reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Określenie wieku ciąży

Dołączył(a)
21 Lipiec 2018
Postów
7
Cześć dziewczyny,

Jestem tu nowa i chciałabym uzyskać Waszej porady.

Jestem we wczesnej ciąży- według OM jestem w 11 tygodniu.
Od początku- cykle mam dosyć regularne, jednak długie ok 35- 38 dni. OM miałam 11.05.2018.
09.06 zrobiłam test ciążowy i wyszedł on negatywny. Test powtórzyłam 15.06 i wtedy pojawiła się bardzo blada, druga kreska.
Pęcherzyk ciążowy z zarodkiem jest, jednak wg lekarza jest on zbyt mały, jak na swój wiek. Chciałabym Was prosić o niezależne określenie wieku mojej ciąży, żeby się dowiedzieć czy moja ciąża ma, choć teoretycznie, jeszcze jakieś szanse.

Pozdrawiam,
 
reklama
Jedyne co możemy Ci napisać to dokładnie to samo co sama już ustalilaś czyli jestes w 11 tc. Nie widzieliśmy usg ani nie wiemy kiedy miałaś owulacje. To jak wróżenie z fusów.
 
A serduszko jest?
Jeśli na teście pojawiło się coś 15.06. to teoretycznie to wtedy był około 4 tydzień, plus 5 (?) od tego czasu, to 9. Czyli powinna być akcja serca. Teoretycznie, bo ciąża to nie matematyka.
Czy lekarz zlecił wykonanie bety i powtórki, albo wykonanie ponownego USG?
 
Jest akcja serca, jednak wielkość zarodka wskazuje na 7 tydz dopiero (czyli dość spora różnica w stosunku do OM). Trochę się łudzę, że skoro 09.06 nie wyszła jeszcze ciąża na teście (a on niby łapie po ok 7-10 dniach), to że zaszłam w ciążę później niż myślałam tj. ok 05.06 i wtedy by się w miarę zgadzało. we wtorek mam kontrolne USG, zobaczę, czy zarodek się rozwija.
 
Cześć dziewczyny,

Jestem tu nowa i chciałabym uzyskać Waszej porady.

Jestem we wczesnej ciąży- według OM jestem w 11 tygodniu.
Od początku- cykle mam dosyć regularne, jednak długie ok 35- 38 dni. OM miałam 11.05.2018.
09.06 zrobiłam test ciążowy i wyszedł on negatywny. Test powtórzyłam 15.06 i wtedy pojawiła się bardzo blada, druga kreska.
Pęcherzyk ciążowy z zarodkiem jest, jednak wg lekarza jest on zbyt mały, jak na swój wiek. Chciałabym Was prosić o niezależne określenie wieku mojej ciąży, żeby się dowiedzieć czy moja ciąża ma, choć teoretycznie, jeszcze jakieś szanse.

Pozdrawiam,
A jest serduszko? Aparat do usg ma granice tolerancji nawet do 6 dni zależy jakiej jakości jest ten, którym byłaś badana? Poza tym jeśli 15.06 wyszła Ci blada kreska to musiał być to jakiś 6- 7 dzień po implantacji może odobinę później, implantuje się 5 dniowy zarodeczek więc około 12 dni wcześniej doszło do zapłodnienia, zakłada się, że do zapłodnienia doszło 14 dni od początku cyklu w tych maszynach - a u Ciebie cykl jest dłuższy znacząco o koło 10 dni więc musiałabyś hipotetycznie założyć datę OM na 26 dni przed 15.06 czyli około 20.05 . co za tym idzie w moich obliczeniach wychodzi, że jesteś w 9 tygodniu - dokładnie 8t6d ciąży do tego trzeba dodać granice błędu usg i jeśli się zgadza, to nie ma co panikować tylko czekać na rozwój maleństwa :)
 
Miałaś najprawdopodobniej późno owulację i stąd późna druga kreska i stąd różnica między wiekiem ciąży według o.m. i według Usg. To się zdarza. Nie denerwuj się, lekarze zwykle biorą pod uwagę datę o.m. przy wyliczeniach (nie termin owulacji, która może być późniejsza), stosuj się do zaleceń i obserwuj spokojnie rozwój maleństwa. Jeśli jest harmonijny nie ma się czym martwić. Lekarz z czasem może zweryfikować też datę porodu.
 
Ja jeszcze dodam od siebie coś.
W obecnej ciąży wychodził na USG pęcherzyk tydzień młodszy, bez zarodka z ciałkiem żółtym. Totalnie nie pokrywało mi się to z testem, betą (niską przy pierwszym badaniu) i objawami (ból przy kp). Tydzień później był zarodek i serduszko, dalej ciąża tydzień młodsza, ale się rozwijała. Na USG genetycznym wszytako się wyrównało i mam tylko dwa dni młodszą ciążę, niż z OM zakładając moje cykle około 33-34 dniowe.
Więc jak widzisz, to może być zasługa sprzętu, jak mówią dziewczyny.
Jeśli jest serduszko, to znaczy, że ciąża się rozwija, może owulacja była po prostu później.
Kiedy masz kolejną wizytę? Dla własnego spokoju ja bym powtórzyła badanie USG tydzień od poprzedniego.

I trzymam kciuki :)
 
Doczytałam, że masz USG we wtorek. Więc czekamy na wieści.
I zbadaj sobie od razu tsh i ft4. To tak odnośnie długich cykli, plus i tak bada się minimum tsh na początku ciąży.
I póki nie ma plamień, uszy do góry. A nawet gdyby się pojawiły, kontrola na IP i bez stresu.
 
Cześć dziewczyny,

Jestem tu nowa i chciałabym uzyskać Waszej porady.

Jestem we wczesnej ciąży- według OM jestem w 11 tygodniu.
Od początku- cykle mam dosyć regularne, jednak długie ok 35- 38 dni. OM miałam 11.05.2018.
09.06 zrobiłam test ciążowy i wyszedł on negatywny. Test powtórzyłam 15.06 i wtedy pojawiła się bardzo blada, druga kreska.
Pęcherzyk ciążowy z zarodkiem jest, jednak wg lekarza jest on zbyt mały, jak na swój wiek. Chciałabym Was prosić o niezależne określenie wieku mojej ciąży, żeby się dowiedzieć czy moja ciąża ma, choć teoretycznie, jeszcze jakieś szanse.

Pozdrawiam,
Ja Ci moge tylko powiedziec ze robilam test 17.06 i wyszedl meega blady, termin z usg i om mam na 26.02 czyli teraz jest 8 tyg 5 dni, u Ciebie w podobnym dniu wyszedl wiec moze termin masz podobny do mojego i owulacja sie przesunela? W pierwszej ciazy mialam 2 tyg roznicy w terminie z om i usg ;-) moze u Ciebie tez tak jest?
 
reklama
U mnie ciąża była młodsza o 2 tyg bo owulacja się przesunela;)
Skoro jest dzidzia i serduszko to co chcieć więcej .
Lekarz mi liczył wiek ciąży z usg nie z om.;)
 
Do góry