reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka na dzieckiem - o kolkach, pieluchach, pielęgnacji

Potwierdzam. Przy Hani używaliśmy tylko 70% spirytusu. Konkretnie zwilżyć gazik i przytrzymać kikucik starając się jak najmniej podrażnić skórkę wokół.

Ale jak się nic nie poprawi to koniecznie pokaż to lekarzowi lub położnej, jeśli do was przyjdzie. Czasami u niektórych się tak paprze.
 
reklama
Sunshine, u Tymka pępek tak samo wyglądał i wszystko jest w porządku. Też się bałam, że to żółtawe przy skórze to ropa, ale położna powiedziała, że to normalne, to się właśnie "rozkłada" powoli kikut. Też czyściłam go gazikiem z Octeniseptem i potem na koniec psiknięcie Octeniseptem. Odpadł dokładnie w 14 dobie Tymka i położna mówiła, że ładnie wcześnie. Z resztą w szpitalu też pielęgniarki mówiły, że pępek odpadnie za 2-3 tygodnie. Nie masz się co martwić. Wcale nie trzeba tego spirytusu, ja bym nic nie zmieniała. Po odpadnięciu kikuta Tymka jeszcze przez 3-4 dni zbierała się minimalna ilość krwi, trzeba to było dalej tym gazikiem z Octeniseptem przemywać dokładnie. Teraz już mamy spokój.
 
Właśnie odpadł Wiktorowi ten kukut:) w końcu ale jeszcze tam w środku widze że zostało trochę tego żółtego i ma troche pępek wydęty - mam nadzieje, że to się wklęśnie :-( Jutro będzie u mnie położna a w środę ja będe u lekarza to się zapytam. Oczywiście dalej będę to smarować.
 
Sunshine, no to gratulacje :-). Musisz ten pępek dokładnie czyścić jeszcze chwilę, aż te wszystkie martwe tkanki przestaną się zbierać. Tak jak pisałam - u nas jeszcze 3-4 dni czyszczenia były. Dalej Octeniseptem. Na początku też był taki wielki ten pępol, taka dziura :-) z górką w środku. A teraz Tymek ma zwykły piękny pępuszek. Strasznie się cieszę, że nie jest taki wystający - nie cierpię takich pępków :-p.
 
Można póścić kropelkę tego roztworu do pępuszka po przemyciu,ja tak robiłam,bo położna tak nam radziła, też go nie lubiłam,bo wydawało mi się,że dziecko on uraża przy przewijaniu i w ogóle nie miłe to
Karmiłam piersią b długo.Pierwsze dziecko 2lata i 1m-c,drugie 1,7,a trzecie też ok 3 lat.
To jak z wprowadzaniem dziecku nowych posiłków,stopniowo.Po 3 m-cach wprowadzałam nabiał,bo bałam się najbardziej o zęby,od pòł roku dziecka jadłam wszystko
 
Dziewczyny tak sie zastanawiam...Ogladalismy ostatnio na zajeciach w SR film o pielegnacji, dostalam tez od ginki poradnik z plyta od Pampers i ...nie podobaja mi sie rady o kapieli. Pokazuja tam aby najpierw dziecko na przewijaku namydlic, a potem przeniesc do wanienki, przeciez to niezbyt bezpieczne, dziecko jest namydlone,a tym samym sliskie, nie trudno aby wysliznelo sie z rak:baffled: Chyba lepiej w wanience przeprowadzic cala kapiel...
 
reklama
Do góry