reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Zalewam Tośce buziaka wodą, i prowokuje ją do swobodnego leżenia na wodzie i kilka innych ćwiczeń, chce jak mala skończy 3ci miesiąc zacząć "treningi" w prawdziwym basenie :-)
Też nad tym myślałam ale zobaczę czy uda mi się wcisnąć w jakiś strój kąpielowy:rofl2: mam pytanko jak cwiczycie to Tosia ma uszka zanurzone pod wodą?
Moja Patka właśnie tak uwielbia sie wyprostować, że leży w wodzie pupką nie dotyka dna wanienki ja ja tylko tak delikatnie asekuruje i próbóje głowe do tyłu zanurzyć ale ja jej do tej pory nie pozwalałam bo sie bałam że jak woda sie dostanie do uszu to potem jakiegos zapalenia dostanie ?
 
reklama
Moje kochanie zaczęło wczoraj, więc spokojnie:-D.

Ja mleczko ściągnięte jednego dnia o różnych porach mieszam, a maluszka kąpiemy codziennie, choć zdażyło się może 3 razy, że mu podarowaliśmy;-).

Ja mam pytanie z innej beczki, czy wasze maluszki też zamiast aktywnie ssać cycka ciumkają i traktują jak smoczek?

Mój 2mieś i 2dniowy Igorek tak właśnie czyni- ssie jak smoczka kiedy już mu zaczyna brakować mleka albo zaczyna mu się nudzić...
a ja dzisiaj od rana wojuję...mały budzi sie co 2-3godz w nocy i chce jeść, potem ma kolki - chyba z powodu przyjmowoanego żelaza- baczki straszne....poźniej byla zabawa i karmienie i myslalam iz uśnie a On prezy sie i placzę juz mi rece odmawiaja posłuszenstaw od tego przeszlo 6kg skarba mojego a na dodatek jeszcze moja Mama mi tu uwagi czyni iz powinnam to czy tamto...
dziewczyny macie kogos do pomocy jeszcze? jak Wam sie uklada z Mamami Waszymi jesli One Wam pomagaja?
 
My również kapiemy małego codziennie, Filipek bardzo to lubi, więc nie odbieram mu tej przyjemności:tak:
Dziewczyny a powiedzcie mi czy szczepicie dzieci przeciw pneumokokom? My teraz szczepiliśmy skojarzoną 6 w 1 i przeciw rotawirusom i zapłaciliśmy w sumie 470zł. I zastanawiamy się czy przy następnej wizycie zaszczepić jeszcze przeciw pneumokomom. Tylko to koszt 170+300+300 jednorazowo:confused: I z tego co się orientuję jest kilka dawek. To jednak sporo pieniędzy. A my w tym roku zaczęliśmy się budować i staramy się odłożyć jak najwięcje pieniążków. Nie chcę oszczędzać na zdrowiu dziecka, bo nic nie jest ważniejsze od tego, ale chciałabym wiedzieć co Wy sądzicie na ten temat.
 
My też kąpiemy Hanię codziennie, bo ona to bardzo lubi, poza tym mocno ulewa i wiecznie ma włosy uparane w mleczku.

Agatkas - doczekasz się już niedługo, dzieciaczki zaczynają się uśmiechać koło 6 tygodnia, ale niektóre znacznie później.
 
hej dziewczyny ;-)

u nas z kąpielą to jest tak że Julka jak głodna to krzyczy strasznie :tak: kąpię ja codziennie :-)

a co do uśmiechania to już pomału zaczyna się śmiać jak się jej śpiewa
 
Mopek ja od zawsze(czyli od urodzenia) zanurzam w wodzie uszka...potem czyszcze je patyczkiem :-)
Toska ma zanurzone wszystko łącznie z buźką...a niedługo bedziemy ćwiczyły pierwsze nurki ;-)...no za jakieś 2 tygodnie...wtedy mam zamiar wybrać sie z dziatwą na basen :-)
 
Nasza Tosia to zalotnica, lub jak kto woli cygańskie dziecko. Usmiecha sie dosłownie do każdego :-)...wczoraj bylismy na kontroli bioderek i całe badanie tak sie śmiała do Pani ortopedy, że lekarka powiedziala,że pierwszy raz widzi takie dziecko :-)bo maluszki mimo wszystko stękają a Tośka banan na gębie non stop aż nosek marszczyła...
Jeśli chodzi o kapiel, to ja od tygodnia kąpię sie z Tosią w dużej wannie i ćwiczymy juz przed pójściem na basen. moje strsze córki chodziły przez pierwszy rok życia na zajęcia dla niemowlat, więc ćwiczymy juz konkretnie ;-)
Zalewam Tośce buziaka wodą, i prowokuje ją do swobodnego leżenia na wodzie i kilka innych ćwiczeń, chce jak mala skończy 3ci miesiąc zacząć "treningi" w prawdziwym basenie :-)


My też chcemy zacząć chodzić na basen ale boję się teraz w wannie Młodej twarz zanurzyć bo może się zakrztuśić i co wtedy zrobię?
 
reklama
Moje kochanie zaczęło wczoraj, więc spokojnie:-D.

Ja mleczko ściągnięte jednego dnia o różnych porach mieszam, a maluszka kąpiemy codziennie, choć zdażyło się może 3 razy, że mu podarowaliśmy;-).

Ja mam pytanie z innej beczki, czy wasze maluszki też zamiast aktywnie ssać cycka ciumkają i traktują jak smoczek?

Moja uwielbia cyca - smoka. Ciumka i ciumka i potem płacze że jest głodna.
 
Do góry