reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okropne ślinienie się !!!

callamity

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Listopad 2013
Postów
18
Nie wiem czy ten temat był już wcześniej poruszany, ale moja mała niunia (3m-ce) ślini się niemiłośiernie ... i wszystko byłoby ok, bo to ponoć normalne że w tym wieku zaczynaja aktywnie pracować ślinianki, ale moja mała nie nadąża połykac tego wszystkiego i krztusi się strasznie i kaszle ... jak kładę ją do spania to zaraz się wybudza bo tak jej to wszystko w gardle zalega, że podchodzi do noska i nie może oddychać... troche to wygląda jak by była chora i miała katar,, ale nic z tych rzeczy... byłam z nią wczoraj na sczepieniu i lekarz powiedział ze mała całkowicie zdrowa i osłuchowo nic nie ma... noce mamy nieprzespane .. ja już na rzęsach chodzę ... Miałyście coś podobnego? Jak sobie z tym radzić? Dodam że próbowałam odciągać to aspiratorem ale nic nie wychodzi...
 
reklama
Jak wykluczasz ząbkowanie i widzisz ze dziecko sie krztusi to ja bym skontaktowała sie jednak z lekarzem może to osłabione mięśnie okolic ust występuje w noworodków z obniżonym napięciem mięśniowym . A mówiłaś o tym pediatrze przed szczepieniem ?
 
Jasne że mówilam ... to otrzymałam odpowiedź że to normalne w tym okresie i ze pozniej sie unormuje... poki co trwa to juz 4 dzien i na razie nie widze zmian zadnych... jesli chodzi o kladzenie spac na brzuchu to w nocy odpada, boje sie ze sie udusi, bo wierci sie strasznie...
Ale chyba takie zwiotczenie miesni nie pojawia sie tak nagle... wczesniej nie mialysmy zadnego klopotu i w nocy ładnie spala...
 
bo slinianki zaczynają pracować mocniej od 3 miesiąca życia a najwięcej śliny pojawia się jak rozpoczyna 4 miesiąc dlatego wcześniej nie było tyle śliny i może dlatego nie miała problemów z połykaniem nikt nie stwierdzi przez internet w jakim stopniu Ci się dziecko ślini czy w granicach normy ;) Poczytaj o braku napięcia to też słabe trzymanie głowki itd jeśli nie ma konkretnych objawów może po prostu się nauczy a to chwilowe :tak:
 
U nas był ten sam problem i ciągnął się do 20 mc życia :(
Jedyne wyjście - spanie na brzuchu. Nasz mały nawet w nocy spał na brzuchu, bo inaczej by się udusił.
Nadmierne ślinienie może też być związane z odwodnieniem.. musi dużo pić.
 
Przez sen też się ślini? u nas nadmierne ślinienie spowodowane jest ząbkowaniem..i u nas leci wszystko z buzi, nie próbuje tego połykać no i w nocy normalnie śpi :)
 
reklama
Na szczescienu nas jakoś tak po 2 tygodniach samo przeszło, tzn mała slinila się dalej ale tak jakby się do tego przyzwyczaiła i juz jej to tak nie przeszkadzało. Lekarz tez nam mówił ze to ząbki... Czekamy juz 3 miesiące i dalej nic nie widac:-)
 
reklama
Do góry