reklama

Okropny 3-latek ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez Myszka24bdg, 1 Grudzień 2011.

1. Myszka24bdg

Myszka24bdg Zaciekawiona BB

Witam wszystkich niewiem czy nie jest juz załozony taki temat jak tak to przepraszam za powtorkę. Mam 3 letniego synka i od pewnego czasu stał sie okropny- krzyczy,bije(zwłaszcza swoją babcie i prababcie), nie chce sprzątać zabawek,pluje. Wszystkie opisane zdarzenia wykonuje zreguły właśnie do tej jednej babci i prababci choć zdarza mu sie tez zrobic to komu innemu. Do innych dzieci też nie za bardzo ładnie się zachowuje wyrywa im zabawki, i wszystkim mówi że są starzy,brzydcy i głupi. Rozmowy z nim nic nie pomagają. Jedyna rzeczą ktara sprawia że mały nieraz się boi to jest mowienie ze idzie się po pasek choć i to już nie pomaga. Jesli macie podobne problemy i wiecie jak reagowac,jak go karac to pomożcie bo mi już rece opadają[​IMG]

2. Tygrysek1985

Tygrysek1985 Fanka BB :)

probowalas metody karnego jeżyka?

3. reklama
  4. happybeti

happybeti show must go on...

...a może zamiast od razu karać,straszyć biciem(czy Wy go bijecie???:szok::no::eek:),to poszukać przyczyny:cool:?Dlaczego synek tak się zachowuje,zwłaszcza w stosunku do określonych osób?A może jego agresja jest odbiciem tego,jak on jest traktowany?
    Ja rozumiem,ze nie można tolerować takiego zachowania,ale trzeba by się zastanowić,dlaczego tak jest?

5. sewa

sewa mamuśka ;-)

Nic dodać nic ująć.... :tak:
    Myszka nie zapominaj, że to tylko trzyletnie dziecko, które nie za bardzo radzi sobie z emocjami. A to, że używa słów stary, brzydki, głupi..... gdzieś to musiał słyszeć, sam sobie tego nie wymyślił..... zastanów się kto tak pięknie mówi w Waszym otoczeniu....

Ostatnia edycja: 1 Grudzień 2011
  6. happybeti

happybeti show must go on...

sewa,chyba do Myszki,nie do mnie chciałas to napisać;-):-D

7. sewa

sewa mamuśka ;-)

Nooo jasne, że to było do Myszki :sorry:;-) lecę poprawić :tak:

8. anitha

anitha Fanka BB :)

zgadzam sie z tym co napisaly poprzedniczki.. dziecko uczy sie od nas doroslych i jak my je nauczymy tak beda sie zachowywac.. a takie zachowania typu tupanie plucie krzyczenie trzeba przeczekac, i tlumaczyc ze nie wolno. sa okresy kiedy dziecko przechodzi bunty(ksazka jezyk 2 latka) przechodzilam to ze starszym synem , teraz mam to z mlodszym.. bicie niczego tu nie zmieni wrecz przeciwnie pokaze dziecku ze w ten sposob zalatwia sie niektore sprawy. Moi chlopcy dostaja po dupce- nie powiem ze nie ale staram sie tez tlumaczyc im ze tego czy tamtego nie wolno. a sprzatam po nich sama , po mnie tez sprzatano jak bylam mala wiec wierze ze kiedys sie naucza:-) zycze wiecej cierpliwosci ;-)

9. Myszka24bdg

Myszka24bdg Zaciekawiona BB

witam dziekuje wam za odpowiedzi. Chce coś sprostować my nie bijemy małego tzn nie katujemy go ani nic w tym stylu dostaje klapsa na tyłek ale to tylko klaps użyty w ostateczności. Chyba zastosuje tego karnego Jeżyka zobaczymy jakie będą tego efekty.

10. reklama
  11. kormosz

kormosz Początkująca w BB

Myszka24bdg też miałam ostatnio ten problem z moją córeczką dostawała takich ataków szału że ręcę opadały. Od gdzieś 1.5 tyg robimy tak że jak żle się zachowuje zaprowadzamy ją do jej pokoju i tam ma siedzieć przy otwartych drzwiach przez 5 dni był taki hałas jak tam siedziała ale teraz pójdzie czasem sama jak tylko jej powiem nie muszę zaprowadzać chile tam pobędzie zaraz wraca daje buziaka i od razu nie to dziecko. Co do ludzi to u nas córeczka nie toleruje jednego z dziadków nie przywita się z nim i nie może on jej dotykać ale uważam że w naszym przypadku to wina dziadka bo nigdy sie z nia nie bawił nawet jej uwagę zwraca jak okruszek jej np z chleba spadnie wiec co się dziwić dziecku drugi się z nia bawi więc siada koło niego żeby ja po plecach smyrał :) Czasem też ma focha i nie chce się z nikim witać wtedy odpuszczamy
    Powodzenia

12. luizka5

luizka5 Fanka BB :)

a jakiej ostatecznosci??? chyba w bezsilnosci :cool::cool::cool: Twojej i meza

a tak wogole to jak meza doprowadzisz do ostatecznosci to tez dostajesz klapsa czy po pysku??? bo jak dla mnie nie ma roznicy,ty i twoje dziecko-jedno i drugie jest czlowiekiem wiec czemu macie byc karani inaczej:sorry:

Poleć forum