reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

Drogie Mamusie dziewczynek,

chciałabym Wam opowiedzieć o czymś co się nam przyrtfaiło tzn. naszej córeczce.
Nasza Pani nenatolog przy ostatniej wizycie zauważyła u naszej córeczki że zrastają jej się wargi sromowe i wysłała nas do chirurga.

Niestety diagnoza potwierdziła się podobno jest to teraz bardzo częste u dziewczynek spowodowane jest to: karmieniem piersią, stotowaniem kremów (sudokrem, bapanten), chusteczek.
Trzeba kontrolować czy się nic takiego nie dzieje a napewno powinien śledzić to lekarz nenatolog.My się właśnie zawsze zastanawialiśmy dlaczego lekarz jej tam zagląda i teraz już wiemy i jesteśmy mu bardzo wdzięczni, bo wiemy że nie każdy lekarz zwraca na to uwagę.

Pozdrawiam i życzę zdrowia dla Waszych dzieci
 
reklama
My z kolei nie używamy niczego do pupy, nigdy Alex nie miał odparzonej dupci.
Używamy tylko chusteczek Hipp i pieluszek Pampers, po kupie myjemy dupcię wodą z mydełkiem Hipp a po siuśkach tylko te chusteczki.

Niezle, ja natomiast od samego poczatku musze kremy ochronne stosowac, nawet bedac na samym cycu Julcia miala czerwoną pupe od sikania. Kupe na tyle szybko sygnalizowala, ze nie zdarzaly sie odparzenia.

Teraz niestety nie widze tego jak i kiedy przymierza sie do duszenia normalnych kupek i efekt taki, ze mamy je zawsze w pampersie:zawstydzona/y:. Uzywam obecnie alantan plus (jest fajnie tlusty) a na to niewielka ilosc sudokremu. Myje na poczatku 1 - 2 mokrymi husteczkami (chyba obecnie pampres sensitive) a potem tylko woda (nasaczony wacik) do czysta.
 
My używamy tylko sudocremu, bephanten zaogniał ewentualne odparzenie, a na alantan nie było żadnej reakcji. A po sudocremie schodzi migusiem. Smarujemy tylko na noc, no chyba, że coś zaczyna się dziać. A na duże odparzenia, najlepiej działała woda i mąka ziemniaczana.
 
Mu używamy maści robionej z przepisu pediatry, wszystkie inne poszły w odstawkę, w wyjątkowych przypadkach mamy tormentiol- świetny na mocne odparzenia- polecono go nam jeszcze w szpitalu.
 
U nas ostatnio równiez pojawiaja sie odparzenia pupci ( tzn. tylko rowka miedzy posladkami) i wlasnie wczoraj pojawilo sie dosc mocne odparzenie, z braku bepantenu posmarowalam rowek kremem oilatum soft i dzisiaj nie ma po odparzeniu sladu:szok:

Kosmetyków uzywamy Hippa, sa rewelacyjne a zapach przepiekny.
 
A ja uzywam tez Sudocremu i jestem zadowolona. Smaruje dość często, ale nie przy każdej zmianie pieluszki. I od urodzenia Filipka nie miałam ani razu problemu z odparzeniem pupci....jedynie delikatne zaczerwienienia sporadycznie sie zdarzaja.:tak::tak:
 
Zapytam z innej bajki - na jakiej wodzie gotujecie dla dzieci warzywa, albo zupki?
Ja daje herbatkę na mineralnej, ale dla reszty rodziny gotuję na oligoceńskiej. Jula niekiedy próbuje dorosłych potraw (np rosołu ale to jeśli nie dodam Vegety).
 
reklama
Do góry