reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opadanie powieki

hej,

dzięki za odpowiedzi. Rozważamy w tej chwili konsultację w Kobylnikach, no i spróbuję się dowiedzieć w Polanicy ile faktycznie trzeba tam zostać po operacji (bo jeżeli 2 tygodnie tak jak pisałyście, to my raczej też zrezygnujemy). Lekarka, u której leczy się Maja poleca tylko Polanicę, stąd nasz dylemat.

Mam jeszcze pytanie o doktora Prosta, gdzie on przyjmuje i czy możecie ewentualnie podać do niego numer telefonu?
 
reklama
Witam,moj pierwszy syn i drugi ma to samo,peirwszy ma 4 lata i juz tego nie widac,ma oba oczka szeroko otwarte itd... wyrosl z tego jak mial kilka miesiecy, nie wiem jak ale jakos z tego wyrosl... drugie synek to samo oczko i ja sie nie martwie... ale gdybym mieszkala w polsce, a mieszkam w uk, to na pewno poszlabym do okulisty. :) dlaczego? bo u was mozna, placi sie prywatnie i sie idzie u nas niestety nie :(

jak to "nie mozna"?? Wytłumacz proszę, bo kompletnie nie rozumiem, nie znam procedur w w UK

namiar do gabinetu Prosta: http://www.okulistykadziecieca.pl
 
dzięki za namiary na doktora Prosta.
Lekarka faktycznie, nie zna tych prywatnych lekarzy, o których tu piszecie, a uważa że lepiej jest zostać dłużej na obserwacji, na wszelki wypadek i, że w Polanicy są specjaliści, którzy się na ptozie znają.

A teraz z innej beczki, znalazłam bardzo ciekawą stronę, w której szczegółowo opisana jest ptoza, przyczyny, leczenie itp., są też zdjęcia dzieci z ptozą i opisy typów operacji. Strona jest w języku angielskim:

http://emedicine.medscape.com/article/1212815-treatment#a1128
 
jak to "nie mozna"?? Wytłumacz proszę, bo kompletnie nie rozumiem, nie znam procedur w w UK

Witam. niestety tutaj nie wychodzi sie na miasto majac dostep do pelnego zakresu prywatnych klinik gabinetow itd... Od niedawna pojawily sie prywatne polskie kliniki ale to w wiekszych miastach typu Londyn, Manchester .. ktore biora za badanie jednego hormonu dla przykladu £40!!!! To tylko przyklad... sama wizyta to min £50 ... doliczmy dojazd jak ktos mieszka 2-3h drogi... Niestety tutaj ang. prywaciarzy nie ma. Gdy dziecko moje nie moglo przyjmowac antybiotyku w syropie erytromycyny a nie jadl i nie pil od kilku dni w szpitalu powiedzieli mi na izbie przyjec ze trzeba czekac i probowac podawac antybiotyk a jak juz padnie moje dziecko to wtedy wezma go na oddzial i podadza w kroplowce!!!!!! gdy zapytalam o domiesniowych zastrzykach skrzyczeli mnie ze DZIECIOM SIE NIE PODAJE ZASTRZYKOW!!!!!!!!! za 1 czopek glicerynowy podany dziecku bo od 3 dni plakal kupki zrobic nie mogl, to myslalam ze mnie lekarz zabije... Do Polski jezdzilismy do Londynu ale to nie to samo co moc miec pod reka kazdego specjaliste... tutaj sa podstawowi a ich wairygodnosc tez nie wiem jak mialabym sprawdzic.... no wiec sama widzisz moja droga :) ja w polsce bedac na takie forum bym nie wchodzila tylko latalabym po lekarzach czy prywatnie czy na fundusz(nasi lekarze sa fachowcami w porownaniu z tymi tu...) :)
 
ja w polsce bedac na takie forum bym nie wchodzila tylko latalabym po lekarzach czy prywatnie czy na fundusz(nasi lekarze sa fachowcami w porownaniu z tymi tu...) :)[/QUOTE pisze:
niewiem czy dobrze rozumiem Twoje ostatnie zdanie, ale wierz mi ze ja zaczelam od "latania po lekarzach" i co jeden mial lepsza teorie. Miedzy innymi :
-taki urok
-nikt nie jest doskonaly
-otworzy do 3mc
-otworzy do 6mc
-czlowiek nie jest symetryczny
-krotkie szpary powiekowe
-miastenia

po pol roku we wroclawiu dopiero dowiedzialam sie co jest- opadanie powiek.

i co? cisza w necie, nie ma nic.

trafilam na to forum i dowiedzialam sie o lekarzach zajmujacych sie wlasnie ptozami, notabene nie jest ich zbyt wielu. wiekszosc lekarzy tak jak wiekszosc ludzi- niewie nawet ze jest cos takiego jak opadanie powiek!



Druga sprawa: ktoras z was napisala ze w polanicy sa najlepsi specjalisci? My od Stepniewskiego dowiedzielismy sie ze byl on nauczycielem Wojcika(Wojcickiego? ) z polanicy i on nie przeprowadzilby na pewno operacji w naszym wypadku (tak jak to zrobil wilgus- kilka wizyt, jazda przez pol polski, na darmo)
 
Nas również wszyscy kierowali do Polanicy,ale to z tego wzgledu ,że większość polskich plastyków tam się właśnie szkoliła,bo to chyba jedyny specjalizujący się szpital w plastyce dzieci (rozszczepy,oraz ciężkie wypadki) i dlatego wszyscy lekarze polecają właśnie Polanicę ,dodatkowo lekarze,którzy tam pracują mają w Polanicy swoje prywatne kliniki (Wójcicki,Kobus,i inni)
Inna sprawa ,że obdzwoniłam dużo prywatnych klinik ,również w swoim mieście (wszystkie),i nikt nie podejmuje się ptozy u dzieci:(
Smile of Angel diagnozy dokłądnie takie same jak u mnie he he,ale żaden lekarz nie podjął się tego ,żeby chociaż poszukać w swoim kręgu kogoś kto się tym zajmuje, samotna walka niestety...najważniejsze to wykluczyć,że to nic złego i do widzenia.
 
Ja tez niestety na miejscu nie uzyskałam zadnych informacji od lekarzy - poza właściwą diagnozą, bo ta była w sumie dość wczesnie. Juz nie pamietam skąd sie dowiedziałam o Stepniewskim, ale chyba gdzies w necie trafiłam.
 
reklama
Basmama- odezwij się -trochę czasu już minęło od zabiegu-jak efekty?
Dziewczyny zobaczcie- dzięki forum i naszym wpisom ,wiemy więcej niż można się dowiedzieć od lekarzy.
Doradzamy, opowiadamy -razem łatwiej wszystko się przechodzi. Wiadomo na czym sie stoi:tak:.
 
Do góry