reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami

niech mi ktoś napisze czy to możliwe że dziecko 2,5letnie ma "ciemieniuchę" (tak się to chyba nazywa, na główce w miejscu ciemiączka takie coś paskudne )??? co sie z tym robi?jakoś mi się kojarzy smarowanie oliwką i wyczesywanie? ale nie jestem pewna, bo Iga nigdy wcześniej tego nie miała...:baffled:
 
reklama
Kasianka,
Zosia na główce miała taką mocno zgrubiałą skórę,żółtawą, trochę łuszczącą się(do tego niestety łysiała w tych miejscach-stąd jej podcięte włoski)- u niej był to objaw związany ze skórą atopową i umiejscowieniem zmian również na skórze głowy. Stosujemy na to olejuszkę, która jest świetnym specyfikiem przeznaczonym do leczenia ciemieniuchy- podobno zwykła oliwka i wyczesywanie nie są juz praktykowane(wg lekarki, u której z tym byliśmy).
 
dzięki suszi, tak właśnie trochę pogrzebałam no i często piszą, że jest to związane z alergią i zmianami skórnymi:baffled: iga jakoś się ostatnio strasznie drapie, ma kilka ranek które się właściwie nie goją:wściekła/y: chyba musimy poszukać jakiegoś dobrego lekarza..A może mi możesz kogoś polecić w Krakowie?
 
no właśnie nie chciałam "krakać", właściwie to od razu mi się przypomniało, jak pisałaś o drapaniu Igi, Zosia tez się tak drapała, jeszcze zanim jej wyszły zmiany skórne. Myślę, że to może mieć związek z alergią. My wciąż czekamy(od kilku mies.)na termin do pani dr Gringer, nie mam pojęcia, czy jest dobra, czy nie...),natomiast w międzyczasie pojechałam do rodzinnego miasta i tam poszłam zarówno do alergologa , jak i dermatologa i dostaliśmy leczenie objawowe.
Pewnie na początek dostaniecie zyrtec, zakaz używania mydła i zwykłych szamponów dziecięcych.
 
my walczymy z alergia od roku, na walkę składa się odpowiednia dieta, xyzal , maści objawowo i oczywiście odpowiednie dla alergików kosmetyki do pielegnacji, a jeszcze przez jakiś czas musiałam prać wszystko w jelpie ale teraz na szczęście już nie muszę
kasianka jedno wiem napewno: podstawa to dobry , sprawdzony alergolog, my zanim natrafiliśmy na takiego przez około pół roku błądziliśmy lecząc dziecko nie na to na co powinniśmy, a po zastosowaniu leczenia przez naszą panią doktor efekt był niemalże natychmiast
 
oż ku.... myślałam że uda mi się tego uniknąć....tzn alergii:wściekła/y::wściekła/y: mojego brata syn (4 miesiące starszy od gigi) ma taką alergię, że rany mu się właściwie nie goją, żadne maści nie pomagają, a po zrobieniu testów się okazało że jest mocno uczulony na 25 rzeczy...
nic, szukam alergologa w takim razie...
 
KASIANKA Ł. też ma skłonności alergiczne. Przez jakiś czas miał brzydką skórkę na główce, mocno się łuszczyła. pediatra poleciła odstawić inne szampony i używać tylko szampon EMOLIUM. Po 2 myciach skórka ładnie wyglądała. Teraz jest OK.
 
reklama
Do góry