reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

U mnie jest tak:

7 - 150 ml mleka z odrobiną kleiku ryżowego
11 - 180 ml kaszka z mlekiem i drzemka
14:30 - obiadek 190 ml
17 - deserek pół słoiczka więcej nie chce, pół godz drzemki czasem przed deserkiem czasem po, zależy od dnia
20 - 210 ml kaszki na dobry sen
Między czasie jakieś 125 ml herbatki i wcina troszkę chrupek
 
reklama
U nas jedzonko to teraz tak wygląda-

6-7.00- 120 ml mleka z kaszką ryżową owocową
8-9.00- 100-120ml kaszki mleczno ryżowej lub innej mlecznej z owocami
10-11.00- 100ml jogurcik misiowy z Nestle
12-13.00- obiadek ok 120ml z dużą ilością mięsa z indyka lub kurczaka lub królika

15.00- danonek waniliowy lub owoce ze słoiczka lub jogurt jeśli nie było wcześniej lub czasem po prostu mleko.
17.00- kaszka mleczna ok100ml lub Sinlac

19.00- kolacja przysmak ostatnio to Kaszka Bebilon mleczno ryżowa z wanilią

21-22.00 przez sen ok 100-120ml mleka

do tego należy dodać ok 100ml soczku lub herbatki i kilka chrupek kukurydzianych i czasem jabłuszko lub bananek wysysany z gryzaczka do owoców Nuby
<OK> NUBY _____GRYZAK DO OWOCÓW I WARZYW (812009533) - Aukcje internetowe Allegro

o taki, polecam, świetna sprawa i bezpieczna, napewno się nie zakrztusi.
 
Dziewczyny, czy Wasze dzieciaczki domagaja sie w nocy mleka?
Bo moj nie przespi nocy bez mleka. Nie wiem jak go tego oduczyc. Budzi sie dwa razy na mleko.

Gosiaczek1973 dajesz malemu taki normalny serek danona?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
madunia powiedz mi jakie to otręby? jakieś specjalne dla dzieci czy takie normalne dla dorosłych?
Ja robię kaszkę (bezmleczną) na wodzie i dodaję owoce. Przerabiamy teraz różne kombinacje zbóż, a dziś rano otworzyłam nowe opakowanie musli śniadaniowego Hippa (po szóstym miesiącu) i oprócz kaszki są w niej małe otręby. :-)
czasem jabłuszko lub bananek wysysany z gryzaczka do owoców Nuby
<OK> NUBY _____GRYZAK DO OWOCÓW I WARZYW (812009533) - Aukcje internetowe Allegro

o taki, polecam, świetna sprawa i bezpieczna, napewno się nie zakrztusi.
Ja gryzak Nuby też kupiłam tylko Julian nie przejawia chęci pakowania go sobie do buzi, bawi się nim ale nie gryzie, podobnie zresztą traktuje herbatniki dla dzieci. :eek:
 
Ja gryzak Nuby też kupiłam tylko Julian nie przejawia chęci pakowania go sobie do buzi, bawi się nim ale nie gryzie, podobnie zresztą traktuje herbatniki dla dzieci. :eek:

Konstancja dopiero w do 5 dni zaczęła dziumdziać to co ma w łapce do jedzenia...ale nie chrupki tylko starą dobrą skórkę od chleba...bezmlecznego;-);-);-)

Klucha-takie jogurty jak pisze Gosiaczek są po 6miesiącu czyli twoja panna już może, albo spróbuj jak byś nie dostała takiego specjalnego dziecięcego podać zwykły dobrej jakości jogurt naturalny a później możesz podać z wkruszonym herbatnikiem dla dzieci...wiesz jakie to smaczne:-D:szok::-D:szok:

Myleen- powiem ci jak ja odzwyczaiłam moją panią jeść w nocy jednego posiłku(bo tyle jadła).Dodam że Tina już chyba dorosła do takiej zmiany bo zaczęła chodzić spać duuuużo później bo o 22(a wcześniej max 20)tuż przed spaniem podaję 180 kaszki butelką a o 19 je kaszkę z owocami łyżeczką tak na gęsto ze 120.I to jej wystarcza do 7 rano.W nocy jak zakwili to podaję smoczka,nawet picia nie chce:cool2::cool2:.A w dzień zaczyna śniadaniem o 9.I właśnie przesunięcie godzin snu i częstsze oraz treściwsze posiłki przed snem pozwoliły nam przespać noc. A i co jeszcze w dzień jest jedno długie spanie w okolicy 13 (+/- godzina) i jak jest wymęczona to z 15 minut o 18-19 dosypia.
 
adusia3 hmm, fajnie masz...moj maly w dzien spi moze ze 2 razy po 30 min. A jak przychodzi 19, 20 to juz pada na twarz. Wiec dostaje jedzonko i zasypia szybko. Ale potem budzi sie z tysiac razy w nocy. Nie chce mu podawac w nocy jedzenia, bo maly grubas z niego i nie chce go utuczyc....bo problemu ze wstawaniem do dziecka w nocy nie mam.
 
reklama
U nas od dłuższego już czasu jest 5 posiłków w ciągu doby i z tego 3 jedzone łyżeczką

6-7 - 150ml mleka
10-11 - 150ml mleka
14-15 - 190ml obiadu (domowej roboty obiadki ograniczone są tylko fantazją mamy ;-) Najbardziej smakuje zupa z buraczków i wszelkiego rodzaju risotto)
ok 17 - danonek (ale musi być ten duży albo 3 małe)/ misiowy jogurcik albo jakieś owoce (bardzo lubi winogrona prosto z krzaczka) "żywe" lub słoiczkowe
o 19 owsianka z jabłkami 150ml i 50ml wody albo herbatki do popicia
po kolacji kąpanie i spanie.
Oprócz tego w ciągu dnia wypija max 100 wody/soczku/herbatki i czasem uda się zjeść jednego miśkopta
Drzemki ma dwie w ciągu dnia takie po 1,5h do 3h ok godziny 12 i po 15
 
Do góry