reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oliwka czy balsam?

VegaVega

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2008
Postów
274
Mam pytanie co jest lepsze oliwka czy balsam?
Teraz te oliwki są jakieś wodniste bardzo kiedyś były bardziej tłuste i gęste nie lubię ich.
No i jaka firma byłaby najlepsza?
 
reklama
Ja caly okres niemowlectwa Kuby uzywalam oliwki, na poczatku wodnistej, potem tej w zelu z Johnsona i ja polecam najbardziej. Moj Kuba bardzo dobrze oliwki z tej firmy tolerowal, niestety zawiodlam sie na lawendowej, ktorej zapach byl zbyt drazniacy a Kuba dostal wysypki, uzylam jej tylko raz:baffled: Polecam rumiankowa.
 
zależy od skóry dziecka- mój synek ma super skórę i nie ma potrzeby natłuszczania jej oliwką- stosujemy balsam pharmacerisa- dość drogi ale super. jesli dzieciątko ma skórę suchą- wtedy oliwka jak najbardziej. a- i zależy czym chcesz myć- jak mydełkiem to natłuszczaj skórę oliwką a jak czymś z oliwką czy olejkami to zwykle na natłuszczanie nie mam potrzeby...:-)
 
To fakt obecnie odchodzi się od oliwek ponieważ udowodniono podczas badań, iż oliwki zatykają pory, co powoduje że skóra nie oddycha- koleżanka jest dyplomowaną położną dość świeżą i potwierdza, że jak słyszała na wykładach oliwki są be. My używaliśmy na początku kremów specjalnych Oilatum bądź Emolium, później balsamu Johnson & Johnson, a teraz wróciliśmy do Emolium ale emulsja do ciała. Dominik wszystko tolerował bardzo dobrze. Polecamy:-)
 
Na samym początku używałam oliwki, najpierw w płynie (była niewygodna, ale skóra była dobrze nawet nawilżona) z Johnsona, później tej samej marki, tyle że w żelu.
Kiedy Bartek skończył mniej więcej 3-4 miesiące przerzuciłam się na balsam lawendowy i był super nawilżony, nic się nie lepiło, po prostu cud miód! :-):-)
Polecam ten balsamik, dodatkowo dziecku lepiej po nim usnąc, do tej pory go używamy, tyle, że rzadziej niż kiedyś.

Polecam gorąco!
A najlepiej jak się jeszcze użyje do kąpieli żelu lawendowego (wszystko z Johnsona).

Jeszcze wracając do oliwki, to przez jakiś czas używaliśmy tej z Bambino i też się sprawdziła :tak::tak::tak::tak:
 
reklama
Ja uzywalam kosmetykow johnson:tak:Ale od iedy moje male maja alergie i stale sucha swedzaca skore uzywam emulsji po kapieli emolium.
U mnie sprawdza sie super:tak::tak::tak:
 
Do góry