reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieciaczkami, czyli co każda mama wiedzieć powinna;)

reklama
Ilez niestety cennych informacji poszlo w niebyt! Szkoda, wielka szkoda.
 
aenye - to admin usunął (niestety kasując posty kasuje się tez założone wątki) - na prośbę roni. Bezpowrotnie.
i chooj wszystkie nasze zbierane rady poszły się....
 
no dobra to od nowa
jak nauczyc malego myc zeby :)
bo za choler nie chce
jak wy zaczynalyscie?
zaczynam dosc pozno wiec ciezko mi go zmusic
a wczesniej nie bylo sensu jezdzic szczoteczka po samych dziaslach
 
Nieistotna my pierwsze zaczynaliśmy myć przez pieluszkę;-)
moczyłam kawełek, nakładałam na palec i do dzziuba
teraz przeszliśmy na szczoteczkę:tak:
normalnie paste nakładam i myję młodemu kły
czasem sam sobie myję bo zabiera mi szczoteczkę
kup jakąś "dobrą" pastę do zębów na zachęte;-)
i daj mu jakąś sztoteczkę tez tak do zabawy
zeby sie dziecina z nowym sprzetem oswoiła
 
No na poczatek moze jakas slodka bezfluorowa zeby mu smakowala i niech sam myje...nic na sile.My wczesnie bo od 3 m-ca zaczynalysmy przygode ze szczoteczka wiec Pyza przyzwyczajona. Najpierw ja dokladnie czyszcze jej zebole i pilnuje zeby pasty nie polykala pozniej plucze szczotke i daje zeby sama sobie myla/gryzla.
 
na sekunde, bo pisze prace...

Natce pojawiły sie suche pryszczo-plamy na polikach... co to???

Nieistotna - daj do łapki szczoteczke, niech sie bawi i uczy jednoczesnie:tak:
 
reklama
Wiem,że to cios poniżej pasa, hehe, ale mój glon bardzo chętnie małpuje po Ali. Wpadłam na pomysł,zeby Nacie pokazać jak Ala czyści zęby i oczywiście nie było żadnego problemu żeby i Natka robiła to samo (z moja pomocą). Teraz obie szorują zęby, Natka dumna z siebie a i pluć zaczyna się uczyć (śmiesznie to wygląda, robi to z takim impetem opluwajac wszystko dookoła):-D:-D

Po prostu Ilonko proponuję abyś Fifkowi sama pokazała jak ty czyścisz zęby, albo Marcin np - i wtedy spróbowac mu dać szczoteczkę i pomóc - może się zainteresuje i załapie?
 
Do góry