reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

reklama
ja nie bliżniaczek wprawdzie ale namówiono mnie ostatnio na tescowe fioletowe co ważne i jestem zadowolona. mają delikatne wzorki z morskim akcentem, dobrą gumeczkę z tyłu i są podobne chyba do huggisów (bo ostatnio miałam) a wcześniej używałam dade i te tesco chyba jednak lepsze.





my już po szczepieniu, Kubuń dzielny był. Jeszcze za 1,5 mies prevenar i luzik.
cały czas myślałam, że on taki wielki a tu prosze jakieś 12 kg. Kubul waży niecałe 8kg (ale nie jestem pewna czy dobrze go zważyli) i ma 71 cm.



A chciałam zapytać czy wasze skarby po tych słoiczkowych zupkach normalnie się załatwiają. Ja znajduję w pieluszce coś jakby plastelinkę ale pani dr udawała, ze nie słyszy mojego pytania. Byłam już tam ostatni raz. Niech sie w..............:wściekła/y:


Kana - śliczne zdjątko w sygnaturce.:-)
Kupki plastelinowe lub nawet bobki twarde.
Moglabym Cie prosic zebys wstawila zdjecie opakowania i samej pieluchy? Bo niewiem czy dobre zakupie

a moja pediatra mówi ze dzieciaki po 5 miesiącu przybierają 400-500gr na miesiac, i bądź tu mądry
Niewiem ile powinno dziecko przybierac, moj przybral 700g miedzy 5 a 6 mies.(w 6 tyg od ostatniego szczepienia)
 
No właśnie Agaciu. Twój mały swietnie przybiera i na zdjęciach nie wygląda wcale na zamożonego więc nie wiem czego ta pediatra chce:confused: A może ona jest ze starej szkoły wg której zdrowe dziecko to pulchne dziecko:baffled::confused:
tez mi się wydaja ze jakiejś starej daty
w artykule co wkleiłam jest napisane ze roczne dziecko ma potroić wagę, a Agaci już potroiło
 
tez mi się wydaja ze jakiejś starej daty
w artykule co wkleiłam jest napisane ze roczne dziecko ma potroić wagę, a Agaci już potroiło
Jak ja nie lubię takich ludzi:wściekła/y:Mi matka kiedyś głowę suszyła że głodzę martynę bo ona taka chudziutka i nie pomagały żadne tłumaczenia. Dopiero jak przy niej zadzwoniłam do dietetyka i usłyszała od pani doktor że mała waży jak najbardziej prawidłowo to się skończyło:tak:

A gaciu a sprawdzałaś na którym centylu jest Mati?
 
Mamusia dziękuje za artykuł, rzeczywiście mały ładnie przybrał.

Kokusia Mati jest na 3 centylu. I dlatego pediatra uwaza ze mało wazy, tylko, chyba musiałaby braz pod uwagę to ze on mały była jak sie urodził i chociaz bedzie przybierał prawidłowo to moze byc na tym 3 centylu. I np. jak bedzie przybierał po 300-400 a nawet 500 g miesięcznie czyli prawidłowo jak na swój wiek, to nigdy nie bedzie na 10 czy 95 centylu.
 
Agacia nasz pediatra uważa, że jeśli dziecko przybiera w miarę harmonijnie i jego stan taki ogólny jest ok to najcześciej nie ma co panikować. Każdy jest inny i twój pewnie jest drobniejszy. Wazne, że przybiera i ze jest zdrowy.
 
reklama
Do góry