reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad chorą żoną

reklama
hmm... mo że i tak jest!
Ale jeśli to az takie zamieszanie to nie wiem czy bedzie mi sie chciało latać po tych lekarzach :/ juz pewnie bede wolała sie pomeczyc w domku...
Tylko cierpliwosci potrzebuje do tej mojej kochanej łobuzialki :)
 
Najlepiej jak by lekarz wypisał Tobie zaświadczenie o chorobie i Twój mąż pokazał je swojemu lekarzowi, i wydaję mi się ze powinien dostać. No bynajmiej u moich rodziców tak było. Ale to chyba też zależy od lekarza, niestety.
 
u nas było troszke inaczej bo ja byłam w szpitalu maz dostał zaswiadczenie ze szpitala ze ja tam przebywam i poszedl do swojego rodzinego i dostal opieke na dziecko to ktore przebywało w domu, wydaje mi sie ze jesli zona jest chora i nawet jesli nie pracuje to wystarczy zaswiadczenie od jej lekarza
 
Zwolnienie lekarskie można wypisać na każdego chorego członka rodziny(robię to czasami), jeśli jest ku temu powód, czyli musi być odpowiednia jednostka chorobowa(żony w tym wypadku) na tym zwolnieniu i odpowiednie kody na druku. Mąż musi pójść do lekarza, który prowadzi Ciebie.
W przypadku dziecka do osmiu lat nawet dziecko nie musi byc z kolei chore, aby wypisac zwolnienie, bo jest to tzw. opieka nad dzieckiem, ale tylko wtedy, jeśli nie ma innej osoby w domu, która się nim opiekuje ( czytaj-żona).
 
Do góry