reklama

Opieka męża nad żoną w ciąży. POMOCY

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez CzekamyNaIgorka, 30 Lipiec 2015.

1. CzekamyNaIgorka

CzekamyNaIgorka Fanka BB :)

Od tygodnia źle się czuję, jestem w 26 tygodniu ciąży i mam roczne dziecko. Byłam u mojego gin aby prosić o wypisanie L4 na mojego męża, aby sprawował nade mną opiekę. Usłyszałam w odpowiedzi, że to wypisuje po porodzie a w związku ze ja jestem na L4 to mąż nie musi sprawować opieki. Nie daje rady nawet sie podmieść a co dopiero opiekować dzieckiem. Urlopu mąż nie dostał :( Czy lekarz rodzinny może wypisać takie chorobowe ? I czy ja musze iść do mojego lekarza czy mąż do swojego ? ( chodzimy do dwóch innych przychodni ) Proszę o pomoc

2. wiolonczela42

wiolonczela42 Fanka BB :)

Jasne że mu przysługuje zasiłek przecież jesteś chora i macie male dziecko do opieki , kwestia który lekarz Ci to łaskawie wypisze.powinnien ginekolog. U mnie wygladalo to tak, że miałam niemowlaka i złamałam palec. chirurg wypisał odpowiedni druk i mąz dostawał zasiłek opiekunczy. Moze otrzymac 14 dni zwolnienia w roku z tego tytulu, jezeli ginekolog Cie olał, to idź do swojego lekarza przedstaw mu sytuację i albo on wypisze l4 mezowi ,albo da zaswiadczenie do lekarza męza o twojej chorobie i on wypisze ,bo ktos musi orzec ze potrzebujesz opieki

Ostatnia edycja: 30 Lipiec 2015
  3. reklama
  4. haust

haust Fanka BB :)

U rodzinnego nie powinno być problemu. Mój mąż dostał l4 (ja w ciąży i chora, starsze dziecko chore) od mojego rodzinnego.

5. paulinka88

paulinka88 Mama Mikołajka i Marcelka

Ja mniej wiecej w tym czasie ciazy co Ty lezalam w szpitalu, w domu zostalo niespelna dwuletnie dziecko i lekarz nie mogl wypisac na nie opieki. Maz musial wziac zwykle L4 na siebie. Tak wiec przez caly czas lezenia w szpitalu - 8 dni w okolicach 26-27 tygodnia i 10 dni przed porodem musal miec L4 na siebie. Po cc moze wziac 2 tyg chorobowego na zone. My mielismy wczesniaka, ktoremu codziennie musielismy wozic mleko- szpital prawie 50 km od nas, wiec po tych dwoch tygodniach znow musial wziac l4 na siebie i byl na nim dopoki synek nie wrocil do domku.

Poleć forum