reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieckiem czyli o kolce, laktacji, karmieniu, śnie itp

Jakoże, że temat został poruszony w wątku o tatusiach, proponuję dalszą dyskusję przenieść w nowy wątek.

Co robić kiedy pojawia się kolka, kiedy dziecko gorączkuje, jak rozpoznać objawy choroby, kiedy gnać do lekarza ....

Jak radzić sobie z laktacją, jak przystawiać dziecko do piersi, karmienie naprzemienne, jak radzić sobie z małą ilością pokarmu i jak to rozpoznać ....

Jak nauczyć dziecko samodzielnego spania, nosić, czy nie nosić, wyciszanie maluszka .....

Zapraszam do dyskusji na te i inne tematy :-)
 
reklama
MariaOla dobra myśl z tym wątkiem. Przynajmniej będzie jedno miejsce, gdzie można przeczytać o tym wszystkim, a nie szukać tematu w innych, różnych wątkach :tak:
 
Ja na pierwszym spotkaniu w szkole rodzenia miałam wyklad o karmieniu piersią. Babeczka od laktacji dużo mowila o przystawianiu dziecia do piersi. I np. (z tych co pamietam bez zagladania do notatek :tak: )
1. dziecko do piersi, a nie pierś do dziecka
2. dzidzia tak, że ma ucho, brode (i coś tam jeszcze nie pamietam co) w jednej linii, czyli zwrocone calym cialkiem w strone mamy, a nie tylko z odgiętą głową
3. Dzidzia nie musi miec w buzialku całego sutka. Niektoe mamy mają baaaaardzo duze sutki, a niektóre mniejsze, więc nie da się zmusic dziecka by otworzyło buzie tak, aby sie w niej zmiescil caly duży sutek. W buzi dziecka ma być conajmniej 1,5 cm powierzchni sytka od brodawka, w tym miejscu bowiem rozszerzają sie kanaliki mlekowe, które w calej piersi sa dużo cieńsze. Stymulacja przez maluszka tego właśnie odcinka powoduje, że mleczko fajnie leci.
4. Przy odstawianiu dziecka od piersi trzeba sobie pomóc palcem (przytrzymać buzie dziecka zeby nie odgryzł/nie zahaczyl nam brodawki)
5. Nie wolno dać dziecku zasypiać podczas karmienia gdyz takie karmienie przerywane snem moze trwac nawet 24/h a co gorsza prowadzic do maceracji brodawki przez blony śluzowe.

Jak mi sie cos jeszcze wspomni, to napisze o!
 
maceracja brodawki to szkodliwość działania blony śluzowej od dzidziorka. Czyli, jak za długo trzyma cyca w buzi, to cyc robi się niefajny - piecze brodawka, czasem się łuszczy, czasem są rany i booooli...
 
taka maceracja czyli uszkodzenie naskórka sutka mnie sie przydażyla w szpitalu- podobno to częste, dopóki pierś się nie 'zachartuje"- i ta sama położna która kazała mi się podczas porodu przewrócić się na drugi bok ( niech jej Bozia w..- nie, ona już raczej nie może- no to w czymś innym wynagrodzi) kazała smarować nie jakimiś wymyślnymi maściami, ale swoim pokarmem. Ranki zagoiły się w ciągu paru godzin.
 
reklama
acha, dzisiaj wychodzę spod prysznica, wycieram się ręcznikiem, a tu na brodawkach sliczne żółte kropelki! Nie myślałam, że tak szybko poleci mi siara! normalnie czuję się, jakbym dostała pierwszy raz miesiączkę;-)
 
Do góry