reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oparzenie II stopnia u dziecka

Dołączył(a)
6 Październik 2011
Postów
2
Mojej znajomej dziecko poparzylo sie wrzacym olejem. Cala zawartosc z goracej patelni wylala sie na plecy i szyje z tylu (pomijam juz fakt ze zastanawiam sie jak 2-letnie dziecko moglo samo oparzyc sobie plecy). Wszystko zdarzylo sie 4 dni temu. Od wczoraj rany krwawia, miejsce oparzenia zielenieje, dzis dziecko ma goraczke. Wczoraj dziecko nie mialo apetytu. Czy ktos moze wie co znaczy to krwawienie z ran i ten zielony kolor? Dziecko bierze antybiotyk, jest smarowane mascia, ma opatrunek na plecach. Stwierdzone oparzenie II stopnia.
 
reklama
Hej ;-)

przede wszystkim - dziecko powinno byc w szpitalu! Moja coreczka oblala sie goraca woda (nie wrzatkiem, ok. 200ml) i bylysmy na oddziale chirurgii dzieciecej 8 dni...

oparzenia tłuszczami sa bardziej niebezpieczne niz oparzenia zwykla woda :-(
nie pomoge w kwestii krwawienia i tego zielonego plynu - wiem tylko ze jak pojawiaja sie biale miejsca to znaczy ze tkanka jest martwa...
na miejscu Twoje znajomej jechalabym do szpitala nie dala sie stamtad wygonic!

no i przy oparzeniach trzeba duzo pic i stosowac diete bogatobialkowa!!!

Powdzenia :-)

PS. a jak dziecko moglo sie oblac olejem po plecach...moglo...wystarczylo ze przechodzilo, machnelo raczka, zahaczylo o raczke patelni i nieszczescie gotowe... u nas tez...kubek stal na szafce pod sciana...woda miala sie przestudzic...a mloda zrobila sobie podescik, wlazla, looknela i uslyszalam tylko krzyk... :-(
 
Ja bym pojechała szybko na pogotowie może jakież zakażenie sie wdało albo cos wogole dziwne że nie jest w szpitalu tymbardziej że to poparzenie olejem :-(
 
Do góry