reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ogromna senność i przemęczenie,niechęć zabawy z 2 latkiem

Pysia29d

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Grudzień 2009
Postów
1 081
Witam Was,mam pewnien problem odkad przyszła zima nic mi się z dzieckiem robić nie chce.Tylko bym spała i nic więcej nie robiła.
Mój mały wstaje o 6 rano i odrazu chce się autami scigać i tak musimy sie bawić cały dzień,zwykle bieganie autami po domu na sznurku.
Ja wstaje rano pije kawe dużą z 3 prawie łyzeczek potem spie 3 h z dzieckiem potem znów kawa i dalej nie wyrabiam.NIe wiem czemu ,ciagle tylko bym spała (sama go wychowuje ,mieszkam z rodzicami ale oni pracują i wiadomo ze tylko ja z nim siedze do samej nocy i w nocy tez)Jak pojechałam dzień wczesniej na zajecia na srudia bo musiałam załatwić sprawy to pozałatwiałam wszystko do godziny 12 wrocilam do hotelu o 13 i cały dzień cała noc i do godziny 10 rano leżałam w łóżku.Moze przez tą kawe? brak magenzU?albo przemęczenie?
 
reklama
Ja też jestem ciągle zmęczona i śpiąca od wielu lat, ale u mnie to kwestia niskiego ciśnienia i w zasadzie musiałam się nauczyć z tym żyć.
Natomiast takie skrajne zmęczenie i poczucie że nic ci się nie chce, może być objawem depresji, na wszelki wypadek idź z tym do lekarza, bo samo może nie przejść.
 
Chroiczne zmeczenie moze byc objawem wielu chorub... depresja,cukrzyca,tarczyca,anemia, niedobor witamin.... najlepiej isc do lekarza i sie przebadac. Moze tez byc zespol chornicznego zmeczenia ale to juz naprawde zadkie. Jak masz mozliwosc idz do lekarza opisz swoj problem i nich zrobi badania. trzymam kciuki
 
Chroiczne zmeczenie moze byc objawem wielu chorub... depresja,cukrzyca,tarczyca,anemia, niedobor witamin.... najlepiej isc do lekarza i sie przebadac. Moze tez byc zespol chornicznego zmeczenia ale to juz naprawde zadkie. Jak masz mozliwosc idz do lekarza opisz swoj problem i nich zrobi badania. trzymam kciuki

to może być przyczyna i warto się przebadać. Moze być też tak , że "zabija" Cię monotonia i uległaś pewnemu rodzajowi wypalenia. Możesz o tym poczytać w naszym portalu.

Definicja miłości. Dla zmęczonej mamy - BabyBoom

Poświęciłam się dziecku, mam dość - BabyBoom

Mam juz dosyć, czyli jak sobie poradzić z mamusinym wypaleniem - BabyBoom
 
Cisnienie to ja mam od zawsze totalnie niskie,czasem nawet 70/50 w ciazy mi podwyzszali i pytali jak ja wogole zyje .Jak mam zajecie nie jestem zmeczona, takzae jak redbula wypije ale tak jak sie bawie z antkiem albo cos to jest masakra
 
Hej:) piszesz że jak masz zajęcie to nie jesteś zmęczona Ja też tak mam. Dlatego staram się zaplanować coś na każdy dzień. Spacer w konkretne miejsce. Do konkretnego sklepu, do oddalonego parku. Fakt- pogoda nie sprzyja totalnie niczemu. Spacer godz. to max. Ale jak sobie nie zaplanuje że mamy coś do zrobienia to możemy i do południa w piżamach chodzić i nie posprzątane mamy i obiadu nie ma... Przy takiej pogodzie czasem pije po 3 kawy i jakoś się żyje :p
A co do zabaw to ja też nie ogarniam tych samochodowych wyścigów, wypadków i parkowania a Bartuś mógłby to robić od świtu do nocy... Odmianą są puzzle które na szczęście B.polubił(takie 10 elementów) i przy tym mogę z nim siedzieć, albo i zostawić go z tym samego. Kolorowanek B.nie ogarnia ale a to lubi jak ja coś rysuję, a że ja to lubię to możemy sobie i poł godz.kolorować i jesteśmy szczęśliwi. Pobaw się z nim w coś co sama lubisz bo może po prostu tego jeszcze nie zna i dlatego ciągle te auta i auta...
No i oczywiście przejdź się do lekarza, bo lepiej się przebadać.
Pozdrawiam:)
 
Hej:) piszesz że jak masz zajęcie to nie jesteś zmęczona Ja też tak mam. Dlatego staram się zaplanować coś na każdy dzień. Spacer w konkretne miejsce. Do konkretnego sklepu, do oddalonego parku. Fakt- pogoda nie sprzyja totalnie niczemu. Spacer godz. to max. Ale jak sobie nie zaplanuje że mamy coś do zrobienia to możemy i do południa w piżamach chodzić i nie posprzątane mamy i obiadu nie ma... Przy takiej pogodzie czasem pije po 3 kawy i jakoś się żyje :p
A co do zabaw to ja też nie ogarniam tych samochodowych wyścigów, wypadków i parkowania a Bartuś mógłby to robić od świtu do nocy... Odmianą są puzzle które na szczęście B.polubił(takie 10 elementów) i przy tym mogę z nim siedzieć, albo i zostawić go z tym samego. Kolorowanek B.nie ogarnia ale a to lubi jak ja coś rysuję, a że ja to lubię to możemy sobie i poł godz.kolorować i jesteśmy szczęśliwi. Pobaw się z nim w coś co sama lubisz bo może po prostu tego jeszcze nie zna i dlatego ciągle te auta i auta...
No i oczywiście przejdź się do lekarza, bo lepiej się przebadać.
Pozdrawiam:)

Wiecie co dziewczyny przestałam od 2 dni pić kawe,jem czekolade z magnezem i zaczełam brac magnez w tabletkach i nie czuje się zmeczona;/ to mnie najbardziej dziwi.wczoraj byłam tak nakrecona ze masakra dziś tez nie czuje zmeczenia jako takiego.jak wyjde na pole senność mi mija
 
Świeże powietrze, dużo warzyw i owoców, ruch, spacery i wrócisz do życia... Kawa z pewnością przede wszystkim uzależnia:) owszem pobudza ale nie każdego, na mnie np nie działa ja po kawie jestem senna i już na nic nie mam ochoty, zastępują ją pluszem z zen-szeniem, albo innymi multiwitaminami
 
Żadne leki nie pomogą, trzeba zmienić tryb życia i tyle, po to, zeby się więcej chciało, a jak nie pomoże, to idź do lekarza, bo może to być problem z tarczycą:)
 
reklama
Do góry