reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka na dziecko a urlop na żądanie

neilaaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Listopad 2010
Postów
698
Miasto
Zagłębie Dąbrowskie
Dzień dobry.

Proszę o poradę w kwestii przysługujących 2 dni opieki na dziecko w ramach zatrudnienia umowy o pracę.
Kilka dni temu rano na ok. 1h przed rozpoczęciem pracy zadzwoniłam do pracy z informacją o nieobecności - powód opieka na dziecko, ale nie było konieczności pójścia z dzieckiem do lekarza. Po przyjściu do pracy następnego dnia okazało się ze mam wpisany za dzień poprzedni urlop na żądanie z racji że opieka na dziecko przysługuje tylko wtedy kiedy zgłoszę taką potrzebę dzień wcześniej. Czy pracodawca słusznie nie uznał mi opieki ?
 
reklama
Proszę o poradę w kwestii przysługujących 2 dni opieki na dziecko w ramach zatrudnienia umowy o pracę.
Kilka dni temu rano na ok. 1h przed rozpoczęciem pracy zadzwoniłam do pracy z informacją o nieobecności - powód opieka na dziecko, ale nie było konieczności pójścia z dzieckiem do lekarza. Po przyjściu do pracy następnego dnia okazało się ze mam wpisany za dzień poprzedni urlop na żądanie z racji że opieka na dziecko przysługuje tylko wtedy kiedy zgłoszę taką potrzebę dzień wcześniej. Czy pracodawca słusznie nie uznał mi opieki ?
Prawo nie stanowi wprost, że 2 dni zwolnienia w trybie art. 188 kp (tzw. opieka) są dniami na żądanie. Zdania są podzielone, ale z pwnoscią nie ma przepisu, na który mogłaby sie Pani powołać chcąc by pracodawca udzielił zwolnienia w dniu przez Panią wskazanym. Podobnie pracodawca nie ma na co się powołać wymagając zgłoszenia nieobecnosci dzien wcześniej.
 
Do góry