reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

reklama
Myszqo ja kupiłam Huggisy 4 i myślę, że za duże to one nie będą:-D. Skończę paczkę 3 i pewnie na stałe już 4 wejdą.

Ja właśnie podałam zupke z manną i teraz czekam na reakcję... Na razie nie ma zadnej:tak:
 
Cyprysiowa ja kiedyś miałam te pieluszki z tesco i właściwie były ok. Nie są tak delikatne jak huggisy i pampersy, ale daleko im do tych z Biedronki.
Ale u mnie różnica w cenie jest niewielka więc używam sobie huggisów;-)
 
Juz po szczepieniu. Mały wazy 6900 g i mierzy 69 cm. Pediatra stwierdziła ze mało wazy i mało przybiera, po przez miesiąc 500 g. Dała nam skierowanie do Poradni gastrologicznej, skierowanie na badanie moczu. A co najgorsze mimo tego, że mały pije zelazo, to okazało się ze hemoglobina jednak spadła z 6,78 do 6,68 :-(. Nie wiem co jest.
Po za tym to mały rozwija się świetnie. aaaaaa i jeszcze wynalazła u niego atopowe zapalenie skóry. Ma akie drobne krosteczki i mówiłam jej ze to od momentu jak zmieniłam proszek i teraz juz wróciłam do starego i tak dała jakis lek.
 
Powiedz czy te tesco sa porownywalne do jakis pieluszek? Ja uzywalam zawsze huggisow a teraz mamy pampersy a slyszalam wlasnie duzo opinii ze tesco tez fajne. No i jak wygladaja?:zawstydzona/y: Maja jakies wzorki? ;-)

ja nie bliżniaczek wprawdzie ale namówiono mnie ostatnio na tescowe fioletowe co ważne i jestem zadowolona. mają delikatne wzorki z morskim akcentem, dobrą gumeczkę z tyłu i są podobne chyba do huggisów (bo ostatnio miałam) a wcześniej używałam dade i te tesco chyba jednak lepsze.





my już po szczepieniu, Kubuń dzielny był. Jeszcze za 1,5 mies prevenar i luzik.
cały czas myślałam, że on taki wielki a tu prosze jakieś 12 kg. Kubul waży niecałe 8kg (ale nie jestem pewna czy dobrze go zważyli) i ma 71 cm.



A chciałam zapytać czy wasze skarby po tych słoiczkowych zupkach normalnie się załatwiają. Ja znajduję w pieluszce coś jakby plastelinkę ale pani dr udawała, ze nie słyszy mojego pytania. Byłam już tam ostatni raz. Niech sie w..............:wściekła/y:


Kana - śliczne zdjątko w sygnaturce.:-)
 
Juz po szczepieniu. Mały wazy 6900 g i mierzy 69 cm. Pediatra stwierdziła ze mało wazy i mało przybiera, po przez miesiąc 500 g. Dała nam skierowanie do Poradni gastrologicznej, skierowanie na badanie moczu. A co najgorsze mimo tego, że mały pije zelazo, to okazało się ze hemoglobina jednak spadła z 6,78 do 6,68 :-(. Nie wiem co jest.
Po za tym to mały rozwija się świetnie. aaaaaa i jeszcze wynalazła u niego atopowe zapalenie skóry. Ma akie drobne krosteczki i mówiłam jej ze to od momentu jak zmieniłam proszek i teraz juz wróciłam do starego i tak dała jakis lek.
a moja pediatra mówi ze dzieciaki po 5 miesiącu przybierają 400-500gr na miesiac, i bądź tu mądry
 
a moja pediatra mówi ze dzieciaki po 5 miesiącu przybierają 400-500gr na miesiac, i bądź tu mądry
No właśnie ja tez tak słyszałam, ale ona uwaza ze on za mało wazy jak na swój wiek. Tylko ze on jak sie urodził to miał 2500 a jak wychodzilismy ze szpitala to 2400 wiec zawsze myslałam ze łądnie sobie wazy tak akurat i łądnie przybiera, no ale okazało sie ze siię myliłam :baffled:
 
No właśnie ja tez tak słyszałam, ale ona uwaza ze on za mało wazy jak na swój wiek. Tylko ze on jak sie urodził to miał 2500 a jak wychodzilismy ze szpitala to 2400 wiec zawsze myslałam ze łądnie sobie wazy tak akurat i łądnie przybiera, no ale okazało sie ze siię myliłam :baffled:
ja uważam ze on dobrze przybrał
faktycznie w grudniu ważył 2400 a teraz 7000 to duza różnica
 
reklama
Agacia, zobacz co znalazłam w necie


W piątym miesiącu - większość dzieci podwaja wagę urodzeniową, a w swoje pierwsze urodziny- potrajają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ocena przyrostu masy ciała i wzrostu
Przeciętna masa noworodka donoszonego wynosi ok. 3000-3500 g. W ciągu pierwszych miesięcy życia niemowlę przybiera średnio 700 g w ciągu miesiąca, a następnie każdego miesiąca do ukończenia roku ok. 500 g. Tak np. masa ciała niemowlęcia trzymiesięcznego wynosi: 3500+3·700 = 5600 g. W ciągu pierwszych 5 miesięcy niemowlę podwaja masę urodzeniową, w ciągu roku potraja ją (masa rocznego dziecka wynosi ok. 10 kg).

Masa dziecka 5-miesięcznego = waga urodzeniowa·2,
rocznego = masa urodzeniowa·3,
2-letniego = masa urodzeniowa·4.
Dla dzieci od lat 3 przy obliczaniu masy prawdziwej należy posługiwać się wzorem: masa w kg = 10+2·wiek dziecka. Długość noworodka donoszonego wynosi przeciętnie 50 cm, niemowlęcia 6-miesięcznego = 66 cm, dziecka rocznego 75 cm (wzrost urodzeniowy+25 cm) i dziecka dwuletniego = 85 cm (o 10 cm więcej). Dla oceny wzrostu dzieci od lat 3 należy posługiwać się wzorem: wzrost w cm=liczba lat·5+80.

Rozwój dziecka do 12 miesiąca - Dzieci i rodzice. Praktyczne wychowanie
 
Do góry