reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okres w ciazy

Na ostatnim monitoringu 3 miesiące temu usg wykazało brak owulacji. Jeszcze do tego mam zdiagnozowane pcos, dlatego tak trudno jest mi zajść. Jeszcze do tego endometrium tylko 5mm 😔 Dałam sobie trochę luzu, bo juz bylam na wyczerpaniu przez to wszystko. No i proszę stało się. Tylko szkoda, ze może się nie udać i było tak blisko 😒
Wiesz co, ja bym na twoim miejscu zadzwoniła do lekarza. Może luteina by pomogła 🙂
 
reklama
Przepraszam, nie wiem czy mogę pod tym wątkiem ale nie mogłam znaleźć bardziej odpowiedniego (na telefonie troche gorzej mi się tu szuka)

W każdym razie w dni teoretycznie płodne uprawiałam stosunek przerywany, 14 dni później dostałam normalny okres, natomiast drugi z kolei okres zaczął mi się plamieniem, potem dwudniowym krwawieniem (zwykle mój okres trwa 5 dni). Co prawda bardzo się stresowałam. I mam pytanie czy 15 dni po stosunku beta hcg z krwi mogła być zrobiona za szybko? Wynik był <0.10, ale nie jestem pewna kiedy takie badanie jest na 100% wiarygodne. Na abczdrowie pisze że nawet od 8 dnia po stosunku, jednak chciałabym wiedzieć czy te 15 dni po stosunku beta była już na 100% wiarygodna, czy warto ją powtórzyć.
 
Przepraszam, nie wiem czy mogę pod tym wątkiem ale nie mogłam znaleźć bardziej odpowiedniego (na telefonie troche gorzej mi się tu szuka)

W każdym razie w dni teoretycznie płodne uprawiałam stosunek przerywany, 14 dni później dostałam normalny okres, natomiast drugi z kolei okres zaczął mi się plamieniem, potem dwudniowym krwawieniem (zwykle mój okres trwa 5 dni). Co prawda bardzo się stresowałam. I mam pytanie czy 15 dni po stosunku beta hcg z krwi mogła być zrobiona za szybko? Wynik był <0.10, ale nie jestem pewna kiedy takie badanie jest na 100% wiarygodne. Na abczdrowie pisze że nawet od 8 dnia po stosunku, jednak chciałabym wiedzieć czy te 15 dni po stosunku beta była już na 100% wiarygodna, czy warto ją powtórzyć.
Jeśli dostałaś okres to na pewno w ciąży nie jesteś, tym bardziej potwierdziła to beta. Jeśli po okresie uprawiałas seks w obecnym cyklu, to mogłaś zajść w ciążę, ale dopiero w tym cyklu. W poprzednim nie zaszłas. Natomiast z tego co piszesz okres w tym cyklu miałaś, więc ja myślę, że w ciąży nie jesteś. 🤷🏼‍♀️
 
Jeśli dostałaś okres to na pewno w ciąży nie jesteś, tym bardziej potwierdziła to beta. Jeśli po okresie uprawiałas seks w obecnym cyklu, to mogłaś zajść w ciążę, ale dopiero w tym cyklu. W poprzednim nie zaszłas. Natomiast z tego co piszesz okres w tym cyklu miałaś, więc ja myślę, że w ciąży nie jesteś. 🤷🏼‍♀️
Nie uprawiałam potem seksu, ostatni przed badaniem beta hcg był 15 dni wcześniej tylko zastanawiam się czy ze względu na zmieniony charakter okresu (okres przyszedł 2 dni wcześniej, najpierw plamienie potem krwawienie a potem leciutkie plamienie, 3 dni trwał) nie powinnam go powtórzyć. Tak jak mówie beta z krwi była 15 dni po stosunku.
 
