reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieckiem - o karmieniu, kolkach, wizytach u lekarzy, pielęgnacji

Jabuho, mozesz z woda jej kaszke zrobic i codziennie lyzeczka czy pol podawac;) i mysle ze nie masz sie czym marywic, ze mala z piersi zrezygnuje bo i tak na poczatku dajesz tylko pare lyzeczek np marchewki czy jablka. Moja ma rozszerzana diete ok miesiac o dalej po takim "posilku" dostaje cyca bo nie zjada tyle ile powinna;)

Pozdrawiam!;)
 
reklama
Ja rozszerzam wolno, kasze manne będę gotować dopiero teraz, można ugotować rzadszą nie na gęsto i podać pół łyżeczki takiej.
Mała 19.05 miała 7,600 i 69cm :)
 
Hejo hejoo.
U mnie chyba ten stres wynika z tego ze ja kuchara to zadna jestem.. normalnie dwie lewe rece.. ale sie przelamalam i zrobilam.
Pol lyzeczki ?? Jak chce zabrac kaszke to aferajest[emoji14]
Wiec ogolnie wcina kilka maluskich lyzeczek.. chociaz pewnie i cala miseczke by pochlonela gdybym tylko dala :D

A jak tam w ogole Wasze maluszki ??
Jak znosza upaly ??
Ile sypiaja na dobe w jakich odstepach czasu ??
Jak zachowuja sie na spacerach ??

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas kaszka ryżowa wiecozrkiem;) ale zjada 50ml tylko.

upały spoko, chodzi porozbierana;) sypia 3-4 razy dziennie od 30 min do 3 godz- nie ma reguły. Na noc kładę ją ost 8-9 bo późno się budzi z ost dzremki, śpimy do 5-6 i po godzinie znowu drzemka.

na spacerach w końcu spokoj, bo w spacerówce jeździ więc już tak nie płacze;)
 
U nas kąpiel o 20 butla i spać. Później butla o 4 na pół spiaco i spi do 7:30-8
zaczyna raczkowac.
Drzemki różnie kolo 10 po 14 kolo 17
Na spacerach różnie zależy od dnia :) raz spokój, raz krzyk, a raz na brzuchu jezdzi.

Z jedzonkiem mam problem jak to poustawiac godzinowo
 
No wlasnie dziewczyny.. jak Wy ogarniacie jedzonko ?? Nasza Dziecinka od dluzszego czasu (ale nie codziennie) wcina troszke tej kaszki glutenowej (zwykla manna dla dzieciaczkow) i widac ze jej smakuje. Dostala tez juz marchewke i jabluszko.. z jednej strony otwiera paszczunie ale z drugiej wyglada jakby jej sie to zaraz cofnac mialo..
Hmmm....
W jakis godzinach podajecie dziaciaczkom swoim dodatkowe dania i jak to sie ma godzinowo do okresow aktywnosci..
No i co i w jakiej kolejnosci wprowadzacie/wprowadzalyscie do jadlospisu Maluszków ??
Ja w dodatku od 1 lipca mam wrocic do pracy wiec juz sie stresowac zaczynam jak to wszystko poukladac..
Pomozcie wiec mi odrobinke chociaz [emoji55]
Pozdrawiam Was serdecznie.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Swoją drogą Wy to macie "normalne" pory urzędowania.. my jesteśmy rączek nocne marki i ja do tej portu pracowałam w domu nockami, wiec maluszka to kładziemy poooooznoo... za to spi potem nawet do 8 czy 12. Od jakichs 3 mcy nie zdarzylo mi sie zadne typowo nocne karmienie.. no ale po prostu wszystko przestawione mamy...

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wprowadzenie zaczęłam od pojedynczych warzyw, trzymałam się 5dni dla każdej nowości, później na przemian raz warzywo raz owoc.
Później mieszane dania. Soczki na spróbowanie tylko, teraz już daje obiadek o 12, a inne posiłki to mleko, co 3h. W między czasie, chrupki kukurydziane, piętka chleba, deser z owoców, jabłko. Jesteśmy już na etapie podawania żółtka do obiadku co 2dzien. Musze wrocic trochę do manny bo przyznam się trochę to zaniedbalam
 
reklama
Hej!
My dopiero zaczęliśmy rozszerzanie diety, od ponad tygodnia podaje juz ziemniaka, marchewke + pol łyżeczki glutenu. Podaje... Ale reakcja wciąż ta sama-plucie:( Nie wiem czy chociaz polowe tego zjada co przygotuje... Wasze maluchy tez tak maja?
Chetnie je jedynie chrupki kukurydziane.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry