reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami

a u nas dzisiaj w nocy ...ot tak ...z niczego ....mega gorączka ....dostał na spadek gorączki - rano troche spadła i patryk poszedł do przedszkola .....pewnie go odbiore wczesniej .. ..dobrze ze przedszkole jest na tej samej ulicy co my...
 
reklama
Tereskaa a inne objawy oprócz gorączki Patryk miał?
U nas gorączka przeszła:-), więc obyło się bez antybiotyku, podawałam tylko leki na zbicie gorączki.
 
Mato dostał jakiejś wysypki:crazy:
Na rączkach (dłonie), w pępku i na brodzie. Czasem pojawia sie na zgięciach rąk.
Nie mam pojecia od czego:confused:
Sa to takie małe podskórne grudki, na rączkach białe a np. na brodzie czerwone:baffled:

Jutro idziemy do dermatologa, mam nadzieję że pomoże
 
A my po wizycie u alergologa, diagnoza: atopia. Mamy podawać oprócz zyrtecu singular, flixotide, ventolin(doraźnie). Smarować advantanem, elidelem, no i kąpać w oilatum, a na głowę olejuszka( to wypadanie włosów jest od zmian atopowych na skórze głowy)i specjalny szampon(mamy emolium). Do nabiału mamy wrócić, po kolei testując każdy produkt, jednak podobno mało prawdopodobna jest alergia pokarmowa( wg pani alergolog)- ale np. na truskawki i czekoladę wiem, że jest na 100% uczulona.

lolcia u Zosi na zgięciach łokciowych oraz nadgarstkach od takich właśnie białych grudek pod skórą zaczęła się cała ta alergia( jeszcze kaszel nocny był do tego i łzawienie oczu)
 
My po wizycie u dermatologa. To prawdopodobnie jakieś uczulenie kontaktowe. Tak jak u Zosi alergie pokarmową raczej wyklucza.
Dostaliśmy advanatan, claritine i maść robioną w aptece.
Zobaczymy, czy pomoże.

suszi u Mateusza tylko wysypka, żadnych innych objawów.
Skąd sie to cholerstwo bierze???????
 
suszi to Zosia miała duszności? bo ten ventolin to chyba w przypadku ostrej duszności? jakoś myślałam że atopia jest związana tylko ze zmianami skórnymi...trzymajcie się mocno, buziaki dla Was. a jak Twoje wyniki ?
 
suszi - wiem coś o tym, bo sama jestem alergikiem i męczy mnie od czasu do czasu atopowe zapalenie skóry. A teraz, w ciązy - permanentne, bo nie mogę wziąć żadnych leków :( Trzymam kciuki, żeby lekarstwa u Was przyniosły porządany efekt. A cała seria z Emolium (mydła, szampony, kremy, balsamy) jest bardzo dobra do atopowej skóry. Też używam.
 
KasiankaZosia ma nocny kaszel od kilku miesięcy, który męczy ją czasem pół godziny, a czasem nawet kilka (są też sporadycznie dni, że nie kaszle wcale), jej tatuś miał astmę, jako małe dziecko(w sanatorium w Rabce spędził w sumie ze dwa lata), zatem ma obciążony wywiad, w książeczce ma wpisane podejrzenie astmy oskrzelowej. Ten ventolin to faktycznie tylko w razie ataku mamy podawać.
A moje wyniki są do dalszej obserwacji, mam jeszcze raz wykonać rezonans, bo na obrazach T2 widoczna jest strefa podwyższonego sygnału w rdzeniu przedłużonym , cokolwiek to znaczy:confused:

Pytianaprawdę Ci współczuję:tak:, jak widzę Zosię jak się drapie i nie może przestać, to sobie myślę, że wolałabym, żeby na mnie to cholerstwo przeszło:sorry:
 
reklama
Do góry