reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieciaczkami, czyli co każda mama wiedzieć powinna;)

reklama
To postaram się nieco Cie zmobilizować ;-) co byś się zawzięła :
przypadek jest mocno ekstremalny , ale z życia wzięty :
jako dziecina byłam uzależniona od "monia" - dosyć długo - mam zdjęcia z przedszkola jak w grupie pięciolatków stoję sobie z "moniem" na tasiemce ;
tak długie dojenie tej "gumy" ma swoje niemiłe skutki , bo mam przez to mocno krzywy zgryz . Dlatego Mikołaj był od smoka szybko odstawiony .
A jedna nieprzespana nocka ?? Spoko wodza ! Po " odwyku" oddasz maluchy na weekend do kochanych dziadków i odeśpisz ;-)
 
ojej, anitka, serio dzieki, bo musi mnie ktos w de kopnac; natomiast argument nr 1 do mnie juz nie przemawia, bo Fiol odsmoczkowany w przedszkolu, a w domu domaga sie go jeno do spania;
a ja sama ciagnelam dydka ;-) do 4 lat lekko, pamietam nawet zwiazane z tym afery, a zgryz mam prawidlowy ;-) :-D

nie, no ale naprawde, ktores dziecko ma smoka jeszcze??????
moj jeden taki uwsteczniony!??
 
Pati u mnie smok od kiedy jest Maja kroluje :confused: niestety młody coraz bardzie prosi o niego w ciagu dnia pomimo tego ze 2 juz sam wywalil do kibla ma jeszcze trzy i to juz ostatnie bede odzwyczajac dwojke bedzie masakra ale kiedys trzeba
 
i jesce pochwale mojego synka Fiolka :-) po sukcesie anitki ;-) i Mikolaja sprobowalam po raz kolejny nie zalozyc mu po przedszkolu pieluchy i - PELEN SUKCES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! od srody w dzien chodzi bez pieluchy, nawet 3 spacerki zaliczyl bez niej! pieluszka do spania na drzemke i na noc (pozostaje sucha! ale rano lata jeszcze z pielucha, bo matka spi ;-) i nie chce mi sie go ubierac od razu).

mamy tylko problem z kupa od srody zrobil tylko dwa razy, raz w gacie, a raz w pieluche po spaniu. cholera. mowi, ze chce kupke, ale na nocnik nie zrobi, ani na kibelek (siku tam robi bez prolbemu, wiec sie nie boi), i wstrzymuje. a po dwoch, trzech dniach przerwy placze, ze go pupa boli i nie moze wydusic :-(
jak go przekonac do robienia na nocnik?..
 
Miko też nie robił kupki przez dwa dni jak się odpieluchowaliśmy . W końcu chyba nie wytrzymał i się zmusił , ze łzami w oczach . Nie dawałam mu przez ten czas niczego , co mogłoby powodować zatwardzenia - wręcz przeciwnie .
A no i robiliśmy coś jeszcze : lepiliśmy zwierzątka z ciastoliny , które ... robiły kupki . Ubaw był po pachy . I teraz jak robi kupkę , to są pogawędki typu : " zrobię kupkę jak słonik , jak delfinek , jak małpka ... " . Pomogło :tak:

Gratuluję Filipkowi i Tobie cierpliwa mamo ;-)
 
anita, sprobuje porobic kupke z noddym i groverem, jego ulubionymi maskotkowymi przyjaciolmi ;-) dzieks za pomysla!
i nie drwij ze mnie, brutusie! ja - cierpliwa!?
 
jakże bym śmiała muchacha ;-) odpieluchowanie dziecka w domu wymaga nie lada cierpliwości z Twojej strony , bo trzeba dziecka przypilnować i takie tam :tak:
 
reklama
Do góry