reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieckiem czyli o kolce, laktacji, karmieniu, śnie itp

Ja gdzieś jeszcze wyczytałam, że przyczyną kolki poza jedzeniem matki może też być niewłaściwe przystawianie do piersi, tzw płytkie, kiedy maluszek nie obejmuje całej brodawki i połyka dużo powietrza.

A co do tej niemieckiej maści na kolki to może Maja popyta o taki specyfik i w razie potrzeby prześle, oczywiście za zapłatą :-p
 
reklama
z tym podawaniem piersi, to trzeba również zwrócić uwagę, czy maluch nie podwija dolnej wargi (czyli tej pod spodem piersi) bo jeśli to robi, wraz z pokarmem to nałyka się powietrza i kolka gotowa.
 
A ja jeszcze w temacie kolek .....
Właśnie niedawno oglądam herbatkę z kopru włoskiego i jest ona dozwolona od 4 miesiąca :confused: Tak się teraz zastanawiam ..... to maleństwa wcześniej nie mają kolek czy może są herbatki od wcześniejszych miesięcy ??
A .... i jeszcze jedno ... ponoć te herbatki są na pierdzenie, czyli jak kupię sobie herbatkę wspomagającą laktację z dodatkiem kopru włoskiego to też będę tak "grać na puzonie" ;-) :confused:
 
MariaOla są herbatki też od 1 miesiąca, ja osobiście mojej Sandruni kupiłam herbatkę z kopru i rumiankową w aptece atkie zwykłe do zaparzenia,zabardzo jej niesmakowały więc piłam je ja a ona z mleczkiem wypijała odemnie z cycuszka i "grałam na puzonie" po tym kopru i to równo:-p;-) Całe szczęście moja Sandrunia niemiła kolek więc długo się nie męczyłam z tymi herbatkai, bo moj lekarz niekazał poić Sandry powiedział że dziecku w pierwszych miesiącach wystarcza tylko mleko matki,a że mleko jest gęste dopieru po paru minutach od ssania więc tymi pierwszymi pociągnięciami dziecko poprostu gasi pragnienie picia:baffled: Czy jaoś tak, zamotałam się troszkę
 
Czyli my możemy pić te herbatki koperkowe od samego początku? Nawet jeśli dziecko nie ma "jeszcze" kolek? Pytam się, bo może jak będę piła od samego początku to moje dziecię nie dostanie tych paskudnych kolek ... A poza tym pewnie na mnie taki koperek też podziała i będę czuła się lepiej :-)
 
Tak my możemy pić te herbatki od samego początku:tak: Tylko wydaje mi się że jeśli dziecko ma mieć kolkę to ją bęzie miał bez względu na to czy mama pije koper czy niee.:baffled: Wydaje mi się że to dotyczy jelit dziecka i tego jak one pracują a jedynie koper może tę dolegliwość troszkę zmniejszyć:eek:Ale to tylko moje zdanie niewiem nieznam się tak bardzo na tym:confused:
 
Emilka nie chciała pic takiego zwykłego koperku:wściekła/y: ma to po mamusi;-) . Ja jej kupowałam herbatke hipp uspokajająca jest ona od pierwszego miesiaca zycia ale ja dawałam wcześniej.:-) A co do rumiankowej to polozna mi powiedziała, ze rumianek wysusza przełyk.........i lepiej nie podawac go..........ale z dośwaidczenia wiem, ze co połozna to inne zdanie więc lepiej sie podpytajcie....
 
tak Xmamuśka, nic nie namieszałaś ..... najpierw leci cieńkie mleko, które poi, później tłustsze, której jest daniem, a na sam koniec takie co robi za deserek :-)

Tynka .... o taka herbatka uspakajająca to chyba fajna sprawa przed spankiem

Kurcze ..... taka dysputa w wątku o tatusiach, może by nowy założyć o opiece nad maluszkiem ??:confused:
 
MariaOla zakładaj!!!!!!!!!
Wracajac do herbatki to uspokajająca jest tylko z nazwy...........przynajmniej na moje dziecko:-) ;-)
A wracając do tatusiów to Paweł kupił Emilce rajstopki........:-) chciał dobrze......tyle , ze w te rajstopki to Emilka cała wejdzie :laugh2: :-D :laugh2: :-D :laugh2: oNa ma 75 cm ( nosi rozmar 68/74) a on kupil rozmiar 86............. no ale chciał dobrze:tak:
 
reklama
Nima jeszcze temata o opiece nad dzidziorkiem. Więc w temacie kolek: amy bardziej doswiadczone: a stosowalyscie Gripe Water np. zamiast herbatek?

P.s z gmyrania nic nie wyszło. Z moimi szalejącymi w ciagu ostatnich dni hormonami to sie zdazylismy tylko poklocic.:wściekła/y:
 
Do góry