reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Okulista dziecięcy

Margaretka07

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2017
Postów
18
Witam, szukam dobrego okulisty dziecięcego w Wrocławiu, mamy kłopot z ropiejącymi oczkami. Synek jest jeszcze niemowlakiem i nie wszędzie przyjmują tak małe dzieci.
 
reklama
To zapewne kanaliki lzowe po zabiegi Credego, takie czeste powikłanie.
Na Youtube jest film jak masować żeby sie odepchaly, oczka przemywaj ciepła woda. U nas pomogło. Z zalecenia pani dr. Od wcześniaków
 
Ostatnia edycja:
czeka nas druga konsultacja u okulisty, synek 14 m-cy, pierwsza wizyta badanie, zakropienie oczu i ponowne badanie. Teraz przez tydzień 2x dziennie mam podawać robione krople z atropiną, a potem badanie, ktoś się z tym spotkał?Sprawdzamy, bo synek przechyla główkę na prawo. Słuch, mięśnie ok, kręcz wykluczony.
 
My stosujemy u synka te masaże, ale wielkie dzięki za podpowiedź, bo nie byłam pewna czy robię to prawidłowo. Przemywamy solą fizjologiczną, były też kropelki przepisane na receptę ale nic nie pomaga, przez jakiś czas jest jakby lepiej i później znów nawraca, dlatego chyba niezbędna będzie wizyta u okulisty.
 
Hej Dziewczyny :) Podbijam wątek.
Córeczka, 3 miesięczna, ma problem z nawracającą infekcją oka. Stosujemy krople Vigamox, oczko przestaje ropieć- po 2 -3 tyg powtórka. To już 3 raz w przeciągu 1,5 miesiąca. Czytałam o zatkaniu kanalika, ale z drugiej strony przy płaczu z tego oczka również lecą łzy... więc nie wiem czy to kwestia odetkania kanalika/przepłukania czy nie. Okulista twierdzi, że raczej tak. Czy któraś z Was ma jakąś wiedzę w temacie?
 
Do góry