reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ojciec dziecka nie chce sie zgodzic na dowód,zeby z nim wyjechać,co robic i jak?

katerinka111

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2009
Postów
2 298
Miasto
Trójmiasto
Witam,mam pytanie.co zrobic kiedy ojciec dziecka nie chce sie zgodzic na dowod dziecka na wyjazd za granice na pare dni,musi w mojej obecnosci wyrazic na to zgode,a co zrobic i czy wogole mozna kiedy nie chce tego zrobic,robiac wszystko po zlosci? czy jest jakies stosowne pismo ?prosze o odpowiedz ,
dziękuje
 
reklama
co zrobic kiedy ojciec dziecka nie chce sie zgodzic na dowod dziecka na wyjazd za granice na pare dni,musi w mojej obecnosci wyrazic na to zgode,a co zrobic i czy wogole mozna kiedy nie chce tego zrobic,robiac wszystko po zlosci? czy jest jakies stosowne pismo ?

Musi Pani napisać jaśniej, bo nie mogę poradzić Pani domyślając się jedynie o co Pani chodzi.
Rozumiem, że ojciec dziecka nie chce zgodzić się na wydanie dziecku dokumentu w postaci dowodu osobistego, tak?
 
tak ,chce wyjechac z dzieckiem na pare dni do szwecji i on kategorycznie mowi nie,twierdzac ze wywioze dziecko i nie wroce, bylam pytac o dowod osobisty i zeby mi go wydali,on musi byc ze mna i wyrazic zgode.
nie moge sie z nim dogadac ugodowo na zaden temat w kwesti dziecka,corka jest ze mna caly czas.czekam teraz na sprawe o podwyzszenie alimentów.
czy można taka zgode wyegzekwowac sądownie?
 
tak ,chce wyjechac z dzieckiem na pare dni do szwecji i on kategorycznie mowi nie,twierdzac ze wywioze dziecko i nie wroce,
Zgodnie z prawem ojciec dziecka może odmówić wydania zgody na paszport/dowód dla dziecka.
czy można taka zgode wyegzekwowac sądownie?
Tak. Nalezy złożyć wniosek o zgodę na wydanie paszportu dla małoletniego.
 
a czy argumentem za bedzie to ,ze ojciec dziecka wcale nie sprawuje opieki nad nimi i wiekszosc zycia dziecka spedzil w zakladzie karnym i dalej bedzie tam przebywal,
nie wiem jakie mam szanse na uzyskanie zgody sadowej

i czy ja taki wniosek znajde na forum bb i czy na dowod i paszport jest taki sam? pytalam o dowod i jest bezplatny
dziekuje za odpowiedz:)
 
czy argumentem za bedzie to ,ze ojciec dziecka wcale nie sprawuje opieki nad nimi i wiekszosc zycia dziecka spedzil w zakladzie karnym i dalej bedzie tam przebywal,
Z wyjazdem ma to niewiele wspólnego. W zależności od tego jak długi wyrok odbywa ojciec może warto może rozważyć pozbawienie go/ogrniczenie mu władzy rodzicielskiej.

nie wiem jakie mam szanse na uzyskanie zgody sadowej
Zwykle nie ma z tym problemu.

i czy ja taki wniosek znajde na forum bb i czy na dowod i paszport jest taki sam? pytalam o dowod i jest bezplatny
wzór wniosku zamieszcze jeszcze dzisiaj w tym wąttku. Co do opłat, wydanie dowodu jest bezpłatne. Złożenie wniosku do sądu kosztuje 40 złotych.
 
Ojciec dziecka może utrudnioać postępowanie (nie pojawiać sie, usprawiedliwiać nieobecność, odwoływać sie itp.). Niestety nic nie jest takie różowe. Niemniej nie może to trwać wiecznie.
 
czyli taka zgode bez jego obecnosci nie dojdzie do skutku.a co gdy on bedzie przebywal w zakladzie karnym?
mialam dzisiaj sprawe i odbyla sie bez jego obecnosci,tatus sobie po prostu poszedl,
 
reklama
Do góry