reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

Temat na forum 'dzieci urodzone w październiku 2009' rozpoczęty przez Mamusia88, 19 Czerwiec 2009.

1. Mamusia88

Mamusia88 Fanka BB :)

ja po raz 1 bede rodziła i mam wielkie obawy i pełno wątpliwości jak się ubiera takich małych człowieków... co pod co na co i z czym...
    to znaczy jak grubo ubra miluśińskiego do czego te skarpetki skoro sa śpiochy i pajacyki?
    :szok:-pod pajacyka skarpetke??
    czy te białe bieliźniane kaftaniki-nazywam je koszulkami ubiera sie pod kaplet śpiochy+np.kolorowy welurowy kaftanik lub poprostu pajanyka?
    te czapeczki to po kąpieli ale w domu bez czapeczki?
    Jak grubo by nie zmarzło i się nie przegrzało?
    ?????????????????????????:zawstydzona/y:

2. pszczółka maja

pszczółka maja Fanka BB :)

z tego co wiem do dziecku zakłada się jedną warstwę więcej niż sobie, ale może niech doświadczone mamy się wypowiedzą

3. reklama
  4. Guziczek87

Guziczek87 Pracująca mamuśka

Ciekawy wontek bo sama jestem przerazona jak takiego malucha ubrac aby bylo ok :-D:-D czekamy na doswiadczine mamuski

5. Mamusia88

mi sie już teraz sni po nocach że sie przegrzała albo zmarzła...

widze po suwaczku ze jeśtesmy w tymsamym tygodniu tylko pare dni nas różni albo twój suwaczek stanoł??

6. Gemelo

Gemelo Fanka BB :)

Ubierz go tak, jak byś sama się ubierała na leniwy dzień w domu. Leniwy, czyli zalegasz na kanapie i się nie ruszasz za bardzo.
    Skarpetki zakładamy na pajacyka. W końcu nogi najbardziej zawsze marzną, tak samo jak ręce. Welurowy kaftanik możesz dać na wierzch. Bawełniany wygodniej pod śpiochy. Po kąpieli czapeczka obowiązkowo. Reszta czasu, to zależy jak bardzo chłodno jest w domu. Nie martwcie się na zapas. Same wyczujecie jak najlepiej takiego malucha ubrać. I będziecie wszystko wiedziały jak już się taki człowieczek urodzi :tak:

7. Olsenówna

Olsenówna Gość

cześć dziewczyny i mamusie! Ja z moja córką tez stosowałam zasadę że jedna warstwa ubrania więcej niz osoba dorosła, oczywiscie dotyczy to tylko maluchów co się nie ruszają bo te większe jak np moja córka to non stop spocona nawet jak chłodniejszy dzień jest a lata i cuduje tylko w body ( w domu ). Noworodka to mozna troszke cieplej ubrać, ja jak wychodziłysmy ze szpitala ( sierpień ) to załozyłam jej body, śpiochy, kaftanik i na to pajacyk i czapeczka bawełniana i w rożku oczywiście ale nie jakoś specjalnie opatulona. Jesli chodzi o kąpiel to nigdy, ani razu nie załozyłam córce czapeczki, pani dokor nam tak poleciła, ja stosowalam i nie było mowy o wyziębieniu. Dzieci są różne, moja to akurat gorąca dziewczyna i jej nie przegrzewam.

8. Karolinusia

Karolinusia Fanka BB :)

BARDZO ciekawy wątek... chętnie poczytam, bo też mam z tym problem. NIE mam w tym temacie w ogóle doświadczenia. Także piszcie Mamuski.

9. Mamusia88

a ta jedna warstwa więcej ma byc grubsza czy raczej bieliźniana taka

10. reklama
  11. sylllwiaaa

sylllwiaaa Fanka BB :)

Witam przyszle mamusie :-)
    Z mojego doswiadczenia moge wam poradzic ze najlepszy strojem po domu dla maluszka sa body i na to pajacyk. Dziecku jest przedewszystkim wygodnie i latwo go przewinac i ja np. odradzam stroj typu kaftanik i na to spioszki bo kaftanik sie pod tymi spioszkami podwija albo gdzies boczkiem wychodzi i wtedy moze byc dziecku niewygodnie. A takiego maluszka byle co potrafi rozdraznic i np przez to ze go cos upija bedzie plakac. Skarpetki zaklada sie na pajcyk. Takie maluszki bardzo lubia cieplo wiec dodatkowo jeszcze dobrze jest owinac w tzw. rozek lub kocyk. W moim przypadku taki ubior byl najpraktyczniejszy i najlepiej sie sprawdzil:-)
    A co do tych warstw to ja na to nie patrzylam bo jedni mi mowili ze ubiera sie warstwe wiecej niz siebie a inni ze warstwe mniej bo dziecko ma wzysza temperature ciala niz dorosly

Ostatnia edycja: 20 Czerwiec 2009
  12. Olsenówna

Olsenówna Gość

Taka bawełniana najlepiej, bluzeczka, kaftanik, body i pajacyk, no czasem pajacyk cieplejszy np polarowy. Wierzcie mi że bedziecie doskonale wiedzieć jak ubrać malucha :-)

Poleć forum