reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

reklama
u nas takze bepanthen najlepiej sie sprawdza:tak: sudocrem porazka, linomag srednio sie spisal:sorry2: innych nie probowalismy, mlody ok 2 miesieca mial straszliwe odparzenia az skora byla czerwona, szorstka i twarda przy czym bolalo go przy dotykaniu, kupilam bepanthen i po 4 dniach nie bylo sladu:tak:
 
My używamy maści od wielkiego dzwonu (w sumie od 8 miesięcy nawet 1/3 tubki nie zużyliśmy). Ale jak tylko zaczynało się coś dziać to bephanten i na drugi dzień śladu nie było. A chusteczki od samego początku nivea pure.
 
co do sudocremu to u nas też totalna porażka, po żadnym innym kremie i maści nie miał Mati tak odparzonej pupci jak po tym...
No to jednak pójdę dziś po ten bepanthen i może wezmę na próbę alantan, kiedyś używaliśmy zasypki alantan i było ok. Chociaż strasznie boję się eksperymentów z kosmetykami i innymi specyfikami dla małego, a muszę go regularnie czymś smarować przy każdej zmianie pieluszki, bo inaczej od razu odparzenia i zaczerwienienia, wymagająca pupcia mi się trafiła bardzo.
 
Julian raczej odborną dupkę ma, odparzenie zdarzyło się może 2-3 razy. :-) W dzień niczym nie smaruję, jedynie na noc używamy maści robionej na receptę. Jak coś się dzieje to wtedy używamy Alantanu, przez 9 miesięcy wykańczamy pierwszą tubkę. :tak:
 
kainkas ja do tej pory używałam takiej maści robionej na receptę tzw. ,,pośladkowej" kosztuje coś ok 5zł za takie okrągłe pudełko i bepanthen. Ostatnio byłam po receptę, ale jak poszłam do apteki okazało się, że lekarka źle wypełniła, bo nie wpisała kodu pocztowego i klapa, nie dostałam maści a po kolejną receptę nie miałam siły ganiać. A bepanthen fakt dobry jest ale drogi, a ta maść moim zdaniem lepsza. I tak teraz siedzę i myślę nad jakaś alternatywą, co by tu tańszego zamiast tego bepanthenu kupić.... :tak:

Ja też używam cały czas tej maści pośladkowej na receptę. Wychodzi najtaniej bo 5 zł kosztuje a starcza u nas na 1 lub 2 tygodnie. Bepanthen u nas też się sprawdził jak miała bardzo podrażnioną pupcię. Posmarowałam grubo na noc i rano prawie śladu nie było. Też kupuję jak kainkas w aptece internetowej DOZ. Sudocrem strasznie podrażniał pupcię.

A chusteczki pampersa też nas uczulały i używałam Nivea Care ale od jakiegoś czasu przeszłam na bambino - są bardziej nasączone i tańsze :happy2:
 
ja często robie "wietrzenie" moja lubi bez pieluszki baraszkowac a w razie w to nivea krem na odparzenia lub alantan który dostałamw szkole rodzenia sudocrem raz ale smierdzi mi jakos;-)
 
My z kolei nie używamy niczego do pupy, nigdy Alex nie miał odparzonej dupci.
Używamy tylko chusteczek Hipp i pieluszek Pampers, po kupie myjemy dupcię wodą z mydełkiem Hipp a po siuśkach tylko te chusteczki.
 
reklama
U mnie przy dużych problemach pomaga posmarowanie pupy oliwką a na to sudocrem.....cienko.A co do husteczek to kiedyś przez pomyłkę w rossmanie kupiłam nasączane oliwką,są trochę inne w dotyku ale do pielęgnacji u nas sprawdziły się idealnie.Dostałam za to ostatnio bobini....i zapach mi nie pasuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry