reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okropne wzdęcia u niemowlaka pomocy! :(

nowamloda12

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2018
Postów
211
Kochane. Zacznę od tego ze karmie swoją niespełna 6tyg córcię butelką. Mała miała kolki i dlatego wybraliśmy Bebilon confort na kolki i zaparcia (wcześniej karmiłam 3tyg piesia) no i kolki ustały. Ale moje dziecko zaczęło robić zielone kupki i tak co 2dni. Od 3 dni mamy w domu horror, mała już nie płacze ale piszczy z bolu brzuszka, ma strasznie twardy brzuszek, puszcza śmierdzące bąki, pręży się i przestała robić kupki. Zrobi dopiero jeśli jej troszkę pomogę termometrem.. czy mam zmienić mleko ? Bo to nie są kolki tylko wzdęcia, kolki przechodziła tak, ze krzyk i płacz od 20 do 00. A teraz całe dnie i noce się pręży, płacze i prawie wcale nie śpi przez to, a ja razem z nią. Próbowaliśmy espunisanu i nic, te niemieckie kropelki tez nie pomagają, probiotyki tez nic nie dają BioGaia itd itd.. nie wiem co mam robić, ona się wykończ :( brzuszek ciagle powiększony bo takie wzdęcia. Jeśli zmienić na inne mleko to na jakie ? Może któraś z was miała taki przypadek..
 
reklama
Rozwiązanie
To właśnie może spróbuj podać flostrum baby, probiotyki bardzo dobrze wspomagają jelita, myśle, że po regularnym stosowaniu miną problemy z brzuszkiem, u nas zawsze probiotyki przy tego typu problemach pomagają.
Współczuję :( Decyzję dot. zmiany mleka powinien zlecić pediatra córki. My zmieniliśmy mleko po 6tyg. na inne, ze względu na dużą zawartość żelaza (kupy były czarno-zielone). Z tym, że nigdy nie mieliśmy problemów z kolkami, bólem brzuszka itd. Po zmianie wszystko wróciło do normy.
Powodzenia i trzymam kciuki!
 
Byliśmy, powedzial ze mamy przeczekać bo to jeszcze niedojrzały układ trawienny.. moje dziecko tak krzyczy, aż jest cała fioletowa i mokra.. tak ją boli a ja nie wiem jak jej pomoc
Tak czytam niektóre komentarze i aż mnie złość bierze na lekarzy. Nie rozumiem, mój ciasny umysł tego nie pojmuje - jak można tak poprostu kazać Mamie takiego maleństwa coś przeczekać i nic nie polecić by choć troszkę ulżyć w cierpieniu? Co to za lekarze? Mamy na tym forum są w stanie polecić jakieś preparaty czy domowe sposoby a lekarz nie umie lub nie chce pomóc. To jest dla mnie chore.
Nie masz możliwości iść do innego pediatry? Ja mam w swojej i dziecka przychodni conajmniej trzech pediatrów i mogę iść do każdego z nich i nikt nie robi problemu.
Każde maleństwo ma niedojrzały układ trawienny, mój synek robił kiedyś zielone kupy ze śluzem i pomogł Mu Acidolac Baby to jest probityk dobry dla jelit.
 
Mojemu na wzdęcia pomagało przykurczanie nóżek do brzuszka (pediatra pokazał jak to robić) i przepisał jakiś lek robiony w aptece. Dawałam małemu przed karmieniem (był na piersi). Lekarz powiedział, że wszystko unormują się jak młody trochę przybierze na wadze i faktycznie było lepiej. Pierwotnie podejrzewałam refluks, bo także ulewal ale lekarz stwierdził że refluks nie ma a właśnie wzdęcia go męczą.
Czaem wzdęcia i brzuszek (szczególnie peczniejacy) to oznaką nietolerancji laktozy.
 
Straszne to że malutka tak się męczy, mi lekarka poleciła bebiko ,ale ja jednak zostałam przy nan ,koleżanka zmieniła na bebilon i mówiła że mały się uspokoi, ale to tak można sobie strzelać, każdemu inne służy, podawaj ten espumisan do każdego posilku, albo niemieckie kropelki są super sab simplex
 
reklama
Zmien mleko. Ja zmienilam z hipp na nan i duza różnica.no i podawaj espumisan, biogaje i na recepte pomoglu nad debridat. Czekac to mozna jak dziecko marudzi, a.nie zwija się z bolu. Przy zaparciach dawalam wode okolo 20ml na dobe, bylo duzo lepiej.
 
reklama
Do góry