reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okularki przeciwsłoneczne

aga1993

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
30 Listopad 2015
Postów
100
Cześć dziewczyny! Niedługo jedziemy nad morze i zaczęłam czytać artykuły i poradniki co zabrać itd i trafiłam na taki o okularkach przeciwsłonecznych dla dzieci. W sumie nigdy nie przywiązywałam do tego większej wagi w sensie do okularów swoich i syna.
Ale przeczytałam, że ważne jest aby okulary miały odpowiednie filtry, a dla dzieci lepiej żeby były giętkie, co powoduje zmiejszenie ryzyka złamania oprawek i skaleczenia się przez dziecko.
Możecie coś polecić??
Z góry dziękuje [emoji846]
 
reklama
Cześć, ja byłam gotowa kupić okulary za 79 zł, ale wizja, że na pewno je zgubi na drugi dzień albo na nich usiądzie :) sprawiła że kupiłam takie w Tigerze. Sprawdziłam mają wszystkie informację, że są zgodne z normą europejską (jakąś tam) i mają filtry. Więc chyba będą ok
 
Witam :-)
Ja kupiłam córeczce okulary przeciwsłoneczne w salonie optycznym. Do zakupu skłoniło mnie to, że córka bardzo często narzekała, że razi ją słońce. Ja też nie wyjdę na słońce bez okularów, więc ją rozumiem. Kosztowały 45 zł. Mają filtry, niestety nie są elastyczne. Jesteśmy zadowolone, a ja dodatkowo spokojna o jej oczka.
 
Agnieszka, wybierając okulary dla dzieci, ale i dla siebie, zwróć uwagę na to, aby szkła miały filtry przeciwsłoneczne. Okulary powszechnie dostępne, mają przyciemniane szkła. To wystarczy, aby źrenica rozszerzyła się, a wówczas do oka wpada więcej szkodliwych promieni słonecznych. Jedynie filtry stosowane w okularach są w stanie temu zapobiec. Ja pewnie nadal bym kupowała tańsze okulary bez ochrony, ale kiedyś koleżanka dała mi wypróbować swoje okulary z filtrami - różnica była kolosalna. Teraz zawsze takie wybieram, ponieważ na własnej skórze przekonałam się jak duża jest różnica. Szczególnie są mi drogie oczy moich maluchów, które nadal nie są jeszcze w pełni wykształcone. W tym roku wymieniając dzieciom okulary na większe znalazłam okulary Chicco z filtrem słonecznym kat. 3 (zabezpieczenie przed promieniowaniem UVA i UVB). Dodatkowy atut to giętkie oprawki - przy małych dzieciach jest to duże ułatwienie.
 
w sklepach online można znaleźć okularki z oprawkami jakby z gumy czy innego tworzywa (nie znam się dokładnie), w kazdym razie nie jest to twardy plastik, filtr też jest dobry, tylko też nie może być zbyt dobry, jak pisała poprzedniczka są różne kategorie, więc dla malucha zbyt ciemne to też nie dobrze
 
Cześć, ja mam bardzo wrażliwy wzrok, bez okularów nie wychodzę na słońce. Moje maleństwo też mrużyło oczy na spacerach mimo parasolki i budki dlatego zaryzykowałam z okularami (obawiałam się, że może je ściągać). Mamy giętkie okulary Chicco i jesteśmy bardzo zadowoleni. Małej nie razi słońce i widać, że okulary jej nie przeszkadzają. A poza tym bobas wygląda stylowo;)
IMG_20170727_175636-small.jpg
IMG_20170727_190342-small.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20170727_175636-small.jpg
    IMG_20170727_175636-small.jpg
    84,8 KB · Wyświetleń: 458
  • IMG_20170727_190342-small.jpg
    IMG_20170727_190342-small.jpg
    65,1 KB · Wyświetleń: 455
Wyglądają naprawdę rewelacyjnie i myślę, że warto się nad nimi zastanowić bo jest to ogromna ulga i zarazem ochrona dla oczu naszych dzieci, sam koszt z tego co się orientowałam za faktycznie dobre okulary to około 100zł.
 
reklama
Do góry