reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ogromny przyrost wagi w ciąży..

Ja dopiero pierwsze :o
No właśnie podobno na koniec najwięcej wagi się dostaje :/ Już nawet na wagę nie chce wchodzić.. A w przyszłym tyg znowu termin i znowu będą mnie ważyć i dołować, ehhhh :/
U mnie 6 ciąża, ale niepowodzenia syna mam z 4 , teraz już w środę mam mieć cc i mam nadzieje ze doczekam w końcu swojego kolejnego dzieciatka i na tym koncze
 
reklama
U mnie 6 ciąża, ale niepowodzenia syna mam z 4 , teraz już w środę mam mieć cc i mam nadzieje ze doczekam w końcu swojego kolejnego dzieciatka i na tym koncze

No to życzę szczęśliwego rozwiązania :*
Zazdroszczę, u mnie jeszcze trochę czekania.. A czas sie ciągnie niemożliwie..
 
Nadwaga zawsze ma jakas przyczyne a moze byc ich naprawde wiele. Zbyt mala ilosc plynow, niedobory niektorych witaminin i mineralow, hormony ( moga bardzo spowalniac metabolizm). Czasem wystarczy zrezygnowac z niektorych produktow ktore nam nie sluza a tucza np mleko albo biale pieczywo. Czasem jemy malo ale zbyt kalorycznie w stosunku do tego ile spalamy. Zdrowa dieta rowniez moze miec pelno pulapek ktore powoduja odkladanie sie tluszczu. Zdrowie dziecka jest bardzo wazne ale nas samych rowniez. W ciazy sie tyje, dziecko swoje wazy, wody plodowe, lozysko, krew, do tego zatrzymania wody, rosnace piersi. Jednak jezli tyje sie za duzo i zbyt szybko warto przyjrzec sie dokladnie swojej diecie.
 
Nadwaga zawsze ma jakas przyczyne a moze byc ich naprawde wiele. Zbyt mala ilosc plynow, niedobory niektorych witaminin i mineralow, hormony ( moga bardzo spowalniac metabolizm). Czasem wystarczy zrezygnowac z niektorych produktow ktore nam nie sluza a tucza np mleko albo biale pieczywo. Czasem jemy malo ale zbyt kalorycznie w stosunku do tego ile spalamy. Zdrowa dieta rowniez moze miec pelno pulapek ktore powoduja odkladanie sie tluszczu. Zdrowie dziecka jest bardzo wazne ale nas samych rowniez. W ciazy sie tyje, dziecko swoje wazy, wody plodowe, lozysko, krew, do tego zatrzymania wody, rosnace piersi. Jednak jezli tyje sie za duzo i zbyt szybko warto przyjrzec sie dokladnie swojej diecie.

Co 4 tyg mam pobieraną krew i robione wszystkie badania. Nie licząc tabletek na tarczyce, muszę brać magnez (dostawałam skurczy od 18 tc) i żelazo bo ostatnio trochę zaniżone wyszło (biorę je w formie syropu). Tak mam wszystkie wyniki w normie. Jak już wcześniej pisałam, woda w organiźmie się nie zatrzymuje. Cukrzycy nie mam. Pije dziennie ok. 3 litrów wody. Posiłki jem regularnie i zbalansowanie. Słodyczy nie jem prawie wcale. Moja lekarka twierdzi, że są kobiety które po prostu tak w ciąży na wadze przybierają i taka ich uroda.
 
A jak z poziomem witaminy d?
Zbilansowana dieta ale jaka? Laczysz cukry z tluszczem? Probowalas liczyc kalorie tak z ciekawosci ile ich zjadasz i wypijasz? Zbilansowane posilki ale jak? Niektorych gubi laczenie cukrow z tluszczem. Pijesz mleko? Oczywiscie ze sa kobiety co przybieraja ponad normy ale nic nie dzieje sie bez przyczyny. Zalezy tez ile wazyly przed ciaza. Zwolniony metabolizm mozna tez probowa przyspieszac naturalnymi sposobami.
 
