reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ojciec nn

forever_young

Niemłoda mama Młodej
Dołączył(a)
29 Sierpień 2010
Postów
4 928
Miasto
Warszawa
Zdaję sobie sprawę z nietypowości mojego wątku, ale podjęłam decyzję, aby nie starać się o sądowe uznanie ojcostwa ani też nie wyrazić zgodę na dobrowolne uznanie dziecka mimo, że b.dobrze wiem kto jest ojcem. Byłabym wdzięczna za opinię w tym zakresie. Aspekt prawny jest mi znany, finansowo myślę dać radę. Przed dzieckiem ukrywać nie zamierzam kto jest jego ojcem, ani utrudniać kontaktów gdy wyrazi takową chęć w przyszłości.
 
reklama
w zaleznosci o sytuacji jest to sprawa indywidalna :)
ja zastanawialam sie nad tym samym , lecz niestety mnie aspekt finansowy przewaza aczkolwiek postanowienie jest ze dziecko bedzie uznane ale z moim nazwiskiem :-)
 
Zdaję sobie sprawę z nietypowości mojego wątku, ale podjęłam decyzję, aby nie starać się o sądowe uznanie ojcostwa ani też nie wyrazić zgodę na dobrowolne uznanie dziecka mimo, że b.dobrze wiem kto jest ojcem. Byłabym wdzięczna za opinię w tym zakresie. Aspekt prawny jest mi znany, finansowo myślę dać radę. Przed dzieckiem ukrywać nie zamierzam kto jest jego ojcem, ani utrudniać kontaktów gdy wyrazi takową chęć w przyszłości.

ja podalam ojca domyslnego:) czyli jest jego imie ale obok ma wpisane moje nazwisko:) dzieki teu nie ma nn w akcie ale zarazem ojciec nie ma zadnych praw do dziecka:)
 
fikusek - nie ma czegoś takiego jak ojciec NN. Podaje się jak piszesz imię ojca jakie chcesz a nazwisko Twoje. Ja też tak mam. Dzięki bogu, że nie ma ojciec NN. Tylko takie coś.
 
to tak samo podajesz jakie chcesz imię i Twoje nazwisko.
Imię które podajesz nie musi być koniecznie ojca - nawet jeżeli je znasz. Jest to przecież bez różnicy. I tak wiadomo w akcie urodzenie, że ten człowiek nie istnieje. Którego dane jako ojca podałaś.
 
to tak samo podajesz jakie chcesz imię i Twoje nazwisko.
Imię które podajesz nie musi być koniecznie ojca - nawet jeżeli je znasz. Jest to przecież bez różnicy. I tak wiadomo w akcie urodzenie, że ten człowiek nie istnieje. Którego dane jako ojca podałaś.

no tak:)to tego nie wiedzialam:)
 
Uściślam - imię podaje się jakiekolwiek, jeśli nie to wpisują "z urzędu". Tylko że i w skróconym i w pełnym akcie urodzenia "widać" - bo brak jest pozostałych danych osobowych - że ojciec jest nn. Więc każda osoba, która takowy akt urodzenia zobaczy - łącznie z samym dzieckiem - będzie wiedziała jaka jest sytuacja. A wszystkie znaki na niebie i zmieni wskazują, że kontakt z drugą babcią i jej mężem ( nie jest to dziadek ) będzie miało :) I może z inną rodziną ze strony ojca też.
 
reklama
Uściślam - imię podaje się jakiekolwiek, jeśli nie to wpisują "z urzędu". Tylko że i w skróconym i w pełnym akcie urodzenia "widać" - bo brak jest pozostałych danych osobowych - że ojciec jest nn. Więc każda osoba, która takowy akt urodzenia zobaczy - łącznie z samym dzieckiem - będzie wiedziała jaka jest sytuacja. A wszystkie znaki na niebie i zmieni wskazują, że kontakt z drugą babcią i jej mężem ( nie jest to dziadek ) będzie miało :) I może z inną rodziną ze strony ojca też.
widzisz decyzja naprawde nalezy do Ciebie , jesli uwazasz ze nie chcesz wpisywac dawcy jako ojca to masz do tego pelne prawo , no i jesli zamierzasz nie ukrywac przed dzieckiem prawdy o ojcu to tez twoja indywidualna sprawa .... bo tak naprawde chodzi o to jak Ty sie z tym czuc bedziesz :-)
 
Do góry