reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ondansteron lek na wymioty

Nursex

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Grudzień 2022
Postów
16
Witam , jestem w 9 tc od 4 tygodni mam uporczywe wymioty a od 3 dni były nie do zniesienia. Przestałam jeść pic i funkcjonować. Trafiłam na SOR ginekologiczny gdzie lekarz podał mi ondansteron , pomogło odrazu. Jednak po zapytaniu czy lek jest bezpieczny lekarz nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi. A po przeczytaniu informacji w internecie na temat leku rozbolała mnie głowa. Ponoć nie powinno się go stosować w 1 trymestrze , może powodować wady u płodu , czy ktoś z was miał odczynienia z tym lekiem ??
 
reklama
Ondansetron jeśli już, można ten lek stosować w ciąży jeśli lekarz tak zadecyduje, było widać ryzyko wyższe niż korzyść (kwasica przez te wymioty tez może zaszkodzić ciąży bardziej niż jednorazowa dawka leku), jeśli nie ufa Pani lekarzom proszę nie jeździć na SOR - tam leczą lekami lekarze wg oceny stanu klinicznego pacjenta :)
 
Ondansetron jeśli już, można ten lek stosować w ciąży jeśli lekarz tak zadecyduje, było widać ryzyko wyższe niż korzyść (kwasica przez te wymioty tez może zaszkodzić ciąży bardziej niż jednorazowa dawka leku), jeśli nie ufa Pani lekarzom proszę nie jeździć na SOR - tam leczą lekami lekarze wg oceny stanu klinicznego pacjenta :)
Ufam ale przy okazji martwie się o dziecko. Uważam na wszytsko co przyjmuje w ciąży. Wiec zapytałam lekarza co mi podaje. Zapytałam go tez czy to bezpieczne… lekarz był zmieszany. A przed podaniem leku zapytał położnej czy ten lek może być… ustalił mi podwójna dawkę a potem w trakcie podłączenia poszedł zapytać innego lekarza i zrezygnował jednak z drugiej dawki. Mam swojego lekarza któremu ufam. A zachowanie tego na SOR było dosyć dziwne. Sama jestem pielęgniarka i wiem ze lekarz a lekarz to różnica. Dlatego jestem ciekawa czy ciężarne w takich przypadkach często maja zlecamy ten lek ? Tylko tyle…
 
Ja brałam krople anaketon, prevomit są bezpieczne w ciąży. Powiedzmy że pomogły:-) musisz to po prostu przejść, wiem że ciężko, ja tak miałam do 18tyg.ciazy plus slinotok :-(
 
Ja brałam krople anaketon, prevomit są bezpieczne w ciąży. Powiedzmy że pomogły:-) musisz to po prostu przejść, wiem że ciężko, ja tak miałam do 18tyg.ciazy plus slinotok :-(
Tak ślinotok tez mi towarzyszy ☹️ Teraz tylko się boje czy lek nie zaszkodził dziecku
 
Tak, są zlecane kobietom ciąży zwłaszcza w stanie zagrożenia życia, jesteś pielęgniarką i zgłosiłaś się na szpitalny oddział ratunkowy wiec na pewno wiesz z czym to się wiążę. Zebyś wiedziała jakie leki kobiety przyjmują w ciąży przez przypadek i nawet nie wiedzą… a co do tego ze lek nie jest świetnie przebadany względem ludzkich zarodków to zdajesz sobie sprawę, z czego to wynika i że np. Acard tez nie jest zalecany w ciąży, a te ciąże ratuje w wielu przypadkach? Jak na moje oko to tylko spokój może Cię uratować. Prawie się zarzygalas na amen. Lek pomógł. Zdrowia Ci życzę
 
reklama
Taki najbezpieczniejszy lek to xonvea, tego się stosuje w ciąży dużo ale trzeba brać regularnie; nie jest doraźny. Miałam podany akurat przy uczuleniu z pokrzywką bo tam tez się stosuje
 
Do góry