reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okropny ból pleców

Dołączył(a)
6 Marzec 2018
Postów
11
Hej, mam pytanie do kobiet, które mają/miały bóle kręgosłupa w ciązy. Jestem obecnie w 19 t i mam okropne bóle lędźwiowe. Nie mogę siedzieć, stać, leżeć. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Cwiczę, robię okłady ciepłe, masuję, wcieram maści, nic nie daje. Ogolnie mam problemy z kręgosłupem, ale nie sądziełam, że w ciąży tak to się nasili. Boję się co będzie później bo już ledwo to znoszę. Pytając mojego gin powiedział, że on nie wie co mam robić, "że tak jest i jak coś to mogę chodzić na basen". Ale na basen nie mogę bo często łapię infekcje dróg rodnych i on o tym wie. Co robicie, robiłyście jak też miałyście takie bóle? Ja już nie daję rady, płaczę z bólu. Paracetamol działa jak landrynki, więc nie biorę go pod uwagę.
 
reklama
Idz do dobrego fizjoterapeuty. Mi pomogly tasmy na plecach.. Dziwne, ze gin nie zasugerowal Ci wizyty u fizjo..
 
jak na razie jestem w takim wieku i w takiej kondycji fizycznej, ze powazne bole plecow mi nie dokuczaja :) ale wiesz co, mimo wszystko profilaktycznie chodze sobie raz w tygodniu na zajecia "Zdrowy kregoslup" do Fimedica :) moja mama chodzila tam na rehabilitacje i zachwalala tą placowke, wiec zerknelam co maja w ofercie i uznalam, ze takie regularne cwiczenia pozwola mi dluzej zachowac sprawnosc. i rzeczywiscie lepiej sie po nich czuje, a w codziennym w funkcjonowaniu latwiej mi przychodzi przyjmowanie wlasciwej zdrowej pozycji chociazby siedzac przy biurku
 
Na ból pleców taka skuteczna? Musze zapytać lekarza. Jak długo czekałaś na zrobienie tej maści w aptece? Bo to chyba nie jest takie hop siup.
 
ja chodziłam do fizjoterapeuty + miałam poduszkę, taką długą między nogi. I tak czasaim ból doskwierał, ale na pewno był duuuużo mniejszy
 
Mi pomaga dip hot, rozgrzewa, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. No i jest bez recepty, nie trzeba czekać, można od razu działać.
 
taka poduszka jest bardzo dobra w ciąży, sam ból pleców w lędżwiach może być wynikiem wygięcia zbutniego kręgosłupa, możesz spróbować przez parenaście minut leżeć na twardej powierzchni, np,, podłodze na plecach ze giętymi kolenami i stopami postawionymi na podłodze żeby ten odcinek wyprostować
 
reklama
Ćwiczenia. Mi dość dajnie pomogły ćwiczenia na kręgosłup które dziewczyny pokazują na youtube :)
 
Do góry