reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opadanie powieki

moze sie jeszcze komus przyda
39368b.jpg
 
reklama
Cześć

Moja Ala też ma opadającą jedną powiekę, jest to widoczne tylko jak spogląda na wprost z lekko opusznoną główką, ptrzynajmniej ja tylko wtedy to zauważam. Okulistka przy badaniu powiedziała że wzrok jest w bardzo dobry jak na wiek (miała wtedy 3 miesiace) i nie ma żadnych zmian związanych z zezem - a tego najbardziej się obawialiśmy. Poleciła natomiast konsultację z neurologiem. Ta po krótkim badaniu ta stwierdziła że to odruch Marcusa Gunna i nic się z nim nie robi, tzn jest "nienaprawialny":-(. Oczywiście trzeba obserwować bo to może się zmiejszać ale i pogłębiać. Dlatego narazie zostawiłam ten temat, ale teraz widzę że może powinnam się jeszcze z kmiś skonsultować.

Na dodatek mój lekarz stwierdził że przecież ja też mam jedną powiekę opadniętą:szok:, że tez nikt mi tego wcześniej nie powiedział

Proszę dajcie znać co z Waszymi dzieciaczkami, może macie jakies nowinki.
 
CZESC!!!JESTEM nowa na tym forum i mam ten sam problem z moim synkiem4 miesiace.bylam z nim u okulisty ktory stwierdzil ze ma tzw.PTOZE.TERAZ CZEKA MNIE WIZYTA U NEUROLOGA I STRASZNIE SIE TYM DENERWUJE,bo niewiem jaka jest przyczyna tej opadajacej powieki.napiszcie mi czy okulista odrazu kazal wam przyslaniac zdrowe oko...pozdrawiam pa.
 
Hey :-) Sama coś ostanio szukałam o tym czy ptoza jest dziedziczna..I trafiłam aż tutaj ;-) Mam ptoze(w rodzinie nikt nie ma) i przy porodzie mamy najprawdopodobniej ktoś źle chwycił mnie za główkę i pozrywał mi mięśnie.. Miałam operacje w wieku 9 lat i teraz wszystko jest dobrze.. Ale niestety dzieci które mają ptoze jak patrzą do góry to wykrzywiają buzie, przegręcają głowe - "takie miny później robią"- nie świadome tego.. skutkiem u mnie tego jest teraz,że z jednej strony na nosie mam dłużą skórę - nie było to widooczne kiedyś ale teraz z wiekiem mi się to powoli ujawnia - lekarz mówił mamie, że tak będzie.. No i chyba zrobie sobie powtórną operacje, bo jedno oko jak szeroko otwieram, to rzęsy idą mi w dół - a nigdy tak nie było.. Za jakiś czas pójdę na konsultację do lekarza to poradze sie co trzeba z tym robić..
 
JURA, nam dopiero 3 okulista, u którego byliśmy zlecił zasłanianie oczka...

olunia, a gdzie miałaś operację? Mozesz polecić ten ośrodek? No i powiedz, czy trafilaś na coś w necie, bo ja szukałam, ale jakos cieżko coś odszukać w tym temacie :baffled:
 
Operacje miałam w Polanicy Zdroju.. Na operacje czekałam 6 lat.. Nie ma nic w necie prawie na ten temat.. :wściekła/y: ale jak już dogadasz się z lekarzem to powinien Ci wszystko wyjaśnić, co i jak..;-)
 
tyle nowych odp a mi nie dziala powiadomienie :(
witam wszystkie nowe mamy :)
u nas na razie bez zmian. zaklejamy oczko co drugi dzien. czasami jest przerwa w zaklejaniu. teraz nie zaklejam, bo nie podoba mi sie skora malej w kaciku zaklejanego oczka.
do okulisty wybieram sie na poczatku maja. na pewno odezwe sie po wizycie.
 
Witam!
Moja 15 miesięczna córka Łucja też ma opadającą powiekę. Po wielu konsultacjach okulistycznych (niektórych tak bezmyślnych że aż mnie ściska jak sobie przypomnę) u nas sprawa się ma tak: Łucja ma mieć zaklejane oko na 4 godz. dziennie, nosi okulary bo ma wadę wzorku (+3,75 na obydwu oczach), operacja wchodzi w grę jak będzie starsza tak jak mówiłyście (5-6 lat), niestety zezuje i opadająca powieka przysłania jej źrenicę, więc nasza obecna okulistka zaproponowała założenie jakiegoś wewnętrznego szwu na tej powiece, bo uważa ze może się nabawić trwałego zeza a poza tym osłabi jej sie dodatkowo wzrok. Sama nie wiem co o tym myśleć, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. No i zastanawia mnie to dlaczego wśród kilku okulistów którzy badali moje dziecko tylko ta jedna zaproponowała nam coś takiego ?
 
reklama
Do góry