reklama

ojciec dziecka nie chce sie zgodzic na dowód,zeby z nim wyjechać,co robic i jak?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez katerinka111, 16 Lipiec 2010.

1. katerinka111

katerinka111 Fanka BB :)

Witam,mam pytanie.co zrobic kiedy ojciec dziecka nie chce sie zgodzic na dowod dziecka na wyjazd za granice na pare dni,musi w mojej obecnosci wyrazic na to zgode,a co zrobic i czy wogole mozna kiedy nie chce tego zrobic,robiac wszystko po zlosci? czy jest jakies stosowne pismo ?prosze o odpowiedz ,
    dziękuje

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Musi Pani napisać jaśniej, bo nie mogę poradzić Pani domyślając się jedynie o co Pani chodzi.
    Rozumiem, że ojciec dziecka nie chce zgodzić się na wydanie dziecku dokumentu w postaci dowodu osobistego, tak?

3. reklama
  4. katerinka111

tak ,chce wyjechac z dzieckiem na pare dni do szwecji i on kategorycznie mowi nie,twierdzac ze wywioze dziecko i nie wroce, bylam pytac o dowod osobisty i zeby mi go wydali,on musi byc ze mna i wyrazic zgode.
    nie moge sie z nim dogadac ugodowo na zaden temat w kwesti dziecka,corka jest ze mna caly czas.czekam teraz na sprawe o podwyzszenie alimentów.
    czy można taka zgode wyegzekwowac sądownie?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Zgodnie z prawem ojciec dziecka może odmówić wydania zgody na paszport/dowód dla dziecka.
    Tak. Nalezy złożyć wniosek o zgodę na wydanie paszportu dla małoletniego.

6. katerinka111

a czy argumentem za bedzie to ,ze ojciec dziecka wcale nie sprawuje opieki nad nimi i wiekszosc zycia dziecka spedzil w zakladzie karnym i dalej bedzie tam przebywal,
    nie wiem jakie mam szanse na uzyskanie zgody sadowej

i czy ja taki wniosek znajde na forum bb i czy na dowod i paszport jest taki sam? pytalam o dowod i jest bezplatny
    dziekuje za odpowiedz:)

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Z wyjazdem ma to niewiele wspólnego. W zależności od tego jak długi wyrok odbywa ojciec może warto może rozważyć pozbawienie go/ogrniczenie mu władzy rodzicielskiej.

Zwykle nie ma z tym problemu.

wzór wniosku zamieszcze jeszcze dzisiaj w tym wąttku. Co do opłat, wydanie dowodu jest bezpłatne. Złożenie wniosku do sądu kosztuje 40 złotych.

8. katerinka111

myslałam ze wiecej jest z tym problemu,dziekuje Pani bardzo za odpowiedz:)

9. E. Słotwińska-Rosłanowska

Ojciec dziecka może utrudnioać postępowanie (nie pojawiać sie, usprawiedliwiać nieobecność, odwoływać sie itp.). Niestety nic nie jest takie różowe. Niemniej nie może to trwać wiecznie.

10. reklama
  11. katerinka111

czyli taka zgode bez jego obecnosci nie dojdzie do skutku.a co gdy on bedzie przebywal w zakladzie karnym?
    mialam dzisiaj sprawe i odbyla sie bez jego obecnosci,tatus sobie po prostu poszedl,

12. E. Słotwińska-Rosłanowska

Prosze wnieść o rozpatrzenie sprawy pod nieobecnosć ojca - nie powinno być problemów.

Poleć forum