reklama

Ojcostwo po porodzie.

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Eddie, 12 Styczeń 2011.

1. Eddie

Eddie Zaciekawiona BB

Witam serdecznie.

Moja dziewczyna jest w ciąży,ale ja nie mam zamiaru przyznawać się do ojcostwa przed zrobieniem testu DNA więc mam kilka pytań i liczę na odpowiedz jakiejś miłej/obeznanej osoby ^^ :

Ile czasu po porodzie dziewczyna ma na podanie ojcostwa i czy może to zrobić bez mojej zgody? Jeżeli już to zrobi to co mogę w takiej sytuacji począć?

Moja dziewczyna aktualnie nie ma zameldowania,jedynie w grę wchodzi wynajęcie jakiegoś mieszkania,czy nie będzie to stwarzało problemów? a jeżeli tak to jakie konkretnie. (Ja mam meldunek,nie mam pracy,uczę się zaocznie),ale dziecko zameldować mogę jedynie po testach DNA,a to trochę trwa.

Słyszałem "plotki" że test DNA można zrobić bezpłatnie w Bydgoszczy za okazaniem skierowania od ginekologa,czy jest to prawda?

Proszę o pomoc,będę wdzięczny.

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Jesli nie jesteście Państwo małżeństwem nie ma domniemania ojcostwa, matka dziecka nie moze po prostu "wpisać Pana jako ojca". Jesli Pan nie uzna dziecka, matka dzicka może wystąpić do sądu rodzinnego z pozwem o ustalenie ojcostwa.

Do momentu do kiedy nie jest Pan prawnie ojcem nie ma mowy o zameldowaniu dziecka z Panem. Nie melduje się noworodków u obcych osób.

Nie wiem, być moze tak jest. Nie słyszałam o bezpłatnych badaniach DNA. Koszt badania wynosi zwykle kilkaset złotych.

3. reklama
  4. Eddie

Eddie Zaciekawiona BB

Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź,naprawdę ciężko jest o forum na którym pomaga taka "obeznana w prawie" osoba jak Pani.

Jeszcze takie pytanie mnie dręczy,bo chodzi mi o koszty oczywiście.

Jeżeli dziewczyna już wystąpi o ustalenie ojcostwa to jakie będą koszty? Jeżeli okaże się że jestem ojcem to ja będę pokrywał koszty tej sprawy/badania?

Obecnie jesteśmy razem,dziewczyna mieszka u mnie,ale jeżeli by się coś wydarzyło to co z alimentami?
    Słyszałem że będą one naliczane na moje konto (mam 18 lat,nie pracuję) i jak już podejmę pracę to będę spłacał ten dług.

** Ile jest naliczane miesięcznie jeżeli państwo płaci alimenty za mnie**

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Wniesienie pozwu nie wiąże sie z kosztami (jest bezpłatne). O tym kto pokryje ostateczne koszty postępowania (zalezne od przeprowadzonego postapowania dowodowego) zdecyduje sąd.

6. Eddie

Eddie Zaciekawiona BB

Bardzo dziękuję Pani za odpowiedź w 2 postach na wszystkie moje pytania.
    Pozdrawiam.

Poleć forum