reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

OK czas na poważny temat - WÓZKI

Widziałam wątek na zakupach, ale jakoś mi się gubi wtyknięty w ogólne zakupy, a końcu to dość poważny temat :).

Ja mam chuste bebelulu i w zasadzie do niej się dzidzię wkłada, ma też dziurki na pasy więc do fotelika pakuje się w całości z chustą, no i nie ma problemu z zawijaniem.

Właśnie na trójkołowy quinny rzucałam okiem, muszę nim po sklepie pojeździć. A jaki model? Bo są chyba trzy różne...
 
reklama
no wlasnie nie pamietam teraz, ale ja go wklejalam w watku zakupy i jeszcze ktos sie na niego czail, wiem ze byl czerwony hehe
a gdzie kupilas taka chuste?tzn w necie czy w sklepie?bo moze bym sobie zamowila
co prawda u nas jest absolutny szał na chusty i raczej nie powinno byc problemu z kupieniem :D
 
Quinny Speedy SX - ja tez sie na niego napalilam, i musze wreszcie jechac zobaczyc go:
wersja spacerowa:

a tutaj wersja z zamontowana gondolka:


a tutaj zestaw:



chcialam trojkolowy, i gondolke i pompowane kolka.
 
Ja o wozkach tez sporo czytam i mam powazny problem bo nie przyszlo mi do glowy, ze w USA nie znajde prawie zadnego z wozkow na ktore stawiam. Nie rozprowadza sie tu bowiem ani Quinny, ani Mutsy, ani Koelstra ani Urban Jungle - jedynie Bugaboo. co do marykanskich modeli to wiedze ze u mnie na osiedlu rekordy popularnosci bija tzw. jogging strolers - czyli trojkolowce o duzych pompowanych kolach. Takie wozki nie sa zle - wygodne dla dziecka i przyszlosciowe bo nawet spore dzieci sie w nich mieszcza tyle ze nie bardzo praktyczne w podrozy. Tak wiec nie bardzo wiem czy szukac czegos mniejszego i praktyczniejszego czy stawiac na dwa - jeden duzy i wygodny a jeden leciutki skladany. My chcielibysmy za rok wybrac sie na dluzsze wakacje do europy no i moze spacerowka to jednak za malo na taki dluzszy pobyt. Ech badz tu madry. Na razie biorac pod uwage praktycznosc stawiam na Quinny buzz (http://www.buzz.quinny.com/#)i Bugaboo Cameleon (http://www.bugaboo.com/).i Mialam je po powrocie obydwa wyprobowac a okazalo sie ze Quinny to moge teraz jedynie sobie wyobrazac. Tak wiec chwilowo jedynie obejrzalam Cameleona i musze przyznac ze to swietny wozek, lekki, zwinny z wieloma mozliwosciami i swietnymi opiniami uzytkownikow. Jedynia wada - cena!!! - no i nie bardzo wiem jak duze dzieci mozna tak naprawde w nim wozic.
A tak ogolnie to duzo zalezy jeszcze od tego w jakim kierunku pojdziemy i na razie wszystkie opcje sa otwarte. Problem z Quinny, Mutsy itp. to czesci bo moge wozek sobie przywiezc ale w razie problemow nie bede mogla liczyc na serwis wiec trzeba sie porzadnie zastanowic.
No a tak ogolnie to prosba do dziewczyn ktore beda testowac Quinny - napiszcie jak wam sie podobaja, prowadza skladaja. Przy czym tez szczegolna prosba do Agatatje - jek bedziesz ogladac wozki przetestuj Buzza - bo nie bardzo wiem jak latwo mozna go znalezc w Polsce. W Anwerpii jest fajny sklep z artykulami dzieciecymi Baby-Cars (http://www.babycars.be/) maja sporo pod jednym dachem (wiem bo kuzynki mialy tam swoje listy) tyle ze nie bylo czasu zeby tam podczas tego pobytu zajrzec (teraz sobie pluje w brode). Maj tam tez belgijska produkcje Pericles dots z trzema kolkami - fajnie wyglada na zdjeciu ale nie wiem jak w rzeczywistosci. Jak bys przez przypadek Agatatje byla w sklepie z wyzej wymienionymi modelami - zerknij na nie i rzuc swoj komentarz na forum jak mozesz.
 
cicha, spoko, nawet wiem gdzie jest ten sklep o ktorym piszesz, myslalam, ze jest maly heh
zobaczymy co tam ciekawego maja, narazie najwiekszy wybor widzialam w premaman(kolo ikei w antwerpii), a tak to najwyzej po dwa wozki wystawione!
Bylismy raz w wijnegam shopping center.....KOSZMAR, mnostwo sklepow, ale tyle ludzi, ze nie dalo sie wytrzymac i jeszcze do tego sam budynek jak jakis okropny labirynt, nawet nie wiem czy tam wozki mieli, ale chyba nie chce wiedziec hehe
tak czy siak postaram sie zobaczyc wozki o ktore ci chodzi i dzieki, ze przypomnialas o gerboortelijstjes hihi, bedziemy musieli gdzies zostawic ;D ;D ;D

ania, to jest ten quinny na ktory my tez sie napalamy ;D
 
calo pisze:
Narazie Deltim Focus jest moim faworytem i nawet ta historia mnie nie przerazila, bo to moglo byc zdarzenie raz na 1000 i uwazam ze to bardzo dobry wozek. Duzo czytalam na temat roznych wozkow i pod wzgledem cenowym i opcji jakie on dostarcza najbardziej mi pasuje  :)

My ostatnio trochę pooglądałyśmy z Olą, potem z mężulkiem i na ten moment całkowicie podpisuję się pod zdaniem Calo
Jeździliśmy po sklepie, oglądaliśmy, składaliśmy, nawet trochę z mężem panią sprzedającą poduczyliśmy co i jak w tym wózku bo się niekumata jakaś trafiła i jesteśmy na ten moment na taki zdecydowani. Poza tym szukałam opinii w necie - dobre, w jakimś tam plebiscycie (gazety dla mamuś) zajął drugie miejsce - funkcje wszystkie potrzebne posiada no i przystępna cena - także nawet jak coś się idealnie nie sprawdzi to łatwiej będzie kupić następny :) - i tak na lato za rok pewnie zrobimy.....Podoba nam się czerwień ferrari - miałam wątpliwości czy dla chłopca będzie pasować ale mąż stwierdził że czerwień ferrari jest dla mężczyzny jak najbardziej ok :D (samochód też mamy czerwony ;) )
Co do skrętnych osi - fajny bajer i na początku się napaliliśmy żeby czegoś takiego szukać ale powtarza się wszedzie opinia że zupełnie to się nie sprawdza na śnieg...a patrząc na nasz klimat to trochę po tym śniegu trzeba będzie pojeździć :D no i nad morzem na piachu pewnie też się nie sprawdza a my nad morze mamy stosunkowo blisko i jak jakieś niedalekie wypady jednodniowe to właśnie nad morze, więc pozostajemy przy mniejszej ilości bajerów za przystępną cenę.
Co mogę jeszcze o nim powiedzieć - w porównaniu z innymi wózkami - gondolami - lekki, przestronna gondola - babki pisały że mieściły im się dzieci do 7 m-ca, a ma jeszcze takie podnoszone oparcie w gondoli więc też już trochę starsze dziecko może sobie trochę popatrzeć. Wygodne jest też to, że montuje się fotelik samochodowy na stelażu - pewnie czasem na krótkie wypady się przyda. I na początku można dokupić jakieś tam mocowanie do gondoli i wozić w niej dzidziusia w samochodzie zamiast w foteliku bo posiada na to atest.
 
Hej - Witamy:)- - Pewnie zauwazyliscie- pewne wątki zostały przez moderatora połączone. Poprosiłam o to, bowiem np "ciuszki"="zakupowe szalenstwo", a takze "co Wy na to"= ""OK-czas na powazny temat - WÓZKI"- te wątki poruszały tych samych tematów - pierwszy ciuszków, zakupów , a drugi wózków. Mam nadzieję, ze nie macie mi tego za złe- i byl to OK pomysł:)?
Cmokaski:)!
 
Basiu my tez samochod mamy czerwony i ten Deltim czerwony tez nam sie podoba ;D
 
Ja sie wacham między Deltimem Focus a Peg Perego Young.... Dziewczyny a wy kupujecie 2w1 lub 3w1 czy narazie sam głęboki i potem spacerówke?????
 
reklama
Ja zdecydowałam sie na FOCUSA. Słyszałam o nim dużo dobrego, a poza tym obejrzałam go sobie "na żywca" i w zasadzie spełnia moje oczekiwania. No i ma akceptowalną cenę...
 
Do góry