reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ogromna prośba o opinię :(

Dołączył(a)
18 Lipiec 2023
Postów
14
Witam wszystkie przyszłe Mamy! Jestem tu nowa, ale być może ktoś miał podobny przypadek, więc może choć trochę podniesie mnie na duchu :( aktualnie jestem w 10tc, wczoraj zbadałam progesteron i wynik to 28,30. Dwa tygodnie temu był 35. Czy to normalny wynik na ten etap? Zadzwoniłam do lekarza, powiedział że jestem w normie, ale strasznie martwi mnie ten spadek. Od razu w głowie najczarniejsze scenariusze, a do wizyty jeszcze 10 dni… cały czas przyjmuje też progesteron, bo od początku miałam dość mały. Z góry dziękuję za każda opinię…
 
reklama
Progesteron wydziela się skokowo,wiec wyniki mogą "skakać". Nadal masz bardzo ładny wynik. Póki nie ma żadnych plamień, suplementujesz progesteron jest ok - więcej na ten moment nie zrobisz. Spokojnie czekaj na wizytę. Gdyby zaczęły się jakoes niepokojące objawy jak np plamienia - wtedy przyśpiesz wizytę- ale to też może nic poważnego nie znaczyć.
 
Progesteron masz bardzo ładny też miałam podobny w podobnym tygodniu i lekarz powiedział , że jak najbardziej jest ok :) a tak jak ktoś wcześniej napisał, te wyniki skaczą więc nie ma co się przejmować spadkiem. Mi wgl lekarze kazali tego nie badać , bo nie ma sensu jak się nic nie dzieje.
 
Progesteron masz bardzo ładny też miałam podobny w podobnym tygodniu i lekarz powiedział , że jak najbardziej jest ok :) a tak jak ktoś wcześniej napisał, te wyniki skaczą więc nie ma co się przejmować spadkiem. Mi wgl lekarze kazali tego nie badać , bo nie ma sensu jak się nic nie dzieje.
Czy u Ciebie wszystko pięknie się zakończyło?
 
Progesteron wydziela się skokowo,wiec wyniki mogą "skakać". Nadal masz bardzo ładny wynik. Póki nie ma żadnych plamień, suplementujesz progesteron jest ok - więcej na ten moment nie zrobisz. Spokojnie czekaj na wizytę. Gdyby zaczęły się jakoes niepokojące objawy jak np plamienia - wtedy przyśpiesz wizytę- ale to też może nic poważnego nie znaczyć.
Dziękuję za odpowiedź! Takie słowa podnoszą na duchu🥹
 
Czy u Ciebie wszystko pięknie się zakończyło?
obecnie 11 TC więc nie wiem jak będzie , ale obecnie jest to 4 ciąża , jeszcze w drugiej ciąży sprawdzałam progesteron, wtedy miałam całkiem niski i też takie spadki i wszystko ok , duży zdrowy chłopak się urodził i jeszcze nie chciał wyjść , trzeba było indukować. Myślę, że jakbym w innych ciążach sprawdzało to by było to samo, ja mam ogólnie zawsze niski progesteron.
 
Do góry