reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okropne coś na buzi. Jak leczyć przy karmieniu piersią

xXxIzuLQaxXx

Mamusia :)
Dołączył(a)
12 Maj 2009
Postów
8 781
Miasto
Za*dupie xd
Cześć ! Może ktoś może mi pomóc. Podejrzewam że będąc w szpitalu w listopadzie nabyłam jakieś paskudztwo. Diagnoz już było mnóstwo. Uzywałam maść sterydową potem robiłam przerwy, i znów maść i znów przerwy aż maść sterydowa przestała działać. Potem lekarz zapisal metronidazol.. ale jest tragedia. Od paru dni moja buzia wygląda tak jak na zdjęciu.
Dodam że w listopadzie urodziłam. Karmie piersią. Nie wiem już co robić. Co lekarz to wymyśla co innego.. a że trądzik posterydowy, a że nużyca, a że łojotokowe zapalenie skóry.. i już nie wiem co robić.. Mam to tylko na buzi. Może któraś miała podobny problem i to wyleczyła?
1491220493-aaaaaa.jpeg


Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie jestem lekarzem, dlatego nie dam diagnozy, ale ostatnio leczyliśmy mojego bratanka z powodu opryszczki i wyglądało to bardzo podobnie. A byłaś u dermatologa?
 
Przykro mi, ze masz jeszcze na głowie tego typu problem. Twoje zmiany przypominają trochę zmiany powodowane przez wirus opryszczki Herpes Simplex. Spróbuj przykładać sobie wacik kosmetyczny namoczony w przestudzonej melisie oraz rano i wieczorem psiknac octeniseptem (działa na wirusy i bakterie - swietnie radzi sobie m.in. z wirusem opryszczki wlasnie, nie tylko jako popularny środek odkazajacy). Trzymam kciuki!
 
Mi to też wygląda na wirus opryszczki najlepiej jak kupisz sobie w aptece jakąś maść typu heviran nie dotykaj tego i nie rozdrapuj a masz malutkie pęcherzyki ??? Na zdjęciu dokładnie nie widać
 
Ja osobiscie obstawiałabym rzeczy typu gronkowiec czy cos. Moze idz do diagnostyki i zrob wymaz z tego bakteriologiczny. Cena ok 35 pewnie.
Za dziecka miałam cos podobnego pod nosem i nad gorna warga. Ale nie pamietam co mi dawali . Wiem ze pod kobiec uzywalam fioletu na to.
 
No, wlasnie. Czy jakis lekarz zrobil jakies badania , czy kazdy "strzelal w ciemno" ? Moze zacznij od tego- badanie , a gdy bedzie wiadomo, co to jest (nie zgadywanka lekarza) , wtedy dopiero recepta. Przez takie "strzelanie w ciemno" to tylko wiecej szkod mozna sobie narobic.
 
Ja wyglądała tak pół roku po porodzie... tylko miałam lekki trądzik przed porodem zaczął się w wieku 23 lat... podczas ciąży uśpiony w 100 procentach po porodzie wszystko ruszyło z podwójną siła... ba tle hormonalnych... nie miałaś wcześniej problemów ze skórą może to trądzik różańcowy pojawia się koło 30 roku życia moja sasiadka ma i wygląda bardzo podobnie radze odwiedzić bardzo dobrego dermatologa i to jak najszybciej...
 
Cześć ! Może ktoś może mi pomóc. Podejrzewam że będąc w szpitalu w listopadzie nabyłam jakieś paskudztwo. Diagnoz już było mnóstwo. Uzywałam maść sterydową potem robiłam przerwy, i znów maść i znów przerwy aż maść sterydowa przestała działać. Potem lekarz zapisal metronidazol.. ale jest tragedia. Od paru dni moja buzia wygląda tak jak na zdjęciu.
Dodam że w listopadzie urodziłam. Karmie piersią. Nie wiem już co robić. Co lekarz to wymyśla co innego.. a że trądzik posterydowy, a że nużyca, a że łojotokowe zapalenie skóry.. i już nie wiem co robić.. Mam to tylko na buzi. Może któraś miała podobny problem i to wyleczyła?
1491220493-aaaaaa.jpeg


Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Zapalenie okołoustne :)
 
Dzięki dziewczyny! [emoji6] Nie robiłam żadnych badań, każdy lekarz strzela w ciemno. Wczorajszy lekarz strzela że albo alergia albo liszaj. No cóż, cholera wie czym sie wtedy zaraziłam. Dostałam dwie maści, w tym znowu sterydową.. na razie jej nie używam, zobacze czy ta jedna da rade.. najwyżej będę szukała pomocy dalej jak po 3 dniach nie będzie poprawy. U nas nie ma dobrych deatologow, 100 biorą za 5 minut "badania" i wypisują sterydy. Z córką 4 lata temu odwiedziłam wszystkich prywatnych w okolicy i każdy steryd cisł. Mądra byłam że jej tym nie smarowałam. Ale córeczka miała małą zmianę na nóżce. Zeszło samo po czasie

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
xXx A zbiera Ci się tam coś? Bo jeśli tak, to poszłabym do laboratorium, aby pobrali materiał na posiew i jeśli coś wyjdzie zrobili antybiotykogram.
Nie wygląda to na trądzik różowaty - bo on pojawia się po obu stronach twarzy - tzw. efekt motyla.
Przypuszczam, że w szpitalu coś podłapałaś - albo jakiegoś gronkowca, albo inne świństwo. Jeśli nie masz czasu lub możliwości zbadania tego w laboratorium, to kup w aptece olejek z drzewa herbacianego i delikatnie przemywaj te miejsca (będzie działał antybakteryjnie - ale uwaga - aplikacja może być nieprzyjemna). Być może będzie potrzebny miejscowo działający antybiotyk (tetracyklina lub mupirocyna).
 
Do góry