reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

okres probny a poczatek ciazy

Dołączył(a)
11 Styczeń 2011
Postów
7
prosze mi powiedziec co w przypadku 3 miesiecznego okresu probnego i zajscia w trakcie niego w ciaze (nie byl by to 12 tydzien tylko mniej) czy pracodawca musi przdluzyc umowe do dnia porodu? oraz czy jesli nie musi do czy idac na zwolnienie to po ustaniu zatrudnienia przysluguje mi zasilek chorobowy z zus prosze o odpowiedz
 
reklama
prosze mi powiedziec co w przypadku 3 miesiecznego okresu probnego i zajscia w trakcie niego w ciaze (nie byl by to 12 tydzien tylko mniej) czy pracodawca musi przdluzyc umowe do dnia porodu?
Nie. Umowa nie ulegnie przedłużeniu jesli w dniu jej wygaśnięcia ciąża będzie młodsza niż 3 miesiące.


oraz czy jesli nie musi do czy idac na zwolnienie to po ustaniu zatrudnienia przysluguje mi zasilek chorobowy z zus?
To zalezy w którym momencie powstanie przyczyna niezdolności. Nie moze Pani pójść na zwolnienie po ustaniu stosunku pracy.
 
To zalezy w którym momencie powstanie przyczyna niezdolności. Nie moze Pani pójść na zwolnienie po ustaniu stosunku pracy.[/QUOTE]
dlaczego?? juz kiedys tak chorowalam z przyczyn dermatologicznych
 
ja nie napisałam, ze nie moze Pani otrzymywać zasiłku po ustaniu zatrudnienia. Napisałam jedynie, że po ustaniu zatrudnienia nie może Pani pójść (a nie być) na zwolnieniu.
 
czyli jesli bede np w 5 tyg a lekarz stwierdzi ze sa przeciwwskazania do pracy posle mnie na chorobowe ( przed skonczeniem sie umowy na okres probny 3 miesieczej) to po jej skonczeniu majac ciaglosc w l4 swiadczenia zus beda mi wyplacane ?
 
Do góry