reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okropny 3-latek ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Myszka24bdg

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2008
Postów
41
Miasto
Bydgoszcz
Witam wszystkich niewiem czy nie jest juz załozony taki temat jak tak to przepraszam za powtorkę. Mam 3 letniego synka i od pewnego czasu stał sie okropny- krzyczy,bije(zwłaszcza swoją babcie i prababcie), nie chce sprzątać zabawek,pluje. Wszystkie opisane zdarzenia wykonuje zreguły właśnie do tej jednej babci i prababci choć zdarza mu sie tez zrobic to komu innemu. Do innych dzieci też nie za bardzo ładnie się zachowuje wyrywa im zabawki, i wszystkim mówi że są starzy,brzydcy i głupi. Rozmowy z nim nic nie pomagają. Jedyna rzeczą ktara sprawia że mały nieraz się boi to jest mowienie ze idzie się po pasek choć i to już nie pomaga. Jesli macie podobne problemy i wiecie jak reagowac,jak go karac to pomożcie bo mi już rece opadają
unhappy.gif
 
reklama
...a może zamiast od razu karać,straszyć biciem(czy Wy go bijecie???:szok::no::eek:),to poszukać przyczyny:cool:?Dlaczego synek tak się zachowuje,zwłaszcza w stosunku do określonych osób?A może jego agresja jest odbiciem tego,jak on jest traktowany?
Ja rozumiem,ze nie można tolerować takiego zachowania,ale trzeba by się zastanowić,dlaczego tak jest?
 
...a może zamiast od razu karać,straszyć biciem(czy Wy go bijecie???
:szok::no::eek:),to poszukać przyczyny:cool:?Dlaczego synek tak się zachowuje,zwłaszcza w stosunku do określonych osób?A może jego agresja jest odbiciem tego,jak on jest traktowany?
Ja rozumiem,ze nie można tolerować takiego zachowania,ale trzeba by się zastanowić,dlaczego tak jest?

Nic dodać nic ująć.... :tak:
Myszka nie zapominaj, że to tylko trzyletnie dziecko, które nie za bardzo radzi sobie z emocjami. A to, że używa słów stary, brzydki, głupi..... gdzieś to musiał słyszeć, sam sobie tego nie wymyślił..... zastanów się kto tak pięknie mówi w Waszym otoczeniu....
 
Ostatnia edycja:
zgadzam sie z tym co napisaly poprzedniczki.. dziecko uczy sie od nas doroslych i jak my je nauczymy tak beda sie zachowywac.. a takie zachowania typu tupanie plucie krzyczenie trzeba przeczekac, i tlumaczyc ze nie wolno. sa okresy kiedy dziecko przechodzi bunty(ksazka jezyk 2 latka) przechodzilam to ze starszym synem , teraz mam to z mlodszym.. bicie niczego tu nie zmieni wrecz przeciwnie pokaze dziecku ze w ten sposob zalatwia sie niektore sprawy. Moi chlopcy dostaja po dupce- nie powiem ze nie ale staram sie tez tlumaczyc im ze tego czy tamtego nie wolno. a sprzatam po nich sama , po mnie tez sprzatano jak bylam mala wiec wierze ze kiedys sie naucza:-) zycze wiecej cierpliwosci ;-)
 
witam dziekuje wam za odpowiedzi. Chce coś sprostować my nie bijemy małego tzn nie katujemy go ani nic w tym stylu dostaje klapsa na tyłek ale to tylko klaps użyty w ostateczności. Chyba zastosuje tego karnego Jeżyka zobaczymy jakie będą tego efekty.
 
Myszka24bdg też miałam ostatnio ten problem z moją córeczką dostawała takich ataków szału że ręcę opadały. Od gdzieś 1.5 tyg robimy tak że jak żle się zachowuje zaprowadzamy ją do jej pokoju i tam ma siedzieć przy otwartych drzwiach przez 5 dni był taki hałas jak tam siedziała ale teraz pójdzie czasem sama jak tylko jej powiem nie muszę zaprowadzać chile tam pobędzie zaraz wraca daje buziaka i od razu nie to dziecko. Co do ludzi to u nas córeczka nie toleruje jednego z dziadków nie przywita się z nim i nie może on jej dotykać ale uważam że w naszym przypadku to wina dziadka bo nigdy sie z nia nie bawił nawet jej uwagę zwraca jak okruszek jej np z chleba spadnie wiec co się dziwić dziecku drugi się z nia bawi więc siada koło niego żeby ja po plecach smyrał :) Czasem też ma focha i nie chce się z nikim witać wtedy odpuszczamy
Powodzenia
 
reklama
witam dziekuje wam za odpowiedzi. Chce coś sprostować my nie bijemy małego tzn nie katujemy go ani nic w tym stylu dostaje klapsa na tyłek ale to tylko klaps użyty w ostateczności. Chyba zastosuje tego karnego Jeżyka zobaczymy jakie będą tego efekty.


a jakiej ostatecznosci??? chyba w bezsilnosci :cool::cool::cool: Twojej i meza

a tak wogole to jak meza doprowadzisz do ostatecznosci to tez dostajesz klapsa czy po pysku??? bo jak dla mnie nie ma roznicy,ty i twoje dziecko-jedno i drugie jest czlowiekiem wiec czemu macie byc karani inaczej:sorry:
 
Do góry