reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad chłopcami - noworodkami

Dziękuję za ten wątek :)

Ja mam przyrodniego brata o 20 lat młodszego i Jemu ściągaliśmy napletek od urodzenia. Ale właśnie też słyszałam opinię, że nie wolno tego robić :/ Dziwne, że są dwie tak rozbieżne teorie na ten temat!

Co do obrzezania, ja rozumiem uwarunkowania kulturowe ale ciekawa jestem medycznych ;)
Też mi przyszło do głowy żeby obrzezać Karola... ale w PL to zupełnie niepopularne jest. Nie wiem nawet czy lekarze się na tym znają? Muszę poczytać na ten temat i pogadać z moim M.
 
reklama
miałam nadzieje, ze też bedzie mnie to dotyczyć, ale ja dalej w babskim swiecie pozostaje ;) ja mam 3 braci w tym 2 mlodszych o 5 i 11 lat i pamietam, ze mama im podczas kapieli ten napletek sciagała... nigdy nie mieli problemów za dziecka z tym.
 
Ja zawsze słyszałam, że trzeba. A mój V. nawet miał z tego powodu (nieściągania) stulejkę i powiedział, że ingerencja chirurga była jednym z jego najgorszych przeżyć w dzieciństwie.
 
Ja własnie slyszałam o tym ze w Afryce obrzeza się z powodu deficytu wody i niskiej higieny, pod napletkiem jednak nie jest najczystszym miejscem świata i tam się tworza stany zapalne i rozwijają bakterie .... Nawet w cywilizowanej Europie faceci nie sa najczystszym gatunkiem więc do dopiero w Afryce musi być... Stąd właśnie obrzezania. No i oczywiście z medycznego punktu widzenia - stulejka. Mój mąż i jego bracia mieli zabieg chirurgiczny w wieku 3-4 lat więc jak bym miała syna to pewnie bym się martwiła. W Polsce przy stulejce z tego co wiem napletek się nacina a nie usuwa całkowicie... Z tym ze jak to jest po obrzezaniu nie chroniona żołądź staje się mniej wrażliwa? Bo debatowaliśmy nad tym kiedyś i chyba tak musi być w pewnym stopniu wiec ma to jakiś wpływ na jakośc zycia seksualnego dorosłego faceta...

Z drugiej strony obrzezania kobiet w Afryce - tego mój mózg nie ogarnia zupełnie, nie znajduje żadnych medycznych wskazań, tylko czyste barbażyństwo ...
 
Do góry