reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieckiem - o karmieniu, kolkach, wizytach u lekarzy, pielęgnacji

quchasia- no właśnie mam wysoką temp - 24-25 stopni... NIe mam pokrętła na kaloryferach żeby trochej chłodniej było. A jak rozszczelnię okno to za bardzo wieje... i weź tu bądź madry...
OlciaStzrelce - kładłam przez dwa dni, ale teraz jakoś zapominam moczyć... Muszę wyrobic sobie nawyk...
Piotrusiwoa - dzieki za inf od lekarza. Na pewno sie przydadzą ;)

Ja karmię piersią i nie mam pojecia ile Laura zjada, ale od wczoraj (noc tez) słabo śpi. Może sie nie najada??? Może moje jedzenie ma na to wpływ. Bo niby wszytskieo jeszcze nie jem, ale za bardzo diety też nie trzymam... Wczoraj i w nocy i dziś je częściej niż wcześniej, śpi niespokojnie.... Cierpliwość się kończy, ale staram się jescze trzymać. Może niedługo się unormują te godziny snu... A miałam męża w domu od sylwka, wiec pomagał nosić i usypiać. Jak to będzie jutro jak cały dzień sama? Jejkuś, znowu śniadanie w biegu i w koszuli nocnej do południa... No chyba, że córka się ulituje i pośpi dłuzej zeby matka mogła się ogarnąć.

Mam pytanie. Jak często kąpiecie maluchy? Bo ja co drugi dzień kąpiel, a co drugi toaleta (woda w miseczke i obmywam całą na przebieraku). NIe wiem czy nie powinnam codziennie jej kąpać przez to, że u nas nas w meiszkaniu tak ciepło...
 
reklama
Gosia zazdroszczę takich ilości pokarmu. U mnie ściągnięcie 120 ml to na 2 razy po i to po bite 30 min. Na bioderka pozycja na brzuszku jak najbardziej wskazana. Mężowi to nawet zasnela w takiej pozycji, ale w takim przypadku zawsze trzeba czuwać przy dziecku.

U nas też za sucho w mieszkaniu. Mała mi pokasłuje i dlatego mąż właśnie kupuje przez Internet nawilżacz. Położenie mokrych ręczników rozwiązuje problem na chwilę, bo zaraz schną.
 
Mam pytanie. Jak często kąpiecie maluchy? Bo ja co drugi dzień kąpiel, a co drugi toaleta (woda w miseczke i obmywam całą na przebieraku). NIe wiem czy nie powinnam codziennie jej kąpać przez to, że u nas nas w meiszkaniu tak ciepło...
ja też co drugi dzień kąpiel, a co drugi obmywanie;)
 
Ja też mam problem z karmieniem...karmie piersią przez kapturki, bo inaczej w.ogóle nie ma mowy,żeby Adaś cokolwiek.z mojej piersi wydostal...pokarmu według mnie mam mało, jak ściągnę z dwóch piersi 60ml to prawie cud...więc zdarza mi się dać Małemu mm, ale nie więcej niż raz dziennie...dziś mu nie dałam, ale kupki nie zrobił od nocy...:-/ A wczoraj i Przedwczoraj wydawało mi się,że preZyl się tak jakby nie mógł zrobić, myślałam może że to przez mm, ale chyba jednak nie...no i ostatnio to często zasypia podczas karmienia, kilka razy pociumka i śpi, i nie można go dobudzic...muszę wziąć go na ramię jakby do odbicia, wtedy się budzi i histeria, że cyca nie ma..
Eh...ciężki temat to karmienie...zazdroszczę wszystkim z nawalem pokarmu :-)
 
Ja też kapie co drugi Dzień..

Mam jeszcze pytanie odnośnie leżenia Maluchów w łóżeczku...czy Wasze Skarby leżą całkiem.na płasko, czy któraś może używa Poduszki klin? Bo ja mam klon,ale położna mówiła,że tego się nieużywane,że lepiej na płasko..
 
Apolinka na płasko nie można do 40-50min po karmieniu bo dziecku może zawsze się ulac i może się zadlawic mi mówiła że po karnieniu na lewy boczku najlepiej;) ja jak karmię w nocy prawym cycusiem a później na lewy przekładam to ms lewym boczku odbija odrazu wiec nie muszę jej brać między zmianą cyca na odbicie;)
Ja też kapie co drugi dzień a tak toaleta;)
Piotrusiowa ja też się ciesze ze mam tyle mleka ale muszę sciagac w dzień bo tak mnie sutki pieką ze szok po 10min karmienia muszę zmieniać bo bym nie wyrobila mimo że w kapturkami karmię nie wiem dlaczego tak jest więź ze mała często ściska dziaslami na maksa i jeszcze głowa krreci ajjjj a teraz sciagnelam bo troszkę nabrały i wyszło 160ml a zaraz jeszcze pewnie przybiora to ścianę na noc będę miała to pospi dluzej;)
Byliśmy z mężem i Agatka na pół h na spacerku Maja z babcią została bo na komputerze siedziała wiec samo pospacerowalismy:) i mała w wózku dalej spi tylko rozpiera i bez czapeczki;)
 
reklama
Aha, czyli każdy inaczej :-) ja też kładę zawsze na Boczku, raz lewy, raz prawy. Na płasko to chodziło mi o lozeczko, że bez podusi czyli na płasko :-)
Znacie może jakieś sposoby na powiększenie pokarmu? Pije mnóstwo, i herbatę na laktacje i wodę,a co pokarmu nie ma to nie ma. :-/
 
Do góry