reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okropne mdłości - jak sobie z nimi radzić?

Ja też miałam na początku od 7 tyg do 15 tyg wymioty 5 razy dziennie , myślałam że umrę serio nic nie pomagało, Nic nie jadłam i wszystko mi smierdzialo ... dzisiaj już 22 tydzień i jak narazie wszystkie dolegliwości odeszły mam nadzieję że już w zapomniane [emoji4]
 
reklama
Mdłości u mnie trwały około miesiąca do dwóch. Nic mi nie pomagało. Próbowałam wszystkiego , przejrzałam tyle porad w necie i nic. Ja również jestem w pierwszej ciąży, nie mogłam zrozumieć dlaczego niektóre kobietki śmigają i nic im nie jest, a ja nie mogę się podnieść z łóżka. Nie wspominam tego okresu najlepiej ale przetrwałam. Imbir na mnie nie działał, ale chwilową ulgę przynosiło jedzenie mandarynek. Pozdrawiam i gratuluję :-)
 
Witam! Mam 24 lata, to moja pierwsza ciąża. Wszystko jest ok, byłam u ginekologa, jest to dopiero 7 tydzień. Kochane... od paru dni mam tak okropne mdłości, że przez dwie godziny boję się ruszyć z domu. Od kiedy się obudzę już jest mi niedobrze, utrzymuje się to do około 12:00... trochę pomaga mi picie naparu z imbiru. Ale nie na długo. Czy kogoś też tak mdliło? Nie wymiotuję. Jeszcze. Ale myślę, że może wtedy poczułabym się lepiej. Ogólnie czuję się osłabiona, wiadomo. Ale czy wiecie jak sobie z tym radzić? Mam iść do pracy, boję się, że nie dam rady nie ze względów fizycznych, tylko ze względu na samopoczucie. Chyba będę musiała sobie odpuścić. Najgorsze jest to, że od faceta słyszę tylko "ciąża to nie choroba". A czuję się jakbym jakąś właśnie przechodziła. Mdłości wracają właściwie po każdym posiłku, naprawdę są okropne. Proszę o porady!
Pozdrawiam :-)
U mnie nic w pierwszej ciąży nie działało niestety, a sprawdziłam chyba wszystko. Teraz jestem w drugiej ciąży i znowu te same mdłości tylko zauważyłam, że jestem strasznie uczulona na zapachy i one powodują nasilenie mdłości. Moze u Ciebie jest tak samo spróbuj jak najbardziej ograniczyć intensywne zapachy ( dezodorant, perfumy, przyprawy). Moze jakieś spacery lub przebywanie na świeżym powietrzu da ulgę. No i mi pomaga teraz o dziwo wąchanie jabłka 😂 niestety to straszny czas który trzeba przetrwać. Nie trać dobrego humoru choć to ciężko w tym stanie 🤗
 
W pierwszej ciazy miałam takie mdłości i byłam tak wyczulona na zapachy, ze zapach czystej wody mnie odrzucał. Na mdłości w pierwszej ciazy pomagał mi zapach pomarańczy...ale i tak musiałam leżeć bo mi się sufit z podłoga mylił..leżałam na materacu na podłodze bo z łóżka bym pewnie spadła.
W drugiej ciazy zapach moich własnych włosów mnie drażnił. Mdłości przychodziły i odchodziły bez żadnych konkretnych powodów.
W obu przypadkach nic nie pomagało i musiałam wziąć wolne z pracy i poczekać aż te wszystkie sensacje ustaną same z siebie.
Wedlug mojejpoloznej im gorsze początki tym lepsze notowania na później.
 
Do góry