A jak z poziomem witaminy d?
Zbilansowana dieta ale jaka? Laczysz cukry z tluszczem? Probowalas liczyc kalorie tak z ciekawosci ile ich zjadasz i wypijasz? Zbilansowane posilki ale jak? Niektorych gubi laczenie cukrow z tluszczem. Pijesz mleko? Oczywiscie ze sa kobiety co przybieraja ponad normy ale nic nie dzieje sie bez przyczyny. Zalezy tez ile wazyly przed ciaza. Zwolniony metabolizm mozna tez probowa przyspieszac naturalnymi sposobami.

Żadnego białego pieczywa, mięso tylko białe, mało produktów zawierających węglowodany, dużo z błonnikiem. Żadnej fruktozy (od czasu do czasu jabłko), dużo zielonych warzyw. Przed ciążą miałam plan od dietetyka i chodziłam na siłownie (z planem od trenerki). Niestety waga w miejscu a nawet do góry z czasem bo masa mięśniowa rosła. Jeśli chodzi o Vit D to nie wiem jaki obecnie wygląda. Jutro idę znów na badania krwi, to będę w poniedziałek miała wyniki. Podejrzewam, że wszystko jest w normie, bo mój lekarz zawsze mnie informuje co i jak..
 
Jezeli jesz mniej weglowodanow niz bialka to zwiekszasz sobie mase. To dziala tak samo bialko bez tluszczu i weglowodanow dziala jak spalacz. Ludzie by chudnac pija koktajle bialkowe w tzw 3 godzinnym okienku w ktorym nie jedza nic innego. Oczywiscie w ciazy tego nie polecam. Pewnie jesz w posilku bialko z tluszczen i/lub weglowodanami a jezeli jesz go wiecej niz weglowodanow zwiekasz sobie mase miesniowo i tluszczowa ( chyba ze pakujesz na silowni to tylko miesniowa). Ja bym na twoim miejscu sprobowala jesc wiecej weglowodanow, oczywiscie nie wiecej chleba ale kasz, warzyw, owocow. Nie mowie oczywiscie o calkowitym zrezygnowaniu z bialka bo jest ono potrzebne. Jestes aktywna? Spacerujesz czy cwiczysz? Dlaczego nie jesz owocow? Watpie by lekarz prowadzacy robil tobie badanie na poziom wit d, raczej trzeba je samemu wykonac. Przy niedoborach czesto sie zdarza ze waga uparcie stoi w miejscu.
 
reklama
Jezeli jesz mniej weglowodanow niz bialka to zwiekszasz sobie mase. To dziala tak samo bialko bez tluszczu i weglowodanow dziala jak spalacz. Ludzie by chudnac pija koktajle bialkowe w tzw 3 godzinnym okienku w ktorym nie jedza nic innego. Oczywiscie w ciazy tego nie polecam. Pewnie jesz w posilku bialko z tluszczen i/lub weglowodanami a jezeli jesz go wiecej niz weglowodanow zwiekasz sobie mase miesniowo i tluszczowa ( chyba ze pakujesz na silowni to tylko miesniowa). Ja bym na twoim miejscu sprobowala jesc wiecej weglowodanow, oczywiscie nie wiecej chleba ale kasz, warzyw, owocow. Nie mowie oczywiscie o calkowitym zrezygnowaniu z bialka bo jest ono potrzebne. Jestes aktywna? Spacerujesz czy cwiczysz? Dlaczego nie jesz owocow? Watpie by lekarz prowadzacy robil tobie badanie na poziom wit d, raczej trzeba je samemu wykonac. Przy niedoborach czesto sie zdarza ze waga uparcie stoi w miejscu.

Będę musiała spróbować. Moja aktywność aktualnie polega na spacerach. Jestem w domu prawie od początku ciąży. Nie mogę się wysilać zbytnio, bo twardnieje mi brzuch. Owoców nie jem, bo nie przepadam jakoś. Muszę mieć naprawdę ochotę by jakieś zjeść (A tu wybór jest raczej okrojony, bo też nie wszystko mi smakuje). Co do Vit D okaże się w poniedziałek jak lekarz z wynikami zadzwoni.
 
Do góry