyłam ( 2 latka 4 miesiące ma problem że nie woła że chce na nocnik i nie mówi)
gdy prosiłam o zbadania wieź z dzieckiem przez psychologa sądowego przy rozwodzie nic nie zrobili wiec teraz wszystko muszę sama załatwić że dziecko jest zdrowe . ( Wmawiaj komuś że jest głupi to w to uwierzy)

jakie są zalety ograniczenia prawy rodzicielskiej? dla mnie i dla dziecka
 
jesli z Wami nie mieszka to juz jest ograniczenie. jesli sie nie interesuje dzieckiem to lepiej mu odebrać prawa.... ale Twoje dziecko jest jeszcze bardzo malutkie i sad sie moze nie przychylić do prośby. poczekaj jeszcze troche. U mnie było łatwo bo ex maz nie interesowal sie córką od 6 lat nie płacił alimentow, mial sprawe o nielaimnetację, plus choroba psychiczna plus alkoholizm. i to wszystko złożyło sie na odebranie praw na pierwszej rozprawie bez rozdrapywania szczegółow.
mimo odebrania praw facio moze sie z nia spotykac. tylko ze teraz to niestety musi sam wystapic o kontakty do sadu bo ja sie na takie nie zgodze ze wzgledu na alkoholizm i choroby pt depresja
 
możecie powiecie coś więcej o wniosku o ograniczenie praw rodzicielskich?
jestem w takiej sytuacji, ze bylam z ojcem dziecka i 2 miesiace temu sie rozstalismy, na poczatku mialo byc wszystko ugodowo ale wiadomo ze to sie zle konczy... z kasa kiepsko wiec mam juz gotowy wniosek o alimenty, szykuje rowniez o ograniczenie.
A na jakiej podstawie chciałaby Pani wnioskować o ograniczenie ojcu praw? Oczywiście podstawą do ograniczenia praw moze być sam fakt rozłączenia rodziców, ale w praktycę to często za mało.

ojciec interesuje sie i chce dziecko na weekendy. tylko ze tera to wyglada tak, ze jak ma w zamiarze jakas impreze albo wprost pisze ze ma urodziny i bedzie pil i go nie bierze albo przyprowadza mi go,piszac ze jak nie to zajmie sie nim jego matka, ktora alkohol rowniez lubi.
No nie wiem czy to jest zarzut wobec ojca czy raczej przejaw jego zdrowego rozsądku.

dzisiaj mi oswiadczyl, ze zabiera malego do Zakopanego, nawet nic wczesniej nie wspominal ani sie nie pytal!
A Pani pyta ojca dziecka jak chce Pani wyjechać z dzieckiem? Rozumiem, ze dziecko nie chodzi do szkoły , nie jest karmione piersią itp. więc nie ma obiektywnych przeszkód by mogło wyjechać.

mieszkamy w okolicach szczecina. mial go wziac na tydzien bo ja tez sobie zaplanowalam wyjazd.
No skoro ojciec zgodnie z Państwa ustaleniami miał sie opiekować dzieckiem przez tydzień to nie widze nic dziwnego w tym, że czas ten zamiast w domu chce spędzić pokazujac dziecku nowe miejsce.

N
ie ufam mu jednak na tyle zeby synka puscic z nim tak daleko.
A co to ma do rzeczy? Nie ufa mu Pani na tyle by dziecko z nim wyjechało, a jednoczesnie oddaje mu Pani dziecko na tydzień i sama wyjeżdża?

co pisac w samym wniosku i przede wszystkim w uzasadnieniu?
Ja w Pani poscie nie znalazłam nic (poza faktem niezamieszkiwania razem) co motywowałoby wniosek o ograniczenie ojcu praw.

myslicie ze to przejdzie skoro sie interesuje synem?
Myślę i mam nadzieję, ze nie. Poza tym zakres ograniczenia praw może być różny. W jakim stopniu chciałaby Pani ograniczenia praw? W jakich dziedzinach?

ale coz on za samowolke wyprawia..
Nie rozumiem o czym Pani tu pisze?

dodatkowo lubi alkohol i jego rodzinka tez, imprezki..
Sformułowanie "lubi alkohol" jest bardzo pojemne. Jeśli ojciec nadużywa alkoholu to nie wyobrażam sobie jak może Pani zgadzać się na to by sprawował on opikę nad dzieckiem przez tydzień - a przeciwko temu, zgodnie z brzmieniem pani postu nic Pani nie ma. Jesli ojciec dziecka spożywa alkohol od czasu do czasu (np. na imprezach itp.) kiedy dziecko nie jest pod jego opieką to nic w tym dziwnego - spożywanie alkoholu jest w Polasce dozwolone.

no i dzisiaj mnie wyzwal przy dziecku, pierwszy raz, ale to sa juz niepokojace obawy
To znaczy co powiedział? "Wyzwał" to dosć ogólne sformułowanie.

pomozcie jak to szybko zalatwic
Szczerze mówiąc z Pani postu wynika, że ojciec dziecka nie jest ojce, któremu sąd powinien ograniczyć prawa. Ograniczenie praw nie służy bowiem rozgrywkom pomiędzy rodzicami ale dobru dziecka. A na podstawie Pani postu śmiem twierdzić, że ograniczenie ojcu praw byłoby ze szkodą dla dziecka.

sa ponoc jakies zabezpieczenia wniosku??
Owszem. Zabezpieczenie to któko mówiąc tymczasowe rozstrzygnięcie do czasu zakończenia postępowania.
 
Witam chce złożyć wniosek na mojego ex wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich (radca prawny mi to doradził)mam wrażenie że ojciec mojego Dziecka się nad nim znęca przed wizytą dziecko zaczyna się otwierać a tuż po niej jest tak zamknięte a ojciec wyzywa że jest upośledzony że niczego go nie nauczyłam ( 2 latka 4 miesiące ma problem że nie woła że chce na nocnik i nie mówi)
gdy prosiłam o zbadania wieź z dzieckiem przez psychologa sądowego przy rozwodzie nic nie zrobili wiec teraz wszystko muszę sama załatwić że dziecko jest zdrowe . ( Wmawiaj komuś że jest głupi to w to uwierzy)

jakie są zalety ograniczenia prawy rodzicielskiej? dla mnie i dla dziecka

Ograniczenie praw polega na tym,z e w pewnych aspektach (to ustala sąd) władza ojca jest ograniczona. Zazwyczaj jednak ojcu pozostawia się prawo do współdecydowania o tzw. istotnych sprawach dziecka tj. np. sposobie leczenia, edukacji, sposobie spędzania wolnego czasu itp. W mojej ocenie ograniczenie praw rodzicielskich niewiele zmienia. Ojciec, wobec którego orzeczono ograniczenie praw, zachowuje prawo do nieograniczonych kontaktów z dzieckiem.
 
jesli z Wami nie mieszka to juz jest ograniczenie.
Nieprawda, sam fakt niemieszkania nie oznacza automatycznego ograniczenia praw. W zakresie ograniczenia praw rodzicielskich decyzję podejmuje sąd. Fakt rozłaczenia rodziców moze stanowić podstawę ograniczenia praw rodzicielskich ojca.

jesli sie nie interesuje dzieckiem to lepiej mu odebrać prawa.... ale Twoje dziecko jest jeszcze bardzo malutkie i sad sie moze nie przychylić do prośby. poczekaj jeszcze troche. U mnie było łatwo bo ex maz nie interesowal sie córką od 6 lat nie płacił alimentow, mial sprawe o nielaimnetację, plus choroba psychiczna plus alkoholizm. i to wszystko złożyło sie na odebranie praw na pierwszej rozprawie bez rozdrapywania szczegółow.
Ale to co Pani opisuje to swego rodzaju patologia i jest to świetny przykład sytuacji, w których odebranie praw ojcu służy dobru dziecka. W poście użytkownika gosiulek1988 nie widzę ani jednego argumentu za odebraniem ojcu praw.

mimo odebrania praw facio moze sie z nia spotykac. tylko ze teraz to niestety musi sam wystapic o kontakty do sadu bo ja sie na takie nie zgodze ze wzgledu na alkoholizm i choroby pt depresja
I to jest bardzo istotny fakt. Ojciec wobec którego orzeczono ograniczeniu lub odebranie praw zachowuje przwo do osobistej stycznosci (i kontaktów) z dzieckiem.
 
reklama
No właśnie ti to dla mnie jest nie bardzo dla dobra dziecka te kontakty.... . Bo według mnie jesli odbiera sie prawa rodzicowi to powinno sie tez zabrać możliwośc styczności z dzieckiem.Cztyli prawo do spotykania sie z dzieckiem. jesli teraz taki ojciec po odebraniu mu praw (czyli decydowaniu o istatnych sprawach dziecka) spotyka sie z nim i dowiaduje sie gdzie dziecko chodzi do szkoły , jak sie nazywaja jego najlepsi przyjaciele itd.... w zwiazku z tym zaczyna sie dzieckiem interesowac..... ma potem prawo do tego aby starać sie o przywrócenie mu tych praw. Ja wiem ze nie mam prawa osadzac decyzji sędziego ,ktry moze przyznać nawet w przypadku takiej patologii jak u mnie widzenia z dzieckiem ale... jaki to bedzie miało sens? Dla dobrego samopoczucia ojca? Bo mu sie na chwilkę przypomniało o dziecku? bo chce zrobić na złość mamie tego dziecka? A tak naprawde dziecko go średnio innteresuje. Według mnie powinny być jakgdyby dwie drogi czy tez dwa wyjścia odebranie praw plus zakaz osobistej czy jakiejkolowek styczności z dzieckiem lub odebranie praw do decydowania ale.... moze jeszcze sie z dzieckiem kontaktować. czy coś w tym stylu.
 
Do góry