reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad naszymi maluszkami

Dziewczyny, zastanawiam się, czy wasze maluszki też się tak napinają, jak moja. Jak nie śpi, to ostatnio ciągle się pręży, rozciąga przeciąga i wygina. Ale nie robi tego ze złością, tylko jakby się chciała rozciągac i robi się przy tym czerwona jak przy wysiłku. Czy to normalny objaw?
 
reklama
Kasiad moja mala tez jak sie przebudza albo jak niespi to sie prezy i wygina nawet przy przebieraniu i tez sie robi czerwona ze na poczatku myslalam ze sie ksztusi:tak:
 
dziewczyny a czy wy juz macie za soba pierwszy spacer maluchow:confused: bo taka pogoda ze ja sie obawiam wyruszyc z mala na pierwsza przechadzke:baffled:
 
To zalezy ile masz stopni na zewnatrz.u nas rano bylo -8 i to za zimno.
 
Moja miała przymusowy wyjazd, tydzień po porodzie. Musiałam jechać do szpitala, żeby mi zdjęli szwy, a nie było jej z kim zostawic. Cała drogę przespała, podobnie jak w drodze ze szpitala, gdy nas wypisali.
Na spacer jeszcze za wczesnie, wszedzie piszą, że zimą to pierwszy krótki spacer po 3 tyg. Wcześniej kilkuminutowe werandowanie. U nas dzis był straszny mróz, ale w tym tygodniu ma sie ocieplic, to zaczniemy sie werandować. Może w tym tygodniu przyjdzie w końcu położna, to zobaczymy co powie. Pępek w dalszym ciągu jeszcze wisi, no ale nie dziwota, mąż pępkowe odbył dopiero w piątek z rodziną. Wcześniej nie bardzo miał z kim. :-D
 
wlasnie dziewczyny,kiedy to werandowanie rozpoczac??

a jesli chodzi o pielegnacje maluszka to do mnie polozna przyszla wczoraj, i bedzie przychodzic codziennie przeznajblizszy tydzien pomagac w pielegnacji. cudowna kobieta, przyjaciolka mojej tesciowej. niocenione zrodlo wiedzy o dzieciach!!

a na rejonie to trzba sie samemu u mnie zglosic ze juz jestesmy to polozna w ciagu 2 dni przyjdzie:tak:
 
no to lil kate masz szczęście z tą znajomą położną...
a z tym zgłaszaniem to chyba jest wszędzie...u nas z tego co sie już dowiedziałam to tez trzeba samemu zgłosić...:tak:
 
reklama
U mnie jest to samo :tak: Teraz po prostu nie ma rejonizacji, dlatego trzeba samemu wybrać przychodnię dla naszych pociech. Ja już do swojej dzwoniłam i dowiedziałam się, że jak wrócę z dzieckiem do domu to mam do nich jeszcze raz zadzwonić i połozna przychodzi na drugi dzień po naszym powrocie do domu. A do kliniki w której rodzę mam zabrać dokładne dane przychodni do której należeć będzie dziecko, oni wtedy wysyłaja do przychodni potrzebne dokumenty.
 
Do góry