reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okropne coś na buzi. Jak leczyć przy karmieniu piersią

Dzięki ;) wczotaj właśnie kupiłam taki olejek i dostałam maść z antybiotykiem (ta mupirocyna) czy jakoś tak. Też myślę ze to jakiś gronkowiec lub inne paskudztwo. Byłam oslabiona, coś się przyplatało, a teraz karmie piersią, synek "wyjada" mi witaminki, jestem jeszcze bardziej osłabiona to to pieroństwo zaatakowało bardziej :/ Oby mi pomogła ta kuracja.. smaruje jeszcze maścią z witaminą A, kremem z siarką z firmy Barwa i myje mydłem dla dzieci a potem jeszcze mydłem siarkowym.
Jak rozcieńczać ten olejek z drzewa herbacianego ? Wczoraj chyba dałam za dużo bo szczypały mnie oczy (a smarowałam tylko te zmiany koło ust i nosa).

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Możesz zmieszać z olejem kokosowym albo z oliwką dla dzieci. Ja stosowałam "na żywca".
Ja bym odstawiła wszelkie kremy, które stosujesz na twarz - bo może to powodować rozsiewanie bakterii po reszcie twarzy.
 
Dobrze byłoby, gdybyś oprócz stosowania kremów łagodzących i przeciwzapalnych (taki jest Acnerose - tu poczytasz więcej Link do: Dlaczego Acnerose na trądzik różowaty to dobry wybór?) próbowała zmienić dietę: wykluczyć ostre przyprawy, produkty pochodzenia zwierzęcego (zwłaszcza czerwone mięso i nabiał - białko możesz pozyskać z roślin strączkowych), warto również zwrócić uwagę na jedzenie większej ilości warzyw. Zdrowa dieta na pewno nie zaszkodzi maluchowi :)
 
Ostatnia edycja:
Hej, o Acnerose dowiedziałam się po raz kolejny szperając w internecie w poszukiwaniu "kremu idealnego". Krem z Acnerose taki nie jest, bo pewnie takowego na świecie nie ma, ale skutecznie złagodził moje objawy trądziku różowatego, więc polecam. :)
 
Cześć ! Może ktoś może mi pomóc. Podejrzewam że będąc w szpitalu w listopadzie nabyłam jakieś paskudztwo. Diagnoz już było mnóstwo. Uzywałam maść sterydową potem robiłam przerwy, i znów maść i znów przerwy aż maść sterydowa przestała działać. Potem lekarz zapisal metronidazol.. ale jest tragedia. Od paru dni moja buzia wygląda tak jak na zdjęciu.
Dodam że w listopadzie urodziłam. Karmie piersią. Nie wiem już co robić. Co lekarz to wymyśla co innego.. a że trądzik posterydowy, a że nużyca, a że łojotokowe zapalenie skóry.. i już nie wiem co robić.. Mam to tylko na buzi. Może któraś miała podobny problem i to wyleczyła?
1491220493-aaaaaa.jpeg


Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Czy udało się Pani cos poradzić na zmiany ? Wyleczyć? Mam identyczną sytuacje, byłam u kilku dermatologów i nic nie pomaga.
 
reklama
Całkiem niedawno walczyłam z czymś podobnym. Najpierw mój syn chorował na okoloustne zapalenie skóry a potem złapałam to ja. Jemu przeszlo po nizoralu i clotrimazolum a mi nie. Dostałam od lekarza steryd który najpierw pomógł ale po odstawieniu tylko zaostrzył sytuację. Potem próbowałam kilku spacyfikow z żadnym skutkiem. W końcu trafiłam do super Pani dermatolog. Początkowo dostałam solantre ale tego nie można w ciąży i kp, powiedziała że jeśli nie pomoże konieczny będzie antybiotyk doustny. Na szczęście nie było trzeba
.po3miesiaca ze względu na to że chcemy starac się o ciążę przeszłam na skinoren, który jest bez recepty i można w ciąży. Leczenie jest długie i nie przynosi efektów od razu ale koniecznie idź do dobrego dermatologa
 
Do góry