reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

Powiedzcie mi czy, ktores z waszych dzieciaczkow wazy podobnie jak Zuzia? We wtorek bylysmy na szczepieniu, za miesia kolejne a waga 8,600. Szczerze, liczylam, ze bedzie wazyc troche wiecej no ale co zrobic.

Tak poza tym, oczka jej ropieja, myslicie, ze moge jej przemywac rumiankiem? Sa jakies inne leki, ktore moge profilaktycznie stosowac, bo nie ma az tak mocno zaropialych, troche jej lzawia i najwiecej ropki ma wieczorami, niestety nie nadaje sie na wizyte u angielskiego lekarza bo nie jest umierajaca wiec nie ma sensu do nich chodzic :/

Moja nawet chyba tyle nie waży. Możesz rumiankiem lub solą fizjologiczną
 
reklama
Ja używam tych fioletowych happy i jestem mega zadowolona. Wg mnie są bardzo chłonne, na pewno troche bardziej sztywne niż pampersy ale mi bardzo odpowiadają . Obecnie mamy na zmiane happy 4plus i białe pampersy rozm 4 i jak dla mnie ok. Mamy jeszcze prawie całą paczke 4 pieluchomajtek pampersa i czasem jej też zakładam ale to bardziej jak gdzieś wychodzimy.
 
My odkad Damis skonczyl 6 miesiecy uzywamy pielucho-majtek Huggies. Skonczyly sie "przygody" w stylu cos wyplynelo, wycieklo..a przede wszystkim nie ma odcisnietych kresek na nozkach. Mam wrazenie ze jest mu wygodniej i nam rowniez..;)
Lysa_d mozna przemywac rumiankiem lub nawet woda przegotowana - letnia - od zewnatrz oczka do srodka.
Co do wagi..moj maly od urodzenia jest duzy..wazy teraz 11,6 kg.. Poza tym tez mieszkamy w UK ;)
 
Jak nam jednego dnia Maja wstała z zaklejonym okiem od ropy to też przemywaliśmy solą, ale było jeszcze gorzej. T. pojechał na wieczór z małą do lekarza i dała nam krople i maść, na receptę oczywiście i jak pytała, czy coś robiliśmy to T. odpowiedział, że solą fizjologiczną, to ona na to, że tylko się bardziej pogorszyło, a nie pomogło. Może są jakieś tam u was krople,czy maść bez recepty?
 
ja jak walczyła z zapaleniem spojówek u Zośki to używaliśmy atecortinu przez 5 dni i nie było śladu po ropie... tylko niestety to jest z antybiotykiem i na receptę.. przejdź sie do apteki i się spytaj co można zrobić z tym oczkiem...
 
Ja myślę że jeśli chodzi o oczka to warto skonsultować się z lekarzem.

a są jeszcze jakieś pieluchomajtki w rossmanie, ale nie używaliśmy i nie mogę sie wwypowiedzieć.....


Ja za to mam masakre z Igorem który wyje po nocach jak pies do księżyca i nie chce spać w swoim łóżeczku.....grrrrrr dziś wstałam z powyrywanymi włosami i strassznie ''połamana''./
 
ja osttanio kupilam pieluchomajtki z tesco, takie w czerwonym opakowaniu malym. Bardzo fajne są, nie przeciekają Maksoiw, a on potrafi wszystko przesikac w nocy.
Happy nowe 3d wypróbowałam, średnio, tez je Maks przesikuje, a najlepiej, bo ostatno sie pomylilam i wzielam normalne happy;/

u mnie najlepiej przechodza pieluchomajtki jednak, teraz z tesco, bo pampers i huggies 4 za male, a 5 za duże, tesco są jakby troszkę większe.
 
reklama
Udało mi się zrezygnować z karmienia cycuchem w ciągu dnia, Młoda nawet polubiła modyfikowane mleko-wypija dwie butelki dziennie, gdzie jeszcze niedawno zmuszenie jej do wzięcia choćby łyka było sukcesem.. I zostało nam nocne karmienie, w sumie, to bardziej o przytulanie chodzi niż jedzenie.. Ale nie mam pomysłu jak z niego zrezygnować. Jak Wy dałyście radę?
 
Do góry