Nie uprawiałam potem seksu, ostatni przed badaniem beta hcg był 15 dni wcześniej tylko zastanawiam się czy ze względu na zmieniony charakter okresu (okres przyszedł 2 dni wcześniej, najpierw plamienie potem krwawienie a potem leciutkie plamienie, 3 dni trwał) nie powinnam go powtórzyć. Tak jak mówie beta z krwi była 15 dni po stosunku.
Beta po takim czasie wyklucza ciążę. A okres brzmi całkiem normalnie. :) Pamiętaj, że okres w każdym cyklu może być inny, nie musi być taki sam. :) Moim zdaniem nie masz w ogóle się czym martwić.
 
Ja miałam... Najpierw plamienie implantacyjne - kilka dni wcześniej niż @, trwało 3 dni - zorientowałam się, że cis jest "inaczej" bo mi bardzo wzrosło tętno.. Więc zrobiłam test [emoji6]
Potem po miesiącu krwawienie (po pierwszych plamkach szpital...) i dwóch miesiącach plamienie - też szpital, doktor mówił, że parę % kobiet ma takie plamienia w terminie @...

Koleżanka mamy też miała, zorientowała się w 4 miesiącu. Najpierw robiła badania itd, bo straszne mdłości miała, ale ciążę jako powód wyeliminowała, bo przecież @ była normalnie, a że to początek lat 80-tych, to nie było tak dostępnych testów, bety, itd... [emoji6]
Dziewczyny powiedzcie mi proszę bo już Nie wiem co mam myśleć a więc tak współżyłam z swoim chłopakiem w dni płodne... Okres mam mieć za 3 dni dodam że wczoraj po południu wystąpił u mnie okres ale jest bezbolesny dużo mniej krwi (dodam że zawsze mam mocne bóle i bardzo obfite miesiączki) a w pierwszej ciąży dopiero w 3 msc dowiedziałam się o ciąży. Jak myślicie moglo zaś się tak wydarzyć proszę o szybką odpowiedź 😏
 
Dziewczyny powiedzcie mi proszę bo już Nie wiem co mam myśleć a więc tak współżyłam z swoim chłopakiem w dni płodne... Okres mam mieć za 3 dni dodam że wczoraj po południu wystąpił u mnie okres ale jest bezbolesny dużo mniej krwi (dodam że zawsze mam mocne bóle i bardzo obfite miesiączki) a w pierwszej ciąży dopiero w 3 msc dowiedziałam się o ciąży. Jak myślicie moglo zaś się tak wydarzyć proszę o szybką odpowiedź 😏
Dostałaś okres ,wiec raczej ciąży nie ma ,to ze jest inny ,nie znaczy że to ciąża, jeśli masz wątpliwości idz na bete
 
Nie uprawiałam potem seksu, ostatni przed badaniem beta hcg był 15 dni wcześniej tylko zastanawiam się czy ze względu na zmieniony charakter okresu (okres przyszedł 2 dni wcześniej, najpierw plamienie potem krwawienie a potem leciutkie plamienie, 3 dni trwał) nie powinnam go powtórzyć. Tak jak mówie beta z krwi była 15 dni po stosunku.
Odkad sie starasz o dziecko to widzisz różne okresy, a tak naprawdę nie zwracasz uwagę jak się nie starasz. Także nie jesteś w ciazy. W porządku, glowa do góry i kolejny piekny miesiac starania sie!
 
Witam jestem w 6 tyg ciąży ale od 2 dni plamie czy to poronienie to jest moja 3 ciąża i nigdy poronień nie było czy to normalne ?
 
reklama
Witam jestem w 6 tyg ciąży ale od 2 dni plamie czy to poronienie to jest moja 3 ciąża i nigdy poronień nie było czy to normalne ?
Nikt Ci tego nie powie czy to poronienie czy to normalne, na Twoim miejscu bym sie udała albo na IP albo do lekarza. Może to jakiś krwiaczek a może to coś poważnego, dlatego skonsultuj to z lekarzem.
 
Do góry