reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

Agado wklep prosze przepis - moze skorzystam, bede musiala sama zupki miksowac jesli faktycznie marchewke odstawie - bo wiekszośc gotowych dan ma ja w skladzie.

.

Prosze bardzo ;-)

Zupa jesienna

1 ziemniak
1 marchewka
pol pietruszki
kawalek selera
2 lyzki zielonego mrozonego lub swiezego groszku...
pol lyzeczki pietruszki
lyzka oliwy z oliwek lub masla


Zupa z cukinia

1 ziemniak
1 marchewka
pol pietruszki
1 mala cukinia
lyzka oliwy z oliwek lub masla
tymianek.

Obrane i pokrojone warzywa wrzucamy na wrzaca wode i gotujemy okolo 25-30minut, .miksujemy (cukinie mozna dodac jak warzywa sa juz miekawe)

Oba wykonania podobne.
Wyszlo pycha:cool2:
 
reklama
Dzięki Agado. Widze seler w pierwsze zupce. Fajnie ze was nic nieuczula :-D

Na razie postanowiłam jednak cofnąc się do etapu "tylko cyc". Bo moje podejrzenia co do uczulenia na szyi zakrawają o paranoje :-( Podejrzewałam już marchewkę, witaminę A, czerwony szaliczek. Aktualnie kota. Po przestudiowaniu zmian skórnych u niemowlaków na necie popadłam w lekki popłoch Chyba muszę przeanalizowac to raz jeszcze. Na spokojnie.
 
Dzięki Agado. Widze seler w pierwsze zupce. Fajnie ze was nic nieuczula :-D

Na razie postanowiłam jednak cofnąc się do etapu "tylko cyc". Bo moje podejrzenia co do uczulenia na szyi zakrawają o paranoje :-( Podejrzewałam już marchewkę, witaminę A, czerwony szaliczek. Aktualnie kota. Po przestudiowaniu zmian skórnych u niemowlaków na necie popadłam w lekki popłoch Chyba muszę przeanalizowac to raz jeszcze. Na spokojnie.

No i ogranicz sobie dostęp do internetowych...wysypek bo po tych forach i stronkach to miałam łeb 6 na 9:-D:-D:-D
 
polecam Wam dodawać do zupek kaszy jaglanej - ma bardzo dobre działanie na katar i "odśluzowanie" organizmu, poza tym ma inne walory odżywcze

u nas bardzo małemu smakowała także zupka kalafiorowa:tak:
a w ogóle to zaczęłam szaleć w kuchni z zupkami i teraz mam - słoikowej ruszyć nie chce!

a mam pytanie o podawanie żółtka - myślicie że można surowe żółtko wbić do zupki i pogotować, czy lepiej ugotować jajo i żółtko wkruszyć?

aha - co do kaszki - ja daję o 19.00 a o 20 kąpiel, potam pierś- ale raczej symbolicznie i 20.20 śpi
 
Ostatnia edycja:
u nas kaszka jest na drugie sniadanie, tak koło 10

blender też mam, tylko jakoś .... muszę się zmobilizować i zabrać za robienie zupek, dań.

dziewczyny, ile mleka dziennie jedzą wasze pociechy?

i jeszcze pytanko:
macie jakiś sposób, bo mój strasznie mało pije, ani butla, ani nieakpek, ani łyżeczka, no chyba wszystko próbowałam, woda, soczki, i nic, przecież to nienormalne, czasem jak jest zaspany to pociumka, ale bardzo mało pije, tak mniej więcej od tygodnia, wcześniej zawsze przed snem obalał 125 ciepłej (bo zimnej nie tknie) wody z glukozą, ale soki i herbatki są be
 
Spaczyna ja podaje przez rurkę- na razie to bardziej zabawa w wypluwanie, ale Julci bardzo sie podoba.
Koga co do żółtka, wszędzie radzą ugotowac i zetrzec dodajac do dania.
 
Spaczyna ja podaję mojemu 3x180ml mleka (praktycznie zawsze zjada całą porcję), 1x150ml kaszki + obiadek. Mój też mało pije - max 50ml dziennie.
 
Koga żółtko ugotowane wkruszyć trzeba....
Spaczyna pisałam na zamkniętym ale mi 2/3 tego posta wcięło:eek::eek::eek: więc się powtórzę;-);-);-)
  • 9 śniadanie kaszka na gęsto z owocami 120ml
  • 13-14 obiadek max 150ml
  • 17-18 deserek mus z owoców na bazie banana max 150ml
  • 20-21 kolacja 180ml mleka+4 miarki kaszki
  • 2-3 mleko 150ml
  • sok lub herbatka około 120ml
Nie podaję między posiłkami niczego,ani owoców ani jogurtu ani chrupek czy biszkoptów.
 
U nas teraz wyglada to tak:
8 - kaszka z owocami ok. 120
11 - mleko ok.120 - 130
14 - obiadek z mięskiem 130 g
15 - deserek ale tylko ok. 50 g więcej nie chce
17 - mleko 120-130
20 - mleko 120-130
ok. 3 - mleko ok. 150

tak zjada mleka i obiadków 700 - 800 ml dziennie

wypija leciutkiej herbatki Hippa ok. 120 ml. soczków, wody nie chce. pije tylko Hippa jabłko z melisą i żadna inna jej nie podchodzi.

Jutro robię kolejną próbę przejścia na jedzenie co 4 godziny. Zobaczę jak będzie bo ostatnio buntowała się i co 3 chciała i dałam spokój. Ale może już "dorosła". A jak to było u Was? jak wasze pociechy dały wam znać, że chcą rzadzej jeść? Mam nadzieję, że jak bedzie jadła rzadziej to wiecej co? bo tak to wypadnie jej jeden posiłek to co oona zje. A i tak jest ledwo na 10 centylu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
a u mnie są tylko 4 posiłki i jedna herbatka tak 150 ml a w nocy woda..

8-9h mleko 200ml 4 miarki od mleka kaszki ryżowej malinowej albo bananowej - z tego zjada max 150ml
12-13h zupka z mięsem albo z żółtkiem ok 200ml
16-17h 70ml kaszki pszennej mlecznej bebilon soczyste owoce + 50ml owoców ( zmieszane) albo kasza manna zamiennie
20 h po kąpieli ok 180ml kaszki Owsianka jabłkowa na dobranoc HIPP

W dzień nieraz jej podam biszkopta, chrupkę albo skórkę od chleba jak my jemy ale to w celach zabawy niż do jedzenia( coś tam pociumcia)
kiedys jadła jeszcze mleko z kleikiem tak miedzy 4-5h nad ranem ale teraz nie chce..
W nocy wypije ok 30-40ml wody ale nie zawsze..
w dzień miedzy posiłkami wypija tak po 20-30 ml i w sumie wychodzi ok 150ml herbatki HIPP maliny + dzika róża
W sumie to mało je ..zawsze robie wiecej ale ona jak już sie naje to odwraca głowe i zacisnie ustka i ani rusz nie dasz więcej..
ten plan jedzenia jest tak od ok 3 tygodni
 
Do